Skocz do zawartości

VS czyli jaki jest koń..


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

(...) Przyznam szczerze, ze majac wybierac pomiedzy bespoke i Edward Green semi bespoke a nawet RTW baaaaardzo dobrze bym sie zastanowil. EG sa najzwyczajniej w swiecie sliczne!

Ich kopyta sa w miare krotkie ...musialbym wziasc pol numera wieksze jak C&J (juz wszystko przymierzalem) :D

'Na szczęście' mam daleko do anglii, a przez internet butów nie kupię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne, jak na razie ostatnie z kolekcji.

Buty na zimniejsze pory i nie tylko.

Samuel Windsor Chukka Boots / rozmiar 8.5, średnia szerokość / vs Loake Fairford / rozmiar 9, szer. G, kopyto 026 /.

..mam brudną matrycę :|

Nigdy nie widzialem Loake Fairford "na zywo". Ze zdjecia (w porownaniu z innym trzewikiem) wnioskuje, ze sa to "formalnie wygladajace" rasowe country boots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, na podeszwie Dainite, solidny but z lekko formalnym lookiem :D

Zatem mozesz mi udzielic informacji z "pierwszej reki": Jak zachowuje sie podeszwa Dainite na sniegu i na wszelakich oblodzeniach? Czy bez blizszego kontaktu z dobrym dentysta mozna sobie na niej pochadzac po zamarznietym sniegu czy tez lepiej bardziej zadbac o wlasne zycie i zdrowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że nie masz żadnych butów na tej podeszwie, Ty 8-)

Podeszwa jest ok na śniegi itp. - nie ślizga się, jest wygodna.

Nie mam oryginalnej angielskiej, tylko jej "holenderska wersje" w trzewikach van Bommel :cry:

Buty na zime kupowalem na podeszwie commando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo znany ale naprawde dobry i wygodny ktory uwielbiam jest Aldo Brue

Jego mokasyny sa rzeczywiscie fajne ... z tym, ze od razu zaznacze - typowo wloskie. Te, ktore mam kojarza sie bardziej z "pantoflami domowymi" ze wzgledu na grubosc skorzanej podeszwy i miekkosc skory w porownaniu z angielskimi loafers ...Ale to oczywiscie inny rodzaj buta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obuwie Crockett & Jones jest zazwyczaj w rozmiarze tegosci E - czyli wg C&J "normalna tegosc". Kopyta tej firmy sa smukle i wiele osob ma z tym problemy.

Oto modele C&J w wersji szerszej anizeli szerokosc "E" (normalna wg C&J): EX (troszke szersze jak E); F (szerokie) i G (bardzo szerokie)

Crockett & Jones Benchgrade - Oxfords

Bedford - fitting G (bardzo szerokie), kopyto 317

Canterbury - fitting G, kopyto 317

Connaught - fitting F (szerokie), kopyto 236

Finsbury - fitting F, kopyto 341

Hallam - fitting F, kopyto 348

Westfield - fitting F, kopyto 348

Crockett & Jones Benchgrade - Derby Shoes

Dartmouth - fitting G, kopyto 318

Draycott - fitting G, kopyto 317

Crockett & Jones Benchgrade - Loafers

Boston - fitting G, kopyto 314

Langham - fitting EX (troszke szersze), kopyto 72 (nie czuje ze sa szersze ... C&J Cavendish E - kopyto 325; wydaja mi sie szersze)

Lincoln - fitting F, kopyto 314

Crockett & Jones Benchgrade - Stout Soles

Lamont - fitting F, kopyto 341

Crockett & Jones Benchgrade - Rubber Soles

Pembroke - fitting G, kopyto 317

Radstock - fitting F, kopyto 341

Crockett & Jones Benchgrade - Boots

Chepstow - fitting G, kopyto 317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że oglądałem dziś w sklepie Crockett & Jones na smukłym kopycie (chyba 348) w tęgości E (czyli regularnej wg c&J) i nie rożniły się zbytnio szerokością od moich AS na kopycie 99. Dodam, że na to kopyto prawidła które mam wchodzą najciaśniej jak się da - i na szerokość i na długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ciekawostka.

Buty z prawej to Loake Hilton rozmiar 8.5F na kopycie Mayfair. Z lewej Loake rozmiar 9F na kopycie 3625.

Hiltony są sporo dłuższe i mają duży luz w podbiciu.

Dołączona grafika

Porównałem je też z 8.5F Markowskim (bordo) oraz monkami 9F AS Hadleigh. Monki 9F AS mają zgrabne kopyto ale nie aż tak wąskie jak Markowski 191. Loake są dłuższe i szersze, spokojnie mogłyby być w rozmiarze 8 aby odpowiadać reszcie butów.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zainspirowany Hiltonami Filipa poszukałem trochę o kopycie mayfair. Uważam, że jest to jedno z ładniejszych o ile nie najładniejsze kopyto Loake. Tutaj porównanie z C&J (zjęcie z SF : http://www.styleforum.net/t/97883/loake-on-mayfair-last)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Na zdjęciu Loake Dorchester (kopyto Mayfair) vs C&J Lowndes (kopyto 348). Moim zdaniem C&J w tym zestawieniu (design) zostają w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy kopyta i rozmiary dla porównania.

Pierwsze z lewej to AS Hadleigh r.9, środkowe to Loake 1880 Beaufort r.8 na kopycie Swing, ostatnie to oldschoolowe C&J "Devon 7" r.8

Dołączona grafika

Jak zauważyliście w moim poprzednim wpisie Loake 1880 w rozmiarze 8.5 są dużo obszerniejsze i dłuższe niż pozostałe buty w większych numerach.

Okazało się, że chyba ta praktyka dotyczy większości modeli z kolekcji 1880 i trzeba zamawiać o pół rozmiaru mniejsze.

Dołączona grafika

Dopiero rozmiar 8 jest podobny do innych 8.5-9. Dla porównania wstawiłem też Crocketty które z kolei są bardzo obcisłe i mają kopyto w którym stopa wypełnia cały but, nie ma żadnego nadmiaru powietrza na końcu, więc są bardzo krókie i zwarte.

PS. Loaki zamawiałem dla kolegi, więc nie pytajcie jak się noszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Loake a Crockett jest tylko taka w kolekcji 1880, czy ogólnie na Loake potrzeba pół numeru mniej w stosunku do CJ ?

Kopyta Loake są przede wszystkim szersze. Mam jedną parę 1880 i dwie pary Shoemakers. Na długość są zbliżone lub nawet krótsze od C&J (w tym samym rozmiarze - oczywiście decyduje tutaj modnie wydłużony nosek), ale są znacznie szersze. Gorzej wyglądają, ale są bardziej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Loake a Crockett jest tylko taka w kolekcji 1880, czy ogólnie na Loake potrzeba pół numeru mniej w stosunku do CJ ?

Krzysiek, czy ja piszę jakoś niezrozumiale - napisałem, że chodzi o specyficzny model C&J i ze względu na wiek i na kopyto, a Ty się pytasz odnosząc to ogólnie do marki na podstawie moich porównań?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak to jest z nazewnictwem kopyt? Czy istnieje norma, regulująca to nazewnictwo? Rozumiem, że każde jest opatentowane i inne firmy nie mogą go używać? Jeżeli np. podwykonawcą butów dla CT jest Barker, to korzysta z tych samych (swoich) kopyt i czy ujawnia, na jakich kopytach robi te buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.