Skocz do zawartości

Ranking producentów butów (najpopularniejszych)


Czapla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

 

Zainspirowany wieloma dyskusjami i opiniami na forum o różnych markach, postanowiłem zrobić ranking producentów butów. Ale to nie ja (niemający pojęcia o butach) będę ten ranking tworzył, tylko Wy - czyli doświadczeni w temacie użytkownicy.

Zestawiłem najbardziej popularne, najczęściej dyskutowane na forum, marki butów (więc oczywiście nie ma tu wszystkich producentów, i będę wdzięczny jeśli zostaniemy przy tym co jest). W ankiecie musicie je uszeregować od najlepszej do najgorszej. Bardzo ciekawi mnie jak będą wyglądały wyniki tego eksperymentu :) 

 

 

Link do ankiety: http://www.survio.com/survey/d/J8Y7K9B0A5A8Y6O1U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe forum jest takim rankingiem. Nie uda ci się pójść na skróty.

Tym razem próba wsparta technologicznie, ale nadal nie wiemy jakie Loake do jakich Meerminów mamy porównywać i w oparciu o jakie kryteria? 

Zdaję sobie sprawę, że całe forum to jeden wielki ranking. Chodzi mi o subiektywny ranking każdego użytkownika - każdy może mieć inne zdanie. 

Potraktujmy to raczej w formie zabawy niż wyroczni mającej określić na zawsze życie wielu właścicieli butów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to można by próbować porównywać konkretne modele butów.

Przykładowo przy ocenie Barkera brać importowane modele za 100 GBP, czy te z linii Handcrafted, w okolicach 300 GBP?

To jakby porównywać producentów samochodów - jest zbyt duża rozpiętość pomiędzy modelami, to nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można by to skomplikować i rozbić na 10 różnych kategorii. Ale tutaj tak jak wspominałem, chodzi mi o subiektywną ocenę każdego użytkownika, z własnego doświadczenia lub tak jak mu podpowiada intuicja ;) 

Nikogo nie zmuszam, jeśli ktoś uważa, że to bez sensu to nie trzeba wypełniać. Wyniki wrzucę jak uzbiera się chociaż 20-30 odpowiedzi. 

pozdrawiam wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pośród 6000 użytkowników forum jest 20-30 którzy mieli do czynienia z butami wszystkich wymienionych producentów. Jeżeli nie mieli, to mamy odpowiedzi typu: Patek Philippe to lepszy producent zegarków niż Vacheron Constantin, gdyż ma ładniejsze zdjęcia na swojej stronie.

Poza tym dla CT i Herringa buty robią inni producenci. Czy Loake dla CT jest lepsze czy gorsze niż Loake dla Loake?

Gdyby ktoś zrobił wiarygodny ranking, mógłby nawet umieścić go na płatnej stronie i pewnie miałby chętnych. A tak IMHO temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie można temat zamknąć jeśli jest na sali moderator :) 

 

Nie wiem czy pośród 6000 użytkowników forum jest 20-30 którzy mieli do czynienia z butami wszystkich wymienionych producentów. Jeżeli nie mieli, to mamy odpowiedzi typu: Patek Philippe to lepszy producent zegarków niż Vacheron Constantin, gdyż ma ładniejsze zdjęcia na swojej stronie.
Poza tym dla CT i Herringa buty robią inni producenci. Czy Loake dla CT jest lepsze czy gorsze niż Loake dla Loake?
Gdyby ktoś zrobił wiarygodny ranking, mógłby nawet umieścić go na płatnej stronie i pewnie miałby chętnych. A tak IMHO temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonimowa ankieta nigdy nie będzie miarodajna - to jak głosowanie na liście przebojów - koncerny same "głosują", aby niczego nie zostawić przypadkowi. Ponadto, jeden głos eksperta zawsze więcej znaczy od wielu subiektywnych opinii osób mniej zorientowanych.

 

Na forum jest klasyfikacja butów marek angielskich, wykonana przez butofila Grzegorza (niestety, od jakiegoś czasu nie zagląda na forum).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie taki ranking ma sens, ale nie w formie ankiety jak zapropoponowano.

Uważam, że grupa ludzi mających pojęcie i doświadczenie z wieloma markami butów, mogłaby ocenić ogólnie same marki (bez wchodzenia w poszczególnie linie produktów). Przecież da się też na poziomie samej marki ocenić, czy Renault to ogólnie lepsza firma niz Audi czy nie? W kategori smartphony - Apple czy Sony vs Samsung, Nokia i LG? Wg mnie do zrobienia i takie skategoryzowanie byłoby ciekawe i pomocne. Powinno dotyczyc najbardziej znanych, popularnych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ogólnie mający pojęcie i doświadczenie z wieloma markami butów powiedzą, że nie da się tego ocenić, a już na pewno nie bez podziału na linie produktów.

