Skocz do zawartości

Królewski Herb, własne doświadczenia


Blondas

Rekomendowane odpowiedzi

@Królewski Herb Porównując, poniżej zdjęcia, krawędzie skóry na cholewce widać że w KH strasznie są grube/odstają. W Barkerach w ogóle nie ma tego efektu. Przez to KH wydają się mniej smukłe. Czy przedstawiciel KH może coś na ten temat powiedzieć?

@Królewski Herb Wracając do tematu medalionu w broguesach wydaje mi się że będzie dobrze zainwestować w jakiś bardziej klasyczny wzór kwiatowo-wywijasowy :) Czyli bardziej zaokrąglone kształty niż te kanciaste. Mogą one nawet tworzyć coś na kształt herbu. Może jakaś sonda na tym forum z propozycjami medalionu? Na pewno doradzimy który będzie się lepiej prezentował.

 

e4b84b94346d992c8453dea22f64b018.jpgBarker-Barker%20Luton-Black%20CALF-5125-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Królewski Herb Porównując, poniżej zdjęcia, krawędzie skóry na cholewce widać że w KH strasznie są grube/odstają. W Barkerach w ogóle nie ma tego efektu. Przez to KH wydają się mniej smukłe. Czy przedstawiciel KH może coś na ten temat powiedzieć?

 

Ja Ci odpowiem - tak jest. Są mniej smukłe i bardziej odstają. Rozumiem, że chciałbyś kupić Barkery,  ale za min. 2 krotnie mniejsze pieniądze? Myślę, że KH kupuje buty u producenta w Portugalii dodając do nich własny znak towarowy - bez większego wpływu na wygląd produktu. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pierwszej przymiarce czarnych oxfordów Królewski Herb, rozmiar 41.5 . Zaznaczam, że nie zrobiłem w nich jednego pełnego kroku, skóry na cholewce nie załamałem. Z tego powodu nie jestem w stanie ocenić jak zachowuje się skóra, czy ładnie się załamuje itp. Założyłem, wstałem, przeszedłem kilkanaście kroków po dywanie.

 

Plusy: 

+ Są to pierwsze buty, w których przyszwa się w pełni złączyła i to bez rozbijania. 

+ Kopyto pomieści bez problemu szeroką stopę o wysokim podbiciu. 

+ Mimo smukłego wyglądu (!!!) buty są w śródstopiu szerokie, zdecydowanie tęgość szerokie G, żadne F! Bardzo wygodne, szerokie ale nic nie odstaje i całość przylega do stopy. Dla porównania kopyto Loake 3625 jest szersze i w śródstopiu skóra wyraźnie odstaje po wewnętrznej stronie.

+ Buty wyglądają na żywo znacznie lepiej niż na zdjęciach. 

+ Czubki w cale nie są kwadratowe, ładnie okrągłe. 

+ Perspektywa na zdjęciu z jakiej ujęto buty z góry powoduje, że buty wygląda mniej proporcjonalnie niż w rzeczywistości. Grubość krawędzi cholewki w rzeczywistości też nie rzuca się tak w oczy jak na zdjęciach. But wygląda ogólnie zgrabnie. 

+ Wkładka wycięta prosto, pas równo przyklejony, szwy wyglądają na równe. 

+ Skóra nie wygląda na szlifowaną/polerowaną.

+ Ładnie zapakowane, pudełko owinięte czerwonym grubym papierem z logiem marki. Załączony list z podziękowaniem za zakup jednej z pierwszych par, z podpisem właściciela.

 

Minusy: 

- Krzywa podeszwa, w niektórych miejscach lekko wklęsła. Nie wiem czy dobre naklejenie zelówki wyprostuje ją. 

- Dla mnie za mało miejsca w palcach, choć da się rozchodzić. Jak ktoś ma węższą stopę, czyli większość społeczeństwa, to nie będzie problemu! 

