Jump to content

Recommended Posts

16 minut temu, Whitesnake napisał:

Wyglada to na całkowicie normalne cechy prawdziwej skóry, które w odróżnieniu od zmielonej dwoiny mają rożne żyłki i naturalne skazy. Powiem więcej, nie uznaje tego za wadę, taki urok skór. 

Kolega pomalował wcześniej te buty; sam podobny zabieg przeprowadzałem kilkukrotnie, zmycie starej warstwy farby odsłania różne "niedoskonałości". Piszę o butach C&J, AS. To jedynie skóra.

@Whitesnake - to mnie pocieszyłeś :)

Też mi to wizualnie nie przeszkadza, ale się obawiałem, że to z powodu zmywacza, bo w innych parach mam podobnie, lecz w mniejszym stopniu.

A same buty świetne w kształcie, aż się dziwię, ze Patine.pl musiało drastycznie je zrabatować, bo małe było zainteresowanie.

3 godziny temu, eye_lip napisał:

Wymiana fleków i zelowanie, woskowanie podeszew, drobna renowacja. Zakład Pod Pantoflem Pruszków, szerzej opiszę w przewodniku miejskim, ale zdecydowanie polecam, bdb jakość i cena.

Jak Kielmany to dlaczego nie u źródła?

Skoro mam pod nosem dobry zakład nie widzę powodu aby oddawać je na taką usługę u Kielmana który nie jest mi po drodze.

2 godziny temu, eye_lip napisał:
2 godziny temu, spiryt napisał:

Skoro mam pod nosem dobry zakład nie widzę powodu aby oddawać je na taką usługę u Kielmana który nie jest mi po drodze.

.... i duuuużo droższy. 

.... i duuuużo droższy. 

Serwisy fabryczne oczywiście mają sens w pewnych aspektach, ale tak samo jak nie korzystam z nich przy zwykłym przeglądzie swoich zegarków, tak nie oddaję butów na proste operacje aby płacić premium za nieskomplikowane czynności.

• Like 1
  • Upvote 1

No i fajnie.
EUR 50 (plus niestety EUR 30 za przesyłkę). Naprawa u Vassa w Budapeszcie. Zelowanie, wymiana fleków, naprawa rantów i pękniętego szwu. Gratis nowe pudełko i woreczki.
8aa090195b64a13efc60ec88784277ad.jpg0af265ed5b66f293b43095119e72ccfa.jpg6fc14ac9b3c0dbc0706d19c5330b1687.jpgf09bbb958f55f0196189952298d7b68c.jpg2b06d409268571106e5444e4d223a8dc.jpgb32b880d9e96b7f6e771276b95f37c4b.jpg

• Upvote 4

Jakby ktoś szukał szewca do podzelowania butów w Białymstoku.

Buty Loake.

Zakres usługi:

-Przytwierdzenie fleka(odpadł po 4-5 wyjściach)

-Zelowanie

Jakościowo jest OK. Buty nie zostały uszkodzone na cholewce co nie jest w okolicy jakąś oczywistością przy pracy szewca. Cena za usługę atrakcyjna, 40zł.

Szewc znajduje się na ul.Wincentego Witosa 34.

DS2_4959.jpg

DS2_4962.JPG

DS2_4964.JPG

DS2_4970.JPG

DS2_4971.JPG

DS2_4976.JPG

Witam Panowie potrzebuje pomocy co myślicie o tych białych butach ze zdjęcia da się to pomalować tak aby to wyglądało jak białe buty?. Kupiłem od kumpla za przysłowiowy 4pak piwa i próbowałem je obrobić poszedł aceton na to farba biała kapsy w zagięciach farba pękała więc zacząłem sukcesywnie malować to miejsce warstw było coraz więcej i farba nadal pękała więc dałem farbę akrylową niestety kolory zaczęły odbiegać od siebie więc poszła akrylowa na całe buty ale nadal wyglądało to tragicznie więc zacząłem już delikatniej zdejmować to szczoteczką z mydłem i wodą no i tak to wygląda jak na zdjęciach.  Szkoda wyrzucać bo to zdecydowanie lepsza skóra niż np. w stan smith od adidasa. Zastanawiam się czym to zdjąć ?następne pytanie jaką farbę akryl już dać czy farbę do skór?

IMG_20190508_215946.thumb.jpg.6eac02483be9a801a360e6121063b16a.jpgIMG_20190508_215954.thumb.jpg.beb4fca713c8754605d4316d03f8dc8c.jpgIMG_20190508_220032.thumb.jpg.c272c15fcbc35786ffe37c2adcc84d4c.jpgIMG_20190508_220111.thumb.jpg.4248d86d0747bddf9f7a7d122720a702.jpg

Proponuję śmietnik dla tych butów, bo więcej wydasz na środki do renowacji niż są one warte.

Ewentualnie do usunięcia wykończenia Renomat lub Decapant (o wiele mocniejszy, zmywa całe wykończenie), a do pomalowania farba Tarrago lub Saphir Tinture.

Ale i tak lepiej je wyrzuć, bo w tym przypadku efekt jest mocno niepewny, nie tylko ze względu na słabą jakość skóry :)

• Like 1
  • Upvote 2

Oczywiście.

Obawiam się tylko, że zabieg mógłby okazać się nieuzasadniony ekonomicznie. Koszt przemalowania w tym przypadku wyniósłby 269 zł :)

Może nie do końca obuwnicze pytanie, ale spróbuje zapytać.

Potrzebuje dość mocno przyciemnić i postarzyć skórzaną pochwę od noża. Słyszałem, że dobry byłby do tego olej lniany. Ktoś może potwierdzić lub zaproponować coś innego? 

Generalnie ok, może być też wosk typu palc i wazne aby po zaolejowaniu dosyć dobrze go potraktować suszarką do włosów.

• Upvote 1

Panowie, gdzie w Katowicach wymienię podeszwę Dainite w butach? Mam Berwicki, które noszę od ponad 4 lat i podeszwa starła się na obcasach + na tych antypoślizgowych padach (w drugie parze są zjechane do gołego miejscami). 

1.jpg

2.jpg