Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Kamil1987 napisał:

 

Ani buty nie są nieodwracalnie zniszczone, ani nie nadają się do wyrzucenia, ani uszkodzenia nie pochodzą od soli. Buty były wielokrotnie przemoczone i nie miały wkładanych prawideł.

 

Przepraszam, ale skąd to wiesz?

Właściciel tych butów pisze o "chodzone w śniegu, w deszczu, dlatego je zakupiłem na zimę. Buty naprawdę bym ciepłe i nie przemakały". Używanie butów w polskiej zimie oznacza nieustanną walkę ze śniegiem i solą. Ślady na butach są typowe dla soli - wielokrotnie miałem podobne na swoich butach. Buty wyglądają obecnie paskudnie i znając Wojasa, zrobione są z niskogatunkowej skóry. Nie ma wobec tego sensu podejmowanie prób ich ratowania czy naprawiania - nadają się do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt tego przedsięwzięcia pewnie wyniesie tyle co zakup samych butów w Wojasie. Na marginesie dodam, że mam jak najgorsze doświadczenia z tą marką. Np. nowe półbuty odłożone na zimę do szafki po kilku miesiącach miały skórę pękniętą w poprzek. Nie warto w to inwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @mzddk potrafi robić ładne zdjęcia. Trzy ostatnie są moim zdaniem tak dobrze zrobione, że nawet najbrzydsze rzeczy mogą nabrać swoistej estetyki. Trudno powiedzieć, czy tak jest w rzeczywistości. Odpowiedź na pytanie czy warto, należy szukać już faktycznie w zakresie filozofii ubioru. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem nowe kajaki. Kolor okazał się nieco inny niż na zdjęciach i myślę o pomalowaniu butów. Chce uzyskać jednolity kolor na całej powierzchni. W zasadzie to chciałbym go tylko nieco ożywić i przyciemnić. Jakie jest ryzyko niepowodzenia takiej akcji? Skóra jest dobrej jakości, bardzo miękka i mięsista nawet jak na chukka

etecl8B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bażant napisał:

Kupiłem nowe kajaki. Kolor okazał się nieco inny niż na zdjęciach i myślę o pomalowaniu butów. Chce uzyskać jednolity kolor na całej powierzchni. W zasadzie to chciałbym go tylko nieco ożywić i przyciemnić. Jakie jest ryzyko niepowodzenia takiej akcji? Skóra jest dobrej jakości, bardzo miękka i mięsista nawet jak na chukka

etecl8B.jpg

Zdecydowanie je oddaj, jeżeli możesz, bo natura ich wątpliwa... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MH_fan napisał:

Zdecydowanie je oddaj, jeżeli możesz, bo natura ich wątpliwa... ;)

Natura ich jest taka, że przyjechały z UK, a wielkiej alternatywy nie mam, bo to jedyne sensowne chukka z miękką podeszwą jakie udało się znaleźć :) a szukałem czegoś do samochodu jako alternatywę dla mocsów. No i jednak są świetnie dopasowane. Powinny mieć taki kolor: https://www.gilt.com/brand/harrys-of-london/product/1184269517-harrys-of-london-dwain-chukka-boot ale albo ja coś pokręciłem, albo przysłali mi inny kolor, albo zdjęcia go przekłamują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie problem w tym, że one są trochę jak kot Schrodingera, niby szare, a brązowe. W domu trudno dopatrzeć się w nich koloru brązowego, a w słońcu są brązowe, choć jednak blade. W sumie to nie jest tak, żeby mnie kolor odstręczał, ale jednak założenie było takie, że przyjdą koloru brąz :) Choć z drugiej strony to brązowych mam już po korek. Sam nie wiem. 

 

2 godziny temu, Profumo napisał:

Kurde. Cenę miały konkretną. 

Początkowa cena to totalny absurd i buty nie są warte nawet jej połowy, ja kupiłem trochę taniej niż ostateczna cena na podanej stronie i uważam to za świetny deal, bo buty są ekstremalnie lekkie i miękkie niczym mokasyny. Uroda (podeszwy) dyskusyjna, tu się zgodze :) Podeszwa jest jednak bardzo ergonomiczna i świetnie trzyma stopę w każdym wymiarze. No cóż, buty tak czy inaczej zostają, ale nie wiem czy je farbować, nie chciałbym stracić do nich sympatii całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bażant napisał:

 Uroda (podeszwy) dyskusyjna, tu się zgodze :)

Bardziej chodziło mi o kopyto i przód. :D

4 godziny temu, Bażant napisał:

Podeszwa jest jednak bardzo ergonomiczna i świetnie trzyma stopę w każdym wymiarze.

Też mam buty z podeszwą o takich właściwościach :D:

i-buty-adidas-brushwood-m17482-r-42-2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej ekspertyzy :-).
Kiedyś kupiłem buty z zamiarem przemalowania. Buty były ciemnobrązowe, teraz są takie jak na zdjęciu (wypłowiały orzech?).
Kolor taki jaki wyszedł, zły nie jest, jednak zastanawiam się czy powinienem mimo wszystko użyć teintury saphira (lub javicuir) czy od razu kłaść pommadier?

Może, że macie pomysły/sugestie jaki inny kolor nałożyć? Buty są na czerwonym dainite, więc nie wszystko będzie pasować.
33ffd001669bd1b32350b29309d5c46f.jpg

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dlaczego zelowanie nowych butów uważasz za absurd? Mam podzelowane od nowości monki i to jest najlepsze co je spotkało.Jeżeli ktoś nie planuje dmuchać i chuchać na buty tylko je używać to lepiej podzelowac,wtedy nie trzeba uzupełniać żadnych dziur.

Lepiej oddać do szewca,takiego który jeszcze użyje wosków na gorąco aby wyglądało to estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krzysztof G napisał:

Dlaczego zelowanie nowych butów uważasz za absurd? Mam podzelowane od nowości monki i to jest najlepsze co je spotkało.Jeżeli ktoś nie planuje dmuchać i chuchać na buty tylko je używać to lepiej podzelowac,wtedy nie trzeba uzupełniać żadnych dziur.

Lepiej oddać do szewca,takiego który jeszcze użyje wosków na gorąco aby wyglądało to estetycznie.

Buty na skórzanej podeