Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, flozbi napisał:

Imho 700 zł za Berwicki to już przesada, w dobrym czasie za 800 zł można mieć CS, porządniejszy but.

Jak się czeka na okazję to można i Loake za 320zł w TK Maxx, ale to nie jest droga, którą każdy chce iść.

@Ptaszniko, jeśli będziesz miał już ustalony budżet i podasz swoje wymiary + preferencje to jest na forum kilka osób (w tym ja), który lubią śledzić okazje i na pewno podrzucimy parę propozycji. Sam przechodziłem przez etap klejonych derby z Venezia (o dziwo, konstrukcyjnie wytrzymały niemal 7 lat), ale przychodzi ten czas kiedy trzeba przejść na wyższy poziom jakości i tu zaczyna się milion rozważań, cena, jakość, estetyka, najbardziej uniwersalny kolor itp. Na pewno na tym forum ludzie Ci pomogą, tylko Ty sam musisz bardziej sprecyzować co chcesz.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egonax te ze zdjęcia to model Lincoln? Dziękuję wszystkim za pomoc i wyrażenie opinii w mojej sprawie. Gdybym kiedyś kupował jeszcze oksfordy zgłoszę się tutaj chociaż przy mizernych zarobkach na peryferiach Polski Wasze propozycje przyprawiają o zawrót głowy. Nie sądzę by doszło do tego bym kupował buty droższe niż 450 zł to jakaś taka bariera.😉 Sprawdziłem pobieżnie stronę Loake i mówicie że w TK Maxxie za 320 zł? Ale oksfordy? To jak za pół darmo. Jak ktoś będzie o mnie pamiętał i coś wyczai tj. czarny oksford r. 43 to proszę na prywatną wiadomość. Preferowane sklepy internetowe ze względu na sporą odległość do najbliższego większego miasta Krakowa ok. 150 km.
Dobra na koniec powiedzcie mi jaki zamiennik pasty z górnej półki kupić do zakamuflowania tych pęknięć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ptaszniko napisał:

Dobra na koniec powiedzcie mi jaki zamiennik pasty z górnej półki kupić do zakamuflowania tych pęknięć?

Ech...

Wyobraź sobie ścianę, w której ktoś zaszpachlował pęknięcie. A teraz wyobraź sobie, że ta ściana nie stoi spokojnie, tylko w miejscu tego pęknięcia co sekundę zgina się o kilkadziesiąt stopni. Ile sekund wytrzyma ta szpachlówka?

Jeżeli musisz robić z tymi butami cokolwiek innego niż przespacerować się do najbliższego kontenera PCK, pasty Tarrago mają dobre opinie i dobre ceny. To jednak nie ma większego znaczenia, bo bonded leather z której wykonano te buty może po prostu nie przyjmować żadnej pasty - czyli masz ścianę, która nie tylko się rusza, ale jeszcze gips się na niej nie trzyma:-) Jeśli chcesz tanio leczyć sumienie, kup Kiwi w supermarkecie; pełno w niej silikonu, ale tym butom nie zaszkodzi; inna sprawa (i to naprawdę nie złośliwie) że również nie pomoże...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Egonax said:

Reasumując, wydasz „trochę” kasy na produkty (oczywiście, można kupić tańsze zamienniki) a buty i tak w końcu wylądują w koszu. Moje, jak na pierwszą renowację i ich pierwotny stan, wyglądały całkiem nieźle. Oczywiście po kilku wyjściach skóra traciła na wyglądzie, a buty wracały na warsztat. W końcu trafiły tam, gdzie ich miejsce, czyli do kontenera. Preparaty zostały do kolejnych, ale juź GYW.

Próbować zawsze można. Nawet jak butów uratować się nie uda i trzeba będzie kupić nową parę, kosmetyki tak czy inaczej trzeba będzie do nich kupić. A Tarrago (które będzie odpowiednie do butów z tej półki*) raczej budżetu nie zrujnuje.

* "nie znam się to się wypowiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc. Kupiłem buty Geox za komiczną cenę. Problem z nimi taki, że prawy but jest jaśniejszy (prawdopodobnie powystawowy). Problem jest widoczny w umiarkowanym oświetleniu. Czy mogę coś na to poradzić nie ingerując mocno w strukturę skóry? Jest szansa, że z czasem barwa się wyrówna?

