Skocz do zawartości

Królewski Herb, własne doświadczenia


Blondas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
Takie rozwarcie jest bardzo nieestetyczne (stopa przypomina karpia ściśniętego imadłem) i jednoznacznie wskazuje na zły rozmiar (ściślej: tęgość) buta.


Buty ewidentne za ciasne, do zwrotu.

Ale jak do cholery wyglada karp ściśnięty imadłem?! Ja takich prób na zwierzętach nie robię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu 16.05.2017 o 15:54, Lebowski32 napisał:

Rany Julek, Meermin właśnie stał się dla mnie niezwykle opłacalną opcją. Jeśli na dodatek faktycznie Meermin zwróci pełną pulę przy zwrocie. Dzięki!

Dobrze, a jeżeli chodzi o rozmiary, to jak wygląda mapowanie?

Mi najbliższy jest rozmiar 39,  czy Meermin 5.5 to właśnie 39 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem przekonać się na własnej skórze o jakości butów Królewski Herb. W zeszłym tygodniu kupiłem brogsy Lord w kolorze koniakowym r. 40 kopyto M03 tęgość G. Szyte metodą Blake. 

Buty dotarły do mnie po 2 dniach zapakowane w czarne tekturowe pudło. Same buty były owinięte papierem. Myślałem, że będą w pokorowcach, trochę szkoda.

Pierwszym wrażeniem była smukła linia kopyta. Bałem się przed zakupem, że mogą być zbyt szerokie. Kolor ciemniejszy niżeli na zdjęciach na stronie sklepu. Dałem od razu do podzelowania.

Skóra w dotyku umiarkowanie sztywna. Ciekawe jak się zachowa po użyciu renowatora, kremu i wosku.

Wykonanie podeszwy bez zarzutu jak na moje laickie oko. 

Jeśli chodzi o wady, które wpadły mi w oko:

-plamki jakby po kroplach niestarannie położonej farby, 

-przebarwienia w okolicach dziurek od sznurowadeł, 

- medalion ma dziurkę czy dwie niedokładnie zrobione, 

- we wnętrzu buta kilka plamek po farbie z cholewki.

Powyższe wady nie są dla mnie czymś co dyskwalifikuje buty za taką cenę do zwrotu, dlatego jeśli są zainteresowane osoby, mogę co jakiś czas zdać relację jak buty się sprawują.

Na zdjęciach buty bez traktowania kosmetykami. Starałem się uchwycić opisane wcześniej wady. 

IMG_20180601_092546.jpg

IMG_20180601_092511.jpg

IMG_20180601_092445.jpg

IMG_20180601_092436.jpg

IMG_20180601_092423.jpg

IMG_20180601_092400.jpg

IMG_20180601_092339.jpg

IMG_20180601_092326.jpg

IMG_20180601_092316.jpg

IMG_20180601_092236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post powyżej: "jak źle wydać 4 stówki". Moje 3-letnie buty z niższej półki, za 2 stówki więcej (Berwick) wyglądają lepiej.

Swoją drogą firma KH ma niezłą stronę, a buty wyglądają o wiele lepiej niż na żywo. Chociaż nie wiem czy elegancko tak robić klientów w "konia", jak dostaje się coś zupełnie innego od tego ze zdjęcia. W sumie nie, zamawiamy buty i dostajemy buty,  dobrze, że lewy i prawy, a nie 2 lewe, to już powinien być klient zadowolony. Widzę bywa, że jest, to się liczy. Jak kolega jeszcze nie chodził w butach to odesłać i postarać się wydać trochę więcej a dobrze.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Niestety muszę napisać dość negatywną opinię, pomimo że nawet nie zdążyłem kupić butów.

Zdecydowałem się na zakup trzewików z outletu i brogsow z aktualnej linii. Po dniu od dokonania płatności otrzymałem informację, że trzewiki noszą ślady użytkowania wynikające z mierzenia. Dostałem zdjęcia. Niestety ślady były bardzo wyraźne, liczne zagięcia i obtarcia. Doceniam uczciwość sprzedawcy. Zrezygnowałem. 

Obecnie ponad tydzień oczekuje na zwrot środków. Na maile sprzedawca nie odpowiada. Będę dalej naciskał. Jednakże uczciwe byłoby odpowiedzenie i podanie daty zwrotu środków. 

 

Edit. Pieniądze zwrócone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj doszły mi zamszowe oxfordy. Kupiłem je bo najbardziej mi pasowały z wyglądu, a przeważnie wszędzie były zamszowe brogsy, za którymi nie przepadam. Na razie to co mogę powiedzieć to są dużo miększe i mniej sztywne od berwicków. Na plus też to, że szwy w podeszwie są głębiej schowane w kanale, w berwickach na dzień dobry szew jest na równo z podeszwą.

IMAG1838.jpg

IMAG1841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 2.05.2019 o 21:08, Fermiol napisał:

Dzisiaj doszły mi zamszowe oxfordy. Kupiłem je bo najbardziej mi pasowały z wyglądu, a przeważnie wszędzie były zamszowe brogsy, za którymi nie przepadam. Na razie to co mogę powiedzieć to są dużo miększe i mniej sztywne od berwicków. Na plus też to, że szwy w podeszwie są głębiej schowane w kanale, w berwickach na dzień dobry szew jest na równo z podeszwą.

Patrząc na to co można dostać w tej cenie to wygalają bardzo przyzwoicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

@Dziekan

1.Jak nie widzisz na własne oczy, że te buty są tragiczne, to działaj i kupuj.

2.Jeśli chcesz poświęcić chwile czasu żeby się dowiedzieć jak wyglądają przyzwoite buty, to też działaj.

Punkt 2 wymaga trochę fatygi, ale myślę, że warto.

Wybieraj.

Buty kolegi @Porandojin od początku wyglądały źle, dlatego teraz może być tylko gorzej. Jak kolega zdjęciami zaprzeczy mojej opinii, to stawiam flaszkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Ostatnio zajrzałem na stronę marki i moją uwagę przykuły ceny butów szytych metodą blake. O marce krążyły różne opinie i zastanawia mnie jak obecnie w 2023 roku prezentuje się jakość obuwia od KH. Od dłuższego czasu rozglądam się za butami szytymi blakiem i zainteresowała mnie kwestia jakości tych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć, że buty (Lord) mają jak najbardziej klasyczny wygląd, są lepszej jakości niż buty markietowe typu Ryłko,  jednak skóra w tych butach jest bardzo twarda, wymagają bardzo długiego "rozchodzenia", inaczej stopy będą po prostu poranione. Poleciłbym je jednak osobom, które na co dzień nie chodzą w klasycznych butach, a potrzebują ich jedynie na jakieś specjalne okazje, słowem potrzebują założyć je raz na rok.

Możesz też spróbować butów Nord, maja kilka klasycznych pozycji, np:

https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_e01,1489.html

aczkolwiek nie wiem, czy w tym wypadku "podeszwa z wysokogatunkowej mikrogumy dodatkowo przeszywana"

oznacza blake. Jednak skóra jest na pewno lepszej jakości niż w KH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.