Skocz do zawartości

Królewski Herb, własne doświadczenia


Blondas

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za tę podpowiedź. Nie miałem jeszcze takich butów, ale właśnie zamówiłem na jednej z promocji buty Tommy H. Ładne, zamszowe. Ale miały mi służyć jako robocze na imprezach tanecznych, a te dwie cechy raczej je dyskwalifikuja :-/

Pewnie pójdą do zwrotu...

KH niestety nie ma teraz w ofercie zamszowych w moim rozmiarze.

Napisali mi ze rozszerza rozmiarowke ale to po otwarciu sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tę podpowiedź. Nie miałem jeszcze takich butów, ale właśnie zamówiłem na jednej z promocji buty Tommy H. Ładne, zamszowe. Ale miały mi służyć jako robocze na imprezach tanecznych, a te dwie cechy raczej je dyskwalifikuja :-/

Pewnie pójdą do zwrotu...

KH niestety nie ma teraz w ofercie zamszowych w moim rozmiarze.

Napisali mi ze rozszerza rozmiarowke ale to po otwarciu sklepu.

 

 

Mały OT:

 

Weź pod uwagę, że buty zamszowe po imrezach tanecznych wymagają sporo pracy aby przywrócić je do porządnego wyglądu (deptanie po nogach w tańcu, w trakcie przechodzenia przez parkiet, przy barze itp). Często uszkodzenia są trwałe (porzadne przejechanie po zamszu obcasem) i nie tylko bardzo brudza ale też niszczą mechanicznie zamsz.

 

Też chodzę w zamszowych na imprezy ale w tanich Kazarach, których nie szkoda bedzie wyrzucic po relatywnie krótkim okresie. Raz poszedłem w Gordon Bros i nigdy więcej, szkoda zamszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OT:

Weź pod uwagę, że buty zamszowe po imrezach tanecznych wymagają sporo pracy aby przywrócić je do porządnego wyglądu (deptanie po nogach w tańcu, w trakcie przechodzenia przez parkiet, przy barze itp). Często uszkodzenia są trwałe (porzadne przejechanie po zamszu obcasem) i nie tylko bardzo brudza ale też niszczą mechanicznie zamsz.

Też chodzę w zamszowych na imprezy ale w tanich Kazarach, których nie szkoda bedzie wyrzucic po relatywnie krótkim okresie. Raz poszedłem w Gordon Bros i nigdy więcej, szkoda zamszu.

I cała moja teoria poszła w...

Bylem w Bexleyach ze skóry licowej raz i potem wyglądały strasznie.

Myślałem, że zamszowe będą dobrym rozwiązaniem.

Widzę, że trzeba 'kapcie' tylko do tańca kupić. :-/

michau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze,
 

Przede wszystkim chcielibyśmy się przywitać ze względu na nasz pierwszy post na forum. Bardzo nam miło dołączyć do dyskusji o klasycznej modzie w Polsce. Wyrażamy jednocześnie chęć współpracy zarówno ze Stowarzyszeniem But w Butonierce jak i wszystkimi forumowiczami przy wspólnym tworzeniu oferty polskiej marki obuwia.
 

Postanowiliśmy zabrać głos w dyskusji na temat naszych butów aby rozwiać wątpliwości a zarazem wyjaśnić wszystkie kwestie związane z ofertą i produktami. Nie będę się może nadmiernie rozpisywał na temat skąd pomysł bo nie jest to raczej miejsce na tego typu wywody. Jeśli jednak chodzi o obecną ofertę; dostępna jest Linia Książęca naszych butów, którą charakteryzują następujące cechy:  klasyczne wzornictwo, skóry licowe cielęce i bydlęce, szycie metodą Blake, skórzana podeszwa, rozmiarówka z uwzględnieniem 0,5 rozmiarów, miejsce produkcji Portugalia. Dostępne modele: Oxford, Brogues, S. Monks, D. Monks, Loafers, Lotniki (niestety już ostatnie sztuki). W najbliższej przyszłości w ofercie znajdą się rówież: Tassel Loafers oraz Chukka. Większość butów dostępnych jest na kopycie, które zaprezentował Blondas. Lotniki i Loafersy są wykonane jednak na nieco innych i cały czas pracujemy nad jeszcze jednym kopytem – póki co efekty są obiecujące. Już wkrótce ruszy sklep internetowy, cena regularna tych modeli to 369 zł za parę z wliczoną przesyłką na terenie Polski. W rzeczy samej ta linia jest głównie odpowiedzią na to, co możemy znaleźć w sklepach innych polskich marek (w większoścli z nich takie buty w ogóle w ofercie się nie znajdują). Ale nie tylko, jest to po prostu klasyczna oferta dobrej jakości za rozsądną cenę.
 

Linia Królewska natomiast to flagowa linia, która wdrożona będzie na przestrzeni 2-3 miesięcy ze względu na znacznie więcej przygotowań. Kilka cech odróżniających tę linię: wysokiej jakości skóry cielęce z pewnej znanej francuskiej garbarni, wysokiej klasy wykończenie, słowem oferta bardzo wysokiej jakości.
 

