Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Sklepy z Materiałami


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Byłem dziś w "Ścinkach" i jest na pewno lepiej niż w Merino. Chyba podobnie jak na Orlej. Jest kilka ciekawych materiałów. Szczególnie kuszące są drobne kratki, z których można by uszyć ładne marynarki sportowe. Problemem jest to, że nie ma informacji nt. materiałów. Nie jestem ekspertem, ale na dotyk wydają mi się te wełny bardzo cienkie, co niestety nie wróży dużej wytrzymałości i trwałości materiału.

Ścinki są na rogu Solca i Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

odświeżam temat :) , wczoraj w poszukiwaniu materiału (gładki granat) odwiedziłem i "Merino" i "Tkaniny włoskie" na Orlej

Merino ma większą powierzchnię, ale nie przekłada się to na wybór tkanin, zwłaszcza że są też takie z dużym dodatkiem polyestru, co raczej je przekreśla. Są też wełny: polskie, niemieckie - tyle widziałem w tej kolorystyce, która mnie interesowała

na Orlej jednak więcej, było kilka wełen (rozumiem, że włoskich) w granacie, od 100 do 150, ta ostatnia miała ciekawą fakturę. Ceny ok. 210-220 za metr. W Merino jest taniej

w końcu kupiłem... "bielską" wełnę w Merino, bo najbardziej podobał mi się odcień i grubość wełny (w sam raz na garnitur jesień-wiosna), poza tym to będzie pierwsze zamówienie, u nie sprawdzanego tutaj krawca (choć wczoraj przy rozmowie zrobił dobre wrażenie mówiąc, że nie robi czegoś takiego jak miałem na sobie - marynarka na fizelinie - tylko wszystko na włosiance - w końcu o to chodzi :) ) i uznałem, że trzeba odpowiednio zarządzać ryzykiem ;) , materiał za 630 pln za 4,5m (dwie pary spodni) z tego punktu widzenia też mi odpowiadał. Jak się krawiec sprawdzi, to następne będzie coś w kratkę z Orlej, widziałem jedną bardzo fajną, a jeszcze ma coś dojść

aha, obsługa w obu sklepach komunikatywna i pomocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

piszę post po moim postem, trudno

wczoraj odwiedziłem sklep w CH Land (stacja metra Służew,jakby ktoś chciał się wybrać), trochę przez sentyment, ładne kilka lat pracowałem w okolicy i często do Landu chadzałem. Materiałów garniturowych nie jest dużo, w tym trochę wełen włoskich z dodatkami (głownie lycra). Niemniej można coś wyszukać - akurat szukałem czegoś na garnitur letni, ale nadający się do pracy. Wziąłem włoską wełnę (bez dodatku) jak na zdjęciach, jest przyjemnie lekka. Cena bardzo odpowiednia - 98 zł, w sam raz do ekserymentu z budżetowym krawcem u mnie na prowincji, jakby co nieduża strata :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ktoś kupował w Lnianym zaułku? http://www.lnianyzaulek.com/

Wczoraj nabyłem tam materiał na koszule, bo akurat sklep był po drodze i jakość chyba niezła. Niestety kolory ograniczone, możliwość wyboru z palety ok. 40 różnych odcieni dopiero od 10 m :(

Gdzie kupujecie len?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Immune, dzięki za adres - faktycznie mają tam więcej kolorów dostępnych w małych metrażach, tyle tylko że te ciekawsze kolory są grubsze, a panie tam sprzedające raczej polecają cieńsze. Brałeś te grubsze? Miał ktoś do czynienia z grubszymi lnami koszulowymi?

A, panie w Galerii Lnu też szyją! Ceny mocno konkurencyjne (razem z materiałem 200 - za igłę liczą 150, więc wtedy zakup materiału po cenie hurtowej), najlepiej przynieść koszulę na wymiar. Skuszę się pewnie niebawem i dam znać.

Tylko napiszcie, co z tymi grubszymi lnami, czy da się w nich chodzić i czy zapewniają przewiewność, bo uśmiechał się do mnie z półki taki przyjemny gruby burak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.