Skocz do zawartości

Królewski Herb, własne doświadczenia


Blondas

Rekomendowane odpowiedzi

Publikuje tu wpis, który umieściłem też na forum w butach.pl. Właściciel marki umożliwił tam zakup butów, z którego skorzystałem i jestem już po pierwszych doświadczeniach z butami Królewski Herb. Kontakt z panem Kubickim, właścicielem, był bardzo dobry. Kontaktowaliśmy się zarówno mejlowo jak i telefonicznie. Wszystko było bardzo czytelne. Dostałem fakturę pro forma, zrobiłem przelew i 2 dni później buty były u mnie. Na próbę wziąłem oksfordy i monki z 1 klamrą. Jakościowo buty robią dobre wrażenie. Skóra dobrze wykończona, miękka, szycie staranne. W środku wykończone ładnie, z niewielkim miękkim podpiętkiem. Dzięki podpowiedzi pana Kubickiego rozmiar udało się bardzo dobrze dobrać na długość.

Następnie była przymiarka. Sam kształt kopyta nie przypadł mi do gustu, ale oczywiście jest to kwestia subiektywna. Mimo, że mam dość szeroką stopę, to buty były nieco za szerokie. W obu modelach brakowało mi takiego wysmuklającego wcięcia w okolicy długiego łuku stopy, który dla porównania na zdjęciu widać w oksfordzie Shoepassion. Przez to buty stanowią taką jednolitą bryłę. Nie podobała mi się też proporcja odcinka pomiędzy przyszwą i przeszyciem przy nosku. Był on taki krótki. Korzystne dla nich byłoby też wydłużenie buta.

Podsumowując, buty są dobrej jakości, starannie uszyte. Nie mogę oczywiście powiedzieć, jak się będą zachowywać przy dłuższym noszeniu. Startujący aktualnie sklep jest godny zaufania. Buty zwróciłem, 2 dni później pieniądze były na koncie. Sam wygląd jest kwestią subiektywną. Warto je przymierzyć i zobaczyć jak będą wyglądać na własnej nodze.

post-5711-1423244704,2994.jpeg

post-5711-1423244729,5135.jpeg

post-5711-1423244761,5086.jpeg

post-5711-1423244771,844.jpeg

post-5711-1423244782,5048.jpeg

post-5711-1423244793,3639.jpeg

post-5711-1423244803,6221.jpeg

post-5711-1423244814,2773.jpeg

post-5711-1423244831,3731.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm NC nie działa w internecie, a tu modele jak w NC...skóra i wykończenie "na oko" jak w NC... opis też się zgadza (o jednobryłowości i braku wcięcia) ;) jeśli rzeczywiście to porównywalna jakość, 369zł to zdecydowanie za dużo

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za dużo? Z tego co pamiętam te skóry nie były aż tak złe - tylko twarde i sztywne jak diabli. Ostała mi się do tej pory jedna para - po zmiękczeniu tłuszczem i rozchodzenie idzie tego używać. A w każdym razie na bank są lepsze jakościowo niż papierowe skóry od Kazara/Gino Rossi. Samemu celuję obecnie w wyższą półkę, ale dla ludzi z ograniczonym budżetem powinny się sprawdzić. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, trudne pytania i nie na wszystkie znajdę odpowiedź. Na pewno przód monków wewnątrz od góry miał jakiś bordowy filc, albo coś co go przypomina, tak laicko pisząc. W oksfordach nie zwróciłem uwagi. Stopa spoczywa na skórze w obu butach. Tył na pewno skórzany. Co do nabłyszczania, to nie wiem po czym to poznać. Zamszowe chyba mają, najlepiej zobaczyć zdjęcia na Facebooku, tam też są zdjęcia podeszew, tak wyglądają w naturze. Na ile się przyglądałem wykonaniu, to na moje oko było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za dużo? Z tego co pamiętam te skóry nie były aż tak złe - tylko twarde i sztywne jak diabli. Ostała mi się do tej pory jedna para - po zmiękczeniu tłuszczem i rozchodzenie idzie tego używać. A w każdym razie na bank są lepsze jakościowo niż papierowe skóry od Kazara/Gino Rossi. Samemu celuję obecnie w wyższą półkę, ale dla ludzi z ograniczonym budżetem powinny się sprawdzić. 

Tak uważam, ponieważ za Nunes Correa zapłaciłem poniżej 300zł. A tutaj dokładamy 30-100zł i mamy Gordon Bros, które według mnie są lepszej jakości. Kazara ani Gino nie znam, za to miałem buty z Ryłko które miały grubszą skórę...to właśnie Nunes wydaje się być papierowa. Nie wiem, może taki model mi się trafił. 

 

Niemniej jestem ciekawy jak firma Królewski Herb się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też nazwa nie podoba, natomiast buty patrząc po zdjęciach na forum wyglądają OK (aczkolwiek niektóre zdjęcia nie najlepsze), 370 zł to poziom cenowy Ryłko, Kazar itp. a tu jakość chyba lepsza. 

Ciekaw jestem co dokladnie jest w środku buta.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.