Jak sklasyfikować Loake, skoro linia L1 to gniot, a 1880 jest już całkiem całkiem?

 

Zresztą, temat był wałkowany nie raz i nie dwa ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czemu ludzie mający doświadczenie z wieloma markami i modelami samochodów potrafią to ocenić generalnie a dla butów się nie da.

W wiekszości branż są lepsze i gorsze modele / linie produktów, to normalne. A jednak generalna (powtarzam generalna) klasyfikacja producentów jest dokonywana. Uśrednia się jakość poszczególnych serii i stosunek jakość / cena. Nie chodzi o mierzenie z dokladnością aptekarza, że marka X ma  rankingu 67 pkt na 100 możliwych a Y 68. Co komuś, kto niest pasjonatem da takie porównanie. Do czlowieka, ktory nie jest butofilem i nie potrzebuje rozkłądac tego na czynniki pierwsze bardziej przemówi zrobienie kilku  kategorii i napisanie - dobre, średnie, bardzo dobre, słabe, itp. Można zrobić gwiazdkę i napisać (niskie serie b. słabe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czemu ludzie mający doświadczenie z wieloma markami i modelami samochodów potrafią to ocenić generalnie a dla butów się nie da.

W wiekszości branż są lepsze i gorsze modele / linie produktów, to normalne. A jednak generalna (powtarzam generalna) klasyfikacja producentów jest dokonywana. Uśrednia się jakość poszczególnych serii i stosunek jakość / cena. Nie chodzi o mierzenie z dokladnością aptekarza, że marka X ma  rankingu 67 pkt na 100 możliwych a Y 68. Co komuś, kto niest pasjonatem da takie porównanie. Do czlowieka, ktory nie jest butofilem i nie potrzebuje rozkłądac tego na czynniki pierwsze bardziej przemówi zrobienie kilku  kategorii i napisanie - dobre, średnie, bardzo dobre, słabe, itp. Można zrobić gwiazdkę i napisać (niskie serie b. słabe).

Dla niedoświadczonych w temacie (takich jak ja) takie porównanie byłoby bardzo pomocne na początku przygody z klasyczną elegancją. Na forum jest jedynie klasyfikacja angielskich producentów. Przydała by się zrobiona przez kogoś uogólniona klasyfikacja marek, które zawarłem w tej "ankiecie". Ale mój pomysł nie spotkał się z przychylnością, więc może ktoś z doświadczonych kolegów kiedyś się o coś takiego pokusi własnoręcznie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pomysł nie spotkał się z przychylnością

Wydaje mi się, że pomysł jako taki zdecydowanie spotkał się z przychylnością (mówię za siebie, ale chyba nie tylko), tylko jego realizacja w proponowanej formie jest moim zdaniem (i chyba nie tylko moim) raczej niemożliwa, a jeśli możliwa to bezużyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pomysł jako taki zdecydowanie spotkał się z przychylnością (mówię za siebie, ale chyba nie tylko), tylko jego realizacja w proponowanej formie jest moim zdaniem (i chyba nie tylko moim) raczej niemożliwa, a jeśli możliwa to bezużyteczna.

To może wspólnie jakieś ciekawe rozwiązanie oceniania obuwia na forum uda się wypracować? Np. Fajnie by było jak każdy użytkownik mógłby ocenić swoje buty w czytelny sposób (np skala 1-5) powiedzmy: kopyto; jakość wykończenia; wygoda; stosunek jakość/cena itp. Myślę, że już taka forma była by bardziej miarodajna. Przeczytałem większość wątków o czołowych i najbardziej lubianych producentach butów na tym forum, ale przydało by się takie mini podsumowanie opinii każdego użytkownika.

Pytanie tylko gdzie to mogło by się znaleźć i jak to uporządkować. Chyba trudne technicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sens ma np. "pojedynek" dwóch konkretnych modeli butów różnych firm, z uzasadnieniem opisowym każdej opinii, najlepiej opinii porównawczych, przedstawianych przez użytkowników obu modeli.

Taki temat o roboczej nazwie "fightclub" mógłby założyć ktoś doświadczony z forum, w pierwszym poście wyjaśniając o co chodzi i na czy to polega, i dokonać pierwszego wpisu :) Myślicie to że to by ruszyło? Ja bym z chęcią poczytał i chłonął wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat o roboczej nazwie "fightclub" mógłby założyć ktoś doświadczony z forum, w pierwszym poście wyjaśniając o co chodzi i na czy to polega, i dokonać pierwszego wpisu :) Myślicie to że to by ruszyło? Ja bym z chęcią poczytał i chłonął wiedzę

To mi się podoba. Spróbuję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.