- Buty są natomiast o ok 1cm krótsze niż Barkery, które posiadam, mimo tego samego rozmiaru. Przy rozmiarze 41.5 i szerszych spodniach może to nieciekawie wyglądać bo stopy wyglądają jak u gejszy... króciutkie. Nie chodzi o to żeby zwiększyć rozmiar ale np gdyby nosek wolniej się schodził i na czubku był tak samo szeroki jak teraz to pozwoliłoby wydłużyć optycznie but... ale to zadanie dla projektanta kopyt:)

- Skóra na przyszwie podczas zakładania lekko się pomarszczyła, nie w miejscu załamania ale na większej powierzchni. Boję się, że cała cholewka może tak reagować w miejscach, które pracują. Ciężko mi powiedzieć jak to będzie wyglądało w trakcie użytkowania. Może być ok a może nie. 

-  Moje Barkery od wewnętrznej strony dziurek na sznurowadła mają metalowe krążki zapobiegające rozciąganiu/rozrywaniu skóry przez sznurowadła. Rozumiem, że oszczędzamy na wszystkim ale boję się rozciągnięcia dziurek. Na szczęście, jak pisałem, wysokie podbicie powinno zabezpieczyć przed tym problemem.

 

Moja ocena, na tyle na ile to możliwe bez chodzenia przez kilka dni/tygodni.  Gdzie 1 to buty z Auchana za 60zł, 3 to Pilpol/Ryłko, 5 Gino Rossi/Wittchen, 7 Barker Luton (skóra, wygoda, kopyto, poza dokładnością wykonania bo tutaj 2-3), a 10 to najlepsze buty jakie miałem okazję widzieć i przymierzać czyli Barker Nevis, to:

Skóra cholewki: 5, porowata a nie szlifowana/nabłyszczana, ale za to łatwo się marszczy na przyszwie. Na zgięciu palców raczej nie będzie tego efektu bo sprawdzałem naciskając palcem.

Kopyto: 5, ogóle wrażenie dużo bardziej klasyczne niż Wittchen ale za to za skraca stopę.

Podeszwa: 4, Plus za Blake i skórę ale duży minus za delikatne pofałdowanie. Mam nadzieję, że to kwestia tego egzemplarza a nie wszystkich sztuk.

Dokładność wykonania: 7, plus za szwy, wkładkę, brak fałdowań na cholewce. Minus za pofałdowaną podeszwę

Cena/Jakość: 8

 

Odnośnie zachowania się skóry będą musieli się wypowiedzieć inni po kilku/kilkunastu wyjściach. Z niecierpliwością czekam na taką opinię ze zdjęciami!!!

 

BTW: Moim zdaniem sklep powinien oferować możliwość firmowego zelowania u zaufanego szewca na dobrej zelówce, z możliwością wybrania grubości zelówki. Wybór grubości przyda się osobom ścierającym czubki, my potrzebujemy grubszych.

post-5950-0-50259000-1425631230_thumb.pn

post-5950-0-28433500-1425631232_thumb.pn

post-5950-0-49806200-1425631233_thumb.pn

post-5950-0-02289100-1425631235_thumb.pn

post-5950-0-45668000-1425631236_thumb.pn

post-5950-0-02054800-1425631238_thumb.pn

post-5950-0-36224300-1425631239_thumb.pn

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz, że but ma krzywą i pofałdowaną podeszwę, a później wystawiasz ocenę 8 w kategorii cena/jakość, to naprawdę ciężko uznać to za bycie obiektywnym. Tak samo niektóre "plusy" są mocno dyskusyjne. Na przykład:

 

 

Podeszwa: 4, Plus za Blake i skórę ale duży minus za pofałdowanie. Mam nadzieję że to kwestia tego egzemplarza a nie wszystkich sztuk.

Metoda wykonania i użyty materiał, to jedynie środki mające służyć celowi - trwałość, wygoda, estetyka. Nierówna podeszwa nie jest ani estetyczna ani wygodna. Więc o jakich plusach tu mowa? Tak samo ciężko uznać za plus to, że czubki nie są kwadratowe, albo że skóra nie jest polerowana. To trochę tak jakbyś napisał, że plusem jest, że buty nie są różowo-żółte...