 

Pozdrawiam

geoxxx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o poradę. Wykukałem ta eBayu takie ASy dla Brooks Brothers w cenie 59.99$. Chciałbym zrobić z nimi coś jak Kirby Allison w 50$ eBay challenge czyli: Renomat-renovateur-krem-wosk-nowe sznurówki i pewnie ostatecznie jeśli efekt będzie mi się podobał to zelówki. Buty maja minimalne ślady używania wewnątrz, ale...albo ktoś się bawił w "patynowanie" i teraz ciemny wosk złazi (co jest moją wygraną, bo zwalczę to renomatem), albo, co mnie martwi to oryginalny kolor złazi po potraktowaniu jakaś chemią, bo kolor oryginalny był oznaczony jako espresso. W przypadku jeśli renomat tego nie weźmie na małym skrawku z tyłu oddam buty do sprzedawcy.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Asy w kolorze espresso lub inaczej Oak (stosowane zamiennie zależnie od retailera). Kolorem zbliżone do tego jaśniejszego. 

Trochę zabawy Cię czeka, na pewno większe wyzwanie niż w filmiku Kirbiego, ale wg mnie da radę z nich zrobić dobrze wyglądającego buta. Herricki tylko zamszowe oststnio widuje wiec ja bym ryzykował i się bawił. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo86 co najważniejsze nie mają żadnych dużych ubytków w skórze, podeszwach czy w wyściółce. Jeśli mój pozytywny scenariusz się spełni to liczę na zdarcie tego ciemnego brązu i uzyskanie fajnych butów do jeansów.

Btw. Jaki kolor kremu saphira używasz do swoich AS w oak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski 

prawdę mówiąc jeszcze kremu nie dostały ale patrząc na zawartość apteczki to będzie to jeden z trzech:

37 średni brąz, 910 paryski brąz lub czekoladowy od Famaco.

Do tej pory był tylko wosk - średni brąz bo taki był w pakiecie z butami od AFPOS, ale też na części pracujące miękki wosk od Famaco w czekoladowym brązie. Tradycyjnie nosek i pięta ciemnym brązem - Mirror Gloss.

Herricków pozytywnie zazdroszcze, świetny model. Widziałem ostatnio w cherry calf ale spasowałem. Miejsca w szafie zostało na kilka pudeł a jeszcze kilka zamówień jest w realizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski mam espresso calf od AS - kolor bardzo podobny do tego, który się ujawnia pod ciemną brązową warstwą. Do pierwszego kremowania i pastowania użyłem ciemnego brązu od szafira, ponieważ chciałem wyrównać kolor (buty pochodzą z ostatniego zamówienia grupowego AS seconds i trochę różnią się odcieniem brązu). Z efektu jestem bardzo zadowolony. Buty są trochę ciemniejsze niż pierwotnie, ale nadal jest to średni brąz.

Przy okazji uświadomiłem sobie, że nie ma większego sensu dobierania kremu identycznego z kolorem butów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Profumo napisał:

Efekt niezły . Ale czemu chcesz nosić je do jeansów? Chyba najmniej pasujące buty. 

Z kilku powodów: zbyt jasny kolor jak do moich elegantszych ubrań, zbyt wiele przeszyć, sporo patyny. To będą moje buty codzienne do pracy, a i ze względu na szersze kopyto, cienka skarpetka będzie zostawiała sporo luzu, więc muszę je nosić z grubszymi. Plus dojdzie do tego zelówka. Moje pozostałe 4 pary to ciemne brązy i czarne buty, więc to z nich będę wybierał opcje pod garnitur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu buty bronią się tylko dlatego ze dżinsy są bardzo wąskie . A i tak niezbyt mnie przekonują .a ciekawe jak wyglada ten gość w całości. Te buty bedą nieco z innej bajki. Nie twierdze ze nie da się zrobić stylizacji dobrej z dżinsami . Ale trzeba baaaardzo uważnie to zestawiać. To jest wyjście poza pewien kanon i jak jakiś element nie będzie pasował to całość będzie śmieszna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Profumo napisał:

Na tym zdjęciu buty bronią się tylko dlatego ze dżinsy są bardzo wąskie . A i tak niezbyt mnie przekonują .a ciekawe jak wyglada ten gość w całości. Te buty bedą nieco z innej bajki. Nie twierdze ze nie da się zrobić stylizacji dobrej z dżinsami . Ale trzeba baaaardzo uważnie to zestawiać. To jest wyjście poza pewien kanon i jak jakiś element nie będzie pasował to całość będzie śmieszna. 

Pewnie to dyskusja na inny watek, ale ja z kolei uważam, ze wszystko poniżej (w skali formalności) ciemnego brązu i polbrogsa nadaje się do jeansów/chino ew. luźnych zestawów koordynowanych i ja bym tego nie ubierał na wyższym stopniu formalności. W porównaniu do powyższej Carminy, moje buty z poprzedniej strony są i jaśniejsze i bardziej zdobione, wiec nie widzę przeszkód do noszenia z jeansami/chino + koszula i ew. marynarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mały problem i prośba o opinię.

