Skocz do zawartości

Cottongrass – ręcznie tkane męskie szale


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli odjąć te wszystkie cechy, które wymieniłeś... trudno żeby idea szalika samego w sobie (miałem filozofię na studiach, a jakże) była dla kogokolwiek pociągająca. Szalik to szalik, prostokąt z tkaniny. Dlatego właśnie wolę, żeby był "ręcznie zrobiony, nasz polski, naturalny, rzemieślniczy, bespoke".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczna robota, nasze polskie, naturalne, rzemiosło, bespoke itp. - SUPER bez dwóch zdań! Co jednak oprócz tego Was pociąga w tych wyrobach, Panowie?

 

Dusza? ;)

 

Mnie skusiła dostępność.  Szukałem pięknego długiego i zielonego. A tu proszę... piękny, długi, zielony i do tego, bespoke z duszą… mnie to przekonało.

Wrażeniami się podzielę jak dojdzie paczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyjesz, budujesz, remontujesz..

 

Ręczna robota, nasze polskie, naturalne, rzemiosło, bespoke itp. - SUPER bez dwóch zdań! Co jednak oprócz tego Was pociąga w tych wyrobach, Panowie?

 

Szalik to szalik, prostokąt z tkaniny. Dlatego właśnie wolę, żeby był "ręcznie zrobiony, nasz polski, naturalny, rzemieślniczy, bespoke".

 

Ja jeszcze poza świadomością, że jest naturalny, ręczny i w ogóle "och" i "ach" lubię kiedy jest po prostu obiektywnie "ładny", tzn. ma ciekawy wzór i kolorystykę. Bez tego produkt pozostaje jedynie dziełem sztuki wykonanym z największym kunsztem.

 

Pani Alicjo, dużo szczęścia, wytrwałości i klientów życzę na początku drogi (opieram się tu na informacjach z "wandy"). Czy kolor i wzór powstaje spontanicznie "w głowie" czy jest realizacją wcześniej opracowanego i dopracowanego układu/szablonu/kolorystyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paparazzo, wielkie dzięki za życzenia. Jeżeli chodzi o zestawienia kolorów i wzorów, to każdy pomysł na tkaninę, nawet najbardziej spontaniczny, jest przed realizacją dokładnie opracowywany.

 

Chciałam dodać, że założyłam stronę, na której będę prezentować szale na modelach. Zapraszam: http://www.handwovenbyalicja.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Tym razem drobiazgi, czyli breloki na klucze. Ręcznie tkana wełna w naturalnych kolorach połączona ze skórą. Breloki pojadą ze mną na Shetland Wool Week. Myślę, że to fajny gadżet i na pewno na tych egzemplarzach nie poprzestanę i będę mieć je regularnie w ofercie.

 

post-6486-0-27666500-1441902825_thumb.jp

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jutro pojawię się ze swoimi szalami w Żyrardowie na Święcie Lnu, organizowanym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. 

Zabieram na sprzedaż głównie tkaniny dedykowane paniom, jednak wśród nich zagości jeden męski szal. Kilka słów o nim: wełna merynosowa w kolorze ciemnego granatu i bieli (kolory na zdjęciu są nieco ciemniejsze), splot skośny 2/2, wzór w kratę, wymiary: 170 cm długości, 24 cm szerokości plus ręcznie robione frędzleki 10 cm z każdej strony. Bardzo podobny szal jest własnością jednego z forumowiczów :)

 

Jak to się mawia - lepiej [dać znać] późno niż wcale. Warszawiacy mają blisko, a samo miejsce - tereny dawnych tkalni przy ul. Dittricha - zasługuje na uwagę.

 

 

post-6486-0-64891700-1444388008_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma Pani szale z bawelny? Jestem lekko uczulony na welne. O ile welniany garnitur nie szkodzi mi jakos odczuwalnie, to welniane czapki czy szale sa dla mnie koszmarem. Taki moj "dramat" zyciowy :)

 

Mam nadzieję, że ten dramat skończy się szczęśliwie i w końcu odczulisz się na wełnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma Pani szale z bawelny? Jestem lekko uczulony na welne. O ile welniany garnitur nie szkodzi mi jakos odczuwalnie, to welniane czapki czy szale sa dla mnie koszmarem. Taki moj "dramat" zyciowy :)

 

Marcin_L, mogę utkać dla Pana szal w wybranych kolorach i splocie. Mam dostęp do doskonałej bawełny w pięknych kolorach. Proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • a.tyburska changed the title to Cottongrass – ręcznie tkane męskie szale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.