Skocz do zawartości

[KRAKÓW], Sklep Bławatny - Tkaniny Ubraniowe


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Adres: ul. Starowiślna 45

Udało mi się odnaleźć w Krakowie kilku krawców, u których ceny za igłę są w zasięgu każdego z forumowiczów. Mowa tu m.in. o panu Górce, resztę postaram się wymienić chociaż z nazwiska i adresu oraz opisać wrażenia po wizycie w zakładzie. Rzecz jednak w tym, że wszyscy co do jednego szyją wyłącznie z materiałów powierzonych - nie wiem, czy poza Turbasą ostał się w Krakowie choć jeden krawiec oferujący w pracowni tkaniny z próbników. Wyruszyłem więc w poszukiwaniu sklepów z tkaninami. Dopiero dziś udało mi się trafić na adres, który wart jest wymienienia, ale do rzeczy.

Sklep znajduje się w niemałym lokalu na parterze kamienicy przy Starowiślnej, na odcinku między Wisłą,a ul. Dietla. Właściciele opuszczają go jednak w przyszłym miesiącu, przenoszą się na ul. Warmijską 1 (Krowodrza, okolice Akademii Pedagogicznej). Jak sugeruje nazwa, znajdziemy tam prawie wyłącznie tkaniny na ubrania. Nie znam całego asortymentu, z ulotek wynika, że mają spory wybór jedwabi i lnów. Mnie przede wszystkim jednak interesowały wełny garniturowe, i nie zawiodłem się. Sklep zaopatrzony jest naprawdę dobrze, jak na polskie warunki. na oko około 30-35 różnych włoskich wełen, czystych bądź z domieszką jedwabiu lub kaszmiru. Jakość naprawdę dobra, choć nie jestem w stanie podać nazwy tkalni - nie miałem czasu się dopytywać. Ceny o ile dobrze pamiętam 140-240 zł za metr. W sezonie jesienno-zimowym podobno spory jest wybór tweedów, od 120 zł za metr. Pan wspomniał coś również o bawełnach i lnach przeznaczonych na marynarki, ale ponownie - nie miałem czasu się dopytać.

Podsumowując - jest to najlepsze chyba miejsce na kupowanie materiału garniturowego w Krakowie. W innych sklepach udało mi się znaleźć pojedyncze kupony wełen z tkalni z Bielska (na Zwierzynieckiej czeka kupon pięknej szarej bielskiej wełny, w sam raz na garnitur - przy moich 194 cm i mocnej budowie brakłoby ok. 0.3m). Na Starowiślnej także ciężko o większe kupony, jednak na początku maja ma się pojawić nowa dostawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milanex przy focha na kraszewskiego znasz? co do krawca z materiałem - robert badura, ul. garncarska 3/3 chyba. jak się idzie studencką, mija V Liceum po lewej, to po dojściu do końca ulicy na prawo. stoi na ulicy reklama, taki stojaczek /\.

kset, czy szyłeś już coś u Pana Badury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 months later...

Sklep Bławatny na dzień dzisiejszy mieści się przy ul. Warmijskiej od strony Pochorążych. Mogę jeszcze z własnego doświadczenia polecić wyżej wymieniony Milanex przy Focha (hurtownia) lub Filipa (sklep detaliczny) oraz Matex przy Wadowickiej 5 (hurtownia, ale sprzedają też w detalu) - współpracuję z nimi od 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.