Zostały zadane pytania w tym wątku na temat naszych butów zatem spieszę z odpowiedzią. Wykończenia buta obecnej linii: wierzch buta jest wykonany ze skóry gładkiej lub zamszowej, wyściółka również ze skóry z elementem materiałowym bliżej noska buta. Dlaczego takie rozwiązanie? Po prostu pozwoliło nam to osiągnąć tak atrakcyjną cenę a jednocześnie widzimy na rynku, że niektórzy znacznie bardziej doświadczeni producenci też podążają tą drogą bez zbytniego ubytku na jakości buta. Ale oczywiście weźmiemy pod uwagę wszystkie sugestie i spróbujemy znaleźć rozwiązanie aby całość wnętrza buta została skórzana. Skóra butów nie jest fabrycznie nabłyszczana. Znajdują się w ofercie również buty zamszowe w chwili obecnej w jednym kolorze zamszu, ale w tym kolorze jesteśmy zakochaniJ. Jeszcze jedno dementi a propos NC: nie, nie są to buty tego producenta chociaż z zarzutami w stosunku do tej marki jest pewien problem – nierówność ich produktów powoduje, że trudno cokolwiek na temat jakości napisać, tam po prostu każdego miesiąca znajdowały się inne buty a jedyne co było spójne to marka. Efekt – można było jednego razu kupić całkiem dobrej jakości obuwie a innym razem delikatnie mówiąc kiepskie. Zresztą jak zapewne szanowni forumowicze zdążyli zauważyć marka ta zamknęła stronę www jak i konto facebookowe.

Oferujemy też prawidła drewniane. Nawiązaliśmy także współpracę z marką Saphir, zatem akcesoria i kosmetyki tej marki będą dostępne w naszym sklepie. Sklep internetowy rusza wkrótce pod adresem www.krolewskiherb.pl, jeśli byłby jednak ktoś zainteresowany szczegółami oferty lub też zakupem już teraz – zapraszam do kontaktu poprzez mail: info@krolewskiherb.pl, wiadomość na forum lub stronę FB: www.facebook.com/krolewskiherb.

  

Może jeszcze kilka słów ogólnie o firmie. Oczywiście można np. wymyślić nazwę w postaci wloskiego lub angielskiego imienia i/lub nazwiska ale to nie ma za bardzo sensu, co zresztą wielokrotnie na tym forum przewijało się w dyskusjach. Zatem zarówno misja, wizja, nazwa, logo, dewiza ma w 100% wspierać polski charakter marki. Sam logotyp tworzony był przez znanego polskiego heraldyka z poszanowaniem zasad i tradycji heraldycznej. Może i takie buty kiedyś uda się znowu produkować w Polsce. Tego bardzo sobie i wszystkim forumowiczom życzę.

Pozostaje do Waszej dyspozycji i pozdrawiam serdecznie,

Mirosław Kubicki, Królewski Herb

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze życzę powodzenia; oby nie było jak z inną polską firmą, która jakiś czas temu wzbudziła żywe zainteresowanie forumowiczów, po czym zniknęła jak sen jaki złoty.

Co do butów portugalskich: trzy lata temu nabyłem tam mokasyny no name w cenie 35 euro. Noszę do dziś i różnicy między nimi a np. Sebago nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w ofercie będzie kilka rodzajów kopyt, zresztą już są 3 różne i co najmniej jeszcze jedno dojdzie. Obecnie najwięcej butów jest wykonanych na kopycie zastosowanym w opisanych przez Blondasa Oxfordach oraz większości innych wzorów. Ale już Loafersy wykonaliśmy na innym, Lotniki również na innym. Po prostu tak wyglądały lepiej i tym będziemy kierować się przede wszystkim. Na pewno będzie można odróżnić tęgość naszych kopyt między sobą ale nie planujemy wprowadzać bardzo dużej różnorodności dla jednego modelu na początku działalności. Później, jeśli klienci będą sobie tego życzyć na pewno na to wyzwanie odpowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G to ciągle mało. Planujecie coś szerszego? Jakaś limitowana seria ?

Szerokie G dałoby radę. Loake kopyto 3625 w wersji G to już praktycznie H :) niech najpierw nabiorą rozpędu z jakąkolwiek sprzedażą :)

 

 

PS Warto byłoby zmienić temat tego wątku na: "Marka butów: Królewski Herb". Jest to przyjęty wzorzec nazewnictwa, pomaga w  odnalezieniu tematu dedykowanego danej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heathcliff, pozwoliłem sobie przedstawić schematycznie na czym polega problem mojej 'grupy społecznej' zwanej potocznie 'szwają niestandardowej szerokości'. Może to posłuży komuś na przyszłość jak będzie chciał ryzykować z przymałymi butami. Na rysunku przedstawiłem porównanie obwodów stóp dla różnych tęgości przy rozmiarze 41. Odniosę się do wrażeń technicznych - jak zmieścić kółko fioletowe w niebieskie(?), już nie mówiąc o czerwonym. Mam nadzieję że przy okazji naświetli to trochę problem osobom, które mają szerokie stopy (niekoniecznie tak absurdalnie jak ja) i wbijają się w przyciasne buty. To niezdrowe, szkodliwe.
post-6457-0-00875200-1424177759_thumb.pn

 

Panowie, mierzmy stopy. Jeżeli producenci zauważą, że jest potrzeba tworzenia butów szerszych, to może coś w tym kierunku drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.