Skocz do zawartości

Jaki dziś masz zegarek na ręku


igor

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, lubo69 napisał:

To być może kontrowersyjna opinia i zapewne znajdzie się co najmniej kilkanaście argumentów przeciw, ale _dla mnie_ spośród trzech popularnych marek ze zbliżonej półki (Rolex, IWC i Omega) najlepszy stosunek jakości do ceny prezentuje ta ostatnia.

Co się składa na jakość zegarka klasy premium? I jak ją oceniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kompleksowej odpowiedzi na to pytanie, więc odniosę się tylko do tego, o czym pisałem wcześniej.
W mojej ocenie warto zapłacić za kaliber in-house, „produkcji producenta”, a nie popularny mechanizm ETA. Powinien on też gwarantować większą dokładność chodu. Dla mnie zegarek powinien jednak służyć do mierzenia czasu i jeśli po tygodniu spieszy się lub późni o minutę, to coś jest nie tak. Nie kupuję często przytaczanej argumentacji „chcesz mieć dokładny zegarek, kup kwarca”. Bardzo dobrą jakość wykonania oferują chyba wszystkie marki z półki 20-40K, ale idealną (nigdy nawet najmniejszych niedociągnięć) raczej dopiero Patki i wyżej.
Omega oferuje znakomity mechanizm (praktycznie) in-house, dokładność na poziomie niemal zegarka kwarcowego, 5 lat gwarancji, uniwersalną estetykę i bdb jakość za niewiele poniżej 20K (po rabacie, ale standardowym). Rolex i IWC nie mają takiej oferty - Rolki nie kosztują raczej 20K, a IWC te które kosztują, nie spełniają powyższych kryteriów. A znanej z każdego forum argumentacji „dołóż 10%” też nie kupuję.
Reszta w wątku „zegarki a ekonomia”:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tanatos70 napisał:

Nareszcie jestem w stanie odczytać, którego dzisiaj mamy. Przez inne swoje zegarki zacząłem narzekać na zwyrodnienie stawu barkowego i odcinka szyjnego kręgosłupa. Z innych plusów- po dwóch dobach nie ma odstępstwa od referencyjnego "komórkowego" czasu nawet o sekundę. Nie jest jednak do końca tak idealnie, bo zmiana daty następuje jakieś 4-5 min. po północy, ale nie wiem czy to źle . Poza tym użytkuje się całkiem przyjemnie i ...zwyczajnie :):

Jak cenowo się zamknął? Cały czas walczę ze sobą, w którym kierunku iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.