Skocz do zawartości

Królewski Herb, własne doświadczenia


Blondas

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum wbutach.pl chyba uzyskałem jak dobrze pamiętam tę samą informację. Od kwietnia mają być rozmiarówki większe w linii królewskiej, a w książęcej jakiś czas później.

 Ale ogólnie ma się pojawić, linia królewska, bo jej jeszcze nie ma , to jak mają być większe rozmiarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem czarne lotniki Królewskiego Herbu :) No i powiem, że jestem zadowolony i nawet zaskoczony na plus.

Wstępnie je porównuję ze swoimi czarnymi licowymi Barkerami Nevis oraz niezłymi licowymi brogsami Wittchena (całkiem udanym modelem - jak na tę firmę) - no i lotniki KH w relacji jakość/cena wypadają bardzo pozytywnie.

Więcej napiszę następnym razem, bo teraz kremuję i pastuję  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post podziałał na mnie zachęcająco :) Podziel się doświadczeniami z użytkowania, jestem bardzo ciekaw. Jeszcze pytanie - jak wygląda tęgość w stosunku do Nevisów które są na kopycie 386 G czyli dość szerokim ? Akurat   mam ten model i są na mnie trochę zbyt szerokie więc jestem ciekaw jak to wygląda  w KH.  Sama rozmiarówka na długość  jest podobna do Barkerów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyta Nevisów jest odczuwalnie szersze - na szerokość to nawet o numer może być. Ja mam dość szeroką stopę - wg schematu ze strony Schoepassion mam G - sięga mi stopa do linii, za którą zaczyna się już H. Nevisy 42 z początku zdawały mi się ciasnawe, po wstępnym rozchodzeniu są idealne, a po dłuższym używaniu na pewno będą pół numeru za szerokie.

KH lotniki 42.5 (no to mam szczęście, że akurat ten numer był!) wydają mi się zauważalnie ciasnawe, ale już po kilku założeniach i pochodzeniu pół godziny po pokoju czuję, że po rozchodzeniu będą akurat - lepsze niż Nevisy.

Wizualnie Nevisy wydają się sporo szersze, ale to po części złudzenie wynikające z kształtu kopyta. Podeszwa w maksie szersza tylko ok. 3 mm.

Na długość prawie takie same. KH dłuższe w podeszwie ze 3 mm, tak samo wewnątrz - w KH przed palcami ciut więcej miejsca.

Skóra w Nevisach wyraźnie lepsza, ale też cena dwie kategorie wyższa.

Kopyta KH wydaje się bardziej eleganckie (czy ładniejsze - to sprawa gustu), choć Nevisy przy swojej "pękatości" mają lepszą "rzeźbę" i harmonię wg mnie.

Pobadam dalej i więcej napiszę i wrzucę fotki porównawcze :)

Ale jestem coraz bardziej zadowolony z zakupu :) Jeśli trwałość okaże się równie zadowalająca - to to będą moje najlepsze buty, jeśli chodzi o relację cena/jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie je porównuję ze swoimi czarnymi licowymi Barkerami Nevis oraz niezłymi licowymi brogsami Wittchena (całkiem udanym modelem - jak na tę firmę) - no i lotniki KH w relacji jakość/cena wypadają bardzo pozytywnie.

 

... a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bez przesady :) Różnica (pomijając relację cena/jakość) między Nevisami a resztą peletonu jednak jest wielka :) I w jakości materiałów i w odczuciu stopy (np. elastyczność, miękkość skóry, jej zginanie się, praca podeszwy, jakość/profil wyściółki pod piętą itd.) No i jakość samej skóry widać wyraźnie - tak jak widać np. różnicę między tweedem M.Dutti a Harris Tweedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku byłem bardzo zainteresowany, po zobaczeniu zdjęć jednak trochę zmartwił mnie "efekt gejszy". Zastanawiam się nad Brewickami lub Meerminami ale może warto byłoby dać zarobić Polskiej firmie. Jestem ciekaw tylko czy tu nie ma dokładnie takiej samej sytuacji jak ze sklepem Partenope i Otisopse. Czyli kupno u producenta w innym kraju, i sprzedaż po wyższej cenie (nadal nie wysokiej, ale może została narzucona jakaś sensowna marża a nie 60-70 % jak w przypadku Partenope) u nas w kraju w któym to ciężko o klasyczne wzorce obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim poście z opisem butów stwierdziłem że trochę skraca stopę bo są ok 1cm krótsze niż moje oxfordy Barkera. Ale ja przymierzałem te buty do jeansów z szeroką nogawką i do tego miałem na drugiej stopie barkery... wszystko to wzmacniało efekt. Inna osoba w tym wątku tez napisała że miała podobne odczucia. 

 

Ogólnie jak nie przymierzysz to się nie przekonasz. Buty na pewno same w sobie wyglądają proporcjonalnie, dopiero w konfrontacji z innymi modelami widać różnicę. Do tego im większy rozmiar buta tym mniej to jest widoczne... 

 

Zresztą mimo mojego opisu zastanawiam się nad koniakowymi broguesami jak przyjdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lotnikach rozmiar 42.5 tego efektu w żadnym razie nie ma - nawet odrobinę z długie się zdają. Są smuklejsze i parę mm dłuższe niż Barkery Nevis 42, które to Barkery raczej wyglądają ciut przykrótko i pękato - z racji kopyta.

Wkrótce zapodam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.