 

edycja:

mosze - Jak najbardziej doceniam trud. Co nie znaczy, że muszę doceniać bezkrytycznie :)

 

Heathcliff - na zdjęciach za bardzo pofałdowania nie widać, ale pytanie na ile to kwestia perspektywy, bo są robione z dosyć dziwnych ujęć :) Być może faktycznie przesadziłem z krytyką, na podstawie samego opisu który zaprezentowałeś. Natomiast jeżeli chodzi o wygląd, to same buty nie za bardzo mi się podobają.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że się czepiasz - kolega zadał sobie trud, który zainteresowani tymi butami powinni docenić.

 

Natomiast chciałem zwrócić uwagę na dwie rzeczy: 1. w przypadku butów z niskiej półki mogą występować spore różnice w wykonaniu poszczególnych par (na drugim biegunie są dobre, angielskie marki, sprzedające buty w drugim gatunku bez jakichkolwiek widocznych defektów). 2. wiarygodna ocena wymaga jednak jakiegoś okresu użytkowania - oksfordy z Zary na zdjęciu wyglądały całkiem ładnie, w rzeczywistości przyzwoicie, na nogach personelu - fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zdjęcia. oceńcie sami. Jakbym się nie dobrze przyjrzał to bym nie zauważył. Wydaje mi się że nie ma tam nic co by uniemożliwiało lub choćby utrudniało użytkowanie.

Cena jakość 8 bo porównując do np G&B to KH wypada dużo lepiej.

Butów nie zostawię bo chciałem koniakowe,  które się skończyły w moim rozmiarze. Zamówiłem czarne by przekonać znajomych, którzy zastanawiają się nad tego typu butami. 

 

@mosze zgadzam się w 100%. Uznałem że warto ocenić sam wygląd i odczucia po założeniu bo to nowa marka. Oceniam bo co by o tych butach nie mówić to wyglądają ładnie i klasycznie.

 

edit:

@Zając pofałdowanie jest minimalne, tak do 1mm różnicy w poziomie może. Starałem się czepiać wszystkiego. Odnośnie wyglądu to kopyta G są przeważnie mniej dynamiczne i delikatne... Wybrałem takie ujęcie bo cała podeszwa jest podświetlona i widać delikatne cienie tak gdzie są nierówności. Na innych ujęciach nie dało się nic zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście należy docenić zadany sobie trud, ale ja również mam odczucie, że ocena jest mało miarodajna - szczególnie dla osób zainteresowanych KH. Również odnoszę wrażenie, że podjęto próbę udowodnienia na siłę, że buty za niecałe 400zł mogą być równie dobre jak te za 1000 zł - a wyglądają jak zdjęte z półki MD. 

 

Tak szczerze to nie wiem, czy KH ma szerokie kopyto bo "Kopyto pomieści bez problemu szeroką stopę o wysokim podbiciu.", "Mimo smukłego wyglądu (!!!) buty są w śródstopiu szerokie, zdecydowanie tęgość szerokie G, żadne F!i" i "Dla mnie za mało miejsca w palcach, choć da się rozchodzić. Jak ktoś ma węższą stopę, czyli większość społeczeństwa, to nie będzie problemu!". 

 

BTW. W wypowiedziach kolegi, jak i w tej recenzji przewijają się non stop te same wątki: buty Barker, szeroka stopa i zelowanie podeszwy. Do znudzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie recenzja była całkiem przydatna, choć... nie zastanawiam się nad czarnymi oxfordami. Za założenia mają być butami formalnymi, reprezentacyjnymi, więc na pewno warto zainwestować w buty z wyższej półki. Recenzja może stanowić punkt odniesienia do np. brązowych oxfordów czy monków do biura. 