Pomalowałem buty Yanko.

1. Zmycie fabrycznej jasnobrązowej farby (dość solidnie myłem, ale bez przesadnego tarcia). Trzykrotne przetarcie butów zwilżoną Decapantem Saphir miękkim papierowym ręcznikiem, aż na papierze zostawały tylko nieznaczne brązowe ślady.

2. Po wyszuszeniu (niestety, blisko grzejnika, bo cierpliwości brakło) i wypolerowaniu wtarcie cienkiej warstwy Ranowatora Saphir. Ponowne wysuszenie blisko grzejnika.

3. Przetarcie miękką bawełnianą szmatką i dwie cienkie warstwy kremu Saphir MDOR. Całonocne suszenie już bez grzejnika i polerka.

Już podczas polerowania po drugim etapie (Renowator) zauważyłem, ze na tylnych częściach cholewek butów są wybrzuszenia i nierówności, jakby wierzchnia warstewka skóry się miejscami poodklejała od części wewnętrznej i się pomarszczyła.

Nie przypominam sobie, by przed malowaniem takie nierówności były, nie przyglądałem się im po kupnie zbyt drobiazgowo, ale takie skazy bym chyba zauważył.

Jeśli ich w nowych butach nie było, to z czego mogły powstać? Od szybkiego suszenia w zbyt ciepłym i suchym powietrzu powietrzu? Decapant rozkleił strukturę skóry? Renowator (było go niewiele) zawinił?

Dodam, że podczas suszenia ciepłe (nie gorące) powietrze z kaloryfera szło od spodu, a najbardziej pomarszczone są górne krawędzie cholewek.

A może mogły być w nowych butach, a ja ich nie zauważyłem? Miał ktoś takie skazy w Yankach? Jedna para moich Norów Elite i chukka Loake 1880 od nowości mają takie skazy, ale ze 2-3 razy mniej intensywne, a praktyce prawie niewidoczne.

Dodam, że już w identyczny sposób zmieniałem kolor butów: trzewiki Loake 1880, półbuty Barkera, Grensona, Norda. I nic się nie stało.

Podkreślę, że wspomniane ślady (zdjęcia troszkę je uwypukliły) są tylko w tylnych częściach cholewek.

1337960227_zmarszczki1.jpg.81c32eb13ff6d87dbe9981115dc2d993.jpg

125776813_zmarszczki2.thumb.jpg.6a0b9f88eeecd893cebf2844c16f4976.jpg

884214565_zmarszczki3.jpg.9e66380f89e402521466276f4d62b0e7.jpg

58679372_zmarszczki4.jpg.f2b8b2ab3d05089cd391cda8df9d2a75.jpg

456422848_zmarszczki5.thumb.jpg.bf33d9368833876b24d0d405e98b63b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Użyłem dzisiaj Shoe cleaner od Burgola i uważam, ze to produkt godny polecenia. Czyści dokładnie, jest bardzo wydajny, wydaje się łagodny dla skór i pachnie kokosem.

Buty przez kilka sezonów traktowałem kremami i woskami w różnych kolorach i wystarczyło jednorazowe mycie w roztworze z wodą 1:1, żeby doprowadzić je do koloru z dnia zakupu. Imponująca skuteczność. 

http://www.shoepassion.com/shoe-care-products/shoe-cleaner.html

FCA6D2DB-9DBF-4880-BB69-1625D79D34A5.jpeg.23f1875f655494b912118f35c6dc285a.jpeg

P.S. Krem tez Burgol. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2018 o 12:20, Miro napisał:

 

A może mogły być w nowych butach, a ja ich nie zauważyłem? Miał ktoś takie skazy w Yankach? .

 

Wyglada to na całkowicie normalne cechy prawdziwej skóry, które w odróżnieniu od zmielonej dwoiny mają rożne żyłki i naturalne skazy. Powiem więcej, nie uznaje tego za wadę, taki urok skór. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Whitesnake napisał:

Wyglada to na całkowicie normalne cechy prawdziwej skóry, które w odróżnieniu od zmielonej dwoiny mają rożne żyłki i naturalne skazy. Powiem więcej, nie uznaje tego za wadę, taki urok skór. 

Kolega pomalował wcześniej te buty; sam podobny zabieg przeprowadzałem kilkukrotnie, zmycie starej warstwy farby odsłania różne "niedoskonałości". Piszę o butach C&J, AS. To jedynie skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.