Skocz do zawartości

Cottongrass – ręcznie tkane męskie szale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio realizowałam kilka zamówień indywidualnych, w tym dwa szale. Miałam chwilę czasu na zrobienie paru zdjęć.

Ukończony szal w trakcie odwijania z krosna. Czekało go jeszcze plecenie frędzli i pranie.

cottongrass_scarf.thumb.jpg.b7f7869cdcaf13d9184ecd8c07f5f008.jpg

Tak wygląda zapakowany szal chwilę przed wysyłką. Tekturowe firmowe pudełko zostało zaprojektowane z myślą o przechowywaniu szala.

cottongrass_box_.thumb.jpg.6e575bdcaec17346644ec7a999d74450.jpg

I na koniec moja ostatnia duma - detal szala z merynosa z dodatkiem 30% kaszmiru plus czysty jedwab. Subtelny, elegancki deseń na lekko mieniącym się tle. Zdecydowanie obecny faworyt, do powtórzenia w nadchodzącym sezonie jesień-zima. Jakość zdjęcia "telefoniczna", w rzeczywistości szyk i klasa :)

cottongrass_silvergrey.thumb.jpg.d002912eae1bc84c09d587e446a56c2b.jpg

 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Słuszna uwaga. Panowie, potrzebuję Waszego wsparcia w tym temacie, chodzi o konstrukcję. Tkanina zachowuje się nieco inaczej niż dzianina, - nie jest tak rozciągliwa + odpada tkanie na okrągło - chociaż jest możliwe, w efekcie otrzymamy czapkę model "krasnal".

Jednym słowem - czapkę trzeba uszyć, trzeba nadać jej fason. Z przejrzanych przeze mnie zdjęć istniejących tkanych czapek rysuje się obraz dość krzykliwego nakrycia głowy, a nie o takie nam chodzi. Czekam na Wasze sugestie dotyczące konstrukcji/wyglądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Testuję sploty i przędze na autorskie szale zimowe. Mam na uwadze fakt, że nie każdy jest amatorem awangardy, więc kolory będą stonowane, a wzory będą nawiązywać do klasycznych.

Poniżej mała próbka zdjęta z krosna - sprawdzone i lubiane układy motywów, przypominające dobrze znane kraty -  jednak z indywidualnym charakterem. Wkrótce pojawią się jodełki, trochę odmienne od tych powszechnie dostępnych :)

 

relief_3.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

A oto garść zdjęć wybranych prac, które zeszły z krosna od początku roku (niebieski szal na środkowym foto jest jeszcze nieuprany i niewyprasowany, stąd lekkie zagniecenia - oczywiście moją pracownię opuścił gładki jak stół).

szal_damski.jpg

szal_diamenty.jpg

szal_jedwab.jpg

  • Like 7
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dzień dobry, Święta zbliżają się wielkimi krokami. W sklepie online - prowadzi do niego link w podpisie - jest kilka szali dostępnych od ręki, w tym szal z poniższego zdjęcia wykonany w 100% z jedwabiu (znany porywacz kobiecych serc). W połowie grudnia planuję aktualizować stan mojego wirtualnego sklepu o nowe szale, nad którymi właśnie pracuję. Będzie też trochę klasyki z wełny merino :) Pozdrawiam, Alicja.

zigzag_silk_2_small.thumb.jpg.90bc90db5afcd98ab6ab0ef43f88ae18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend 20 i 21 grudnia w godzinach 11-17 zapraszam do pracowni na zakupy. Ręcznie tkane szale ucieszą wielbicieli naturalnych, luksusowych tkanin. Zapakowane w elegancki papier i pudełko będą gotowe do wręczenia bliskiej osobie. Można płacić kartą :) Adres: Poznań, Fredry 7/40 (1. piętro).

main_page_pic.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzień dobry w 2020 roku. W lutym minęło 5 lat od kiedy napisałam tutaj swój pierwszy post. Przez ten czas wiele pięknych szali opuściło moją pracownię i trafiło do Państwa, nierzadko poza granice Polski.

Miałam zamiar spędzić marzec przy krośnie tkając kolejne projekty, ale niestety wybuch epidemii przekreślił te plany. Jeżeli szukają Państwo małego, rzemieślniczego prezentu na Wielkanoc, to polecam swoje szale, wizytowniki, torebki i chlebowe ręczniki. Państwa zakupy pomogą mojej pracowni przetrwać ten trudny czas - przez brak dostępu do dużego krosna nie mogę realizować zamówień, pracownia jest zamknięta do odwołania. Przesyłka na terenie Polski jest gratis - wystarczy, że w trakcie składania zamówienia wybiorą Państwo odbiór osobisty, a ja zajmę się resztą :)

Sklep online jest czynny całą dobę 😉 https://cottongrass.co/shop

Pozdrawiam forumowiczów i dziękuję za wieloletnie zaufanie do pracy moich rąk. Alicja

alicja_krosno.JPG.1c5a0a86719b0cc1ae2c6206d51537b5.JPG

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.