Ale z drugiej strony dla osób, które formalnych butów szukają w sklepach Ryłki czy Wojasa zdecydowanie wydają się lepszą opcją, więc z tego punktu widzenia trud Heathcliffa opisania i przekonania znajomych zdecydowanie zasługuje na uznanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale z drugiej strony dla osób, które formalnych butów szukają w sklepach Ryłki czy Wojasa zdecydowanie wydają się lepszą opcją, więc z tego punktu widzenia trud Heathcliffa opisania i przekonania znajomych zdecydowanie zasługuje na uznanie!

 

Dla mnie też taki jest punkt odniesienia dla tych butów.

Dziękuję Heathcliff za recenzję i czekam na opinie innych użytkowników.

Sam też pewnie spróbuję jak tylko rozszerzą rozmiarówkę :)

 

PS. @Heathcliff - jakiej szerokości i długości masz stopy przy rozmiarze 41,5 KH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też taki jest punkt odniesienia dla tych butów.

Dziękuję Heathcliff za recenzję i czekam na opinie innych użytkowników.

Sam też pewnie spróbuję jak tylko rozszerzą rozmiarówkę :)

 

PS. @Heathcliff - jakiej szerokości i długości masz stopy przy rozmiarze 41,5 KH?

To się teraz Hargin ubawi bo kolejny post z szerokością stopy :D długość 26.6, szerokość 11cm, obwód 27cm. 

 

@Hargin To nie są buty ani recenzja/propozycja dla osób, które mają wiele par dobrych butów i wydanie 700+zł to dla nich nie problem. Zauważ że większość ocen jest poniżej Barker Luton które kosztują 650zł z przesyłką, więc nie próbowałem ani przez chwilę udowodnić że buty za 400zł dorównują tym za 1000zł. Dokładność jest dobra co widać na zdjęciach, G&B i Lutony są gorsze pod tym względem. Gdyby Barker Nevis kosztowały 650-700zł to też by zasługiwały na 8 jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się teraz Hargin ubawi bo kolejny post z szerokością stopy :D długość 26.6, szerokość 11cm, obwód 27cm. 

 

@Hargin To nie są buty ani recenzja/propozycja dla osób, które mają wiele par dobrych butów i wydanie 700+zł to dla nich nie problem. Zauważ że większość ocen jest poniżej Barker Luton które kosztują 650zł z przesyłką, więc nie próbowałem ani przez chwilę udowodnić że buty za 400zł dorównują tym za 1000zł. Dokładność jest dobra co widać na zdjęciach, G&B i Lutony są gorsze pod tym względem. Gdyby Barker Nevis kosztowały 650-700zł to też by zasługiwały na 8 jakość/cena.

Sorry, ale akurat jestem na etapie wyboru nowych butów i interesowałem się m.in. KH. 

Była mowa, że są szerokie i że kopyto G, a że nie mam porównania to pytam :)

Teraz już widzę, że powinienem celować właśnie w szerokość G :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak szczerze to nie wiem, czy KH ma szerokie kopyto bo "Kopyto pomieści bez problemu szeroką stopę o wysokim podbiciu.", "Mimo smukłego wyglądu (!!!) buty są w śródstopiu szerokie, zdecydowanie tęgość szerokie G, żadne F!i" i "Dla mnie za mało miejsca w palcach, choć da się rozchodzić. Jak ktoś ma węższą stopę, czyli większość społeczeństwa, to nie będzie problemu!". 

Są inne buty, które mają dużo miejsca w palcach ale są wąskie w śródstopiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie są one dość duże w podbiciu. Jak dla mnie było tam za dużo luzu. Po zawiązaniu, przy stykającej się przyszwie było nadal sporo luzu, co dodatkowo niszczyło smukłość buta. Podobało mu się porównanie krótkości do nogi gejszy. Miałem dokładnie to samo wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytan tego typu jest tyle ze zastanawiam sie nad napisaniem jakiejs aplikacji do zbierania wymiarow stop i rozmiarow, tegosci, koeyt ktore sa komfortowe. Kazdy moglby sprawdzic bezpytania na forum ktore buty maja duza szanse pasowac.

 

 

To byłaby genialna sprawa :)   a tak dla początkujących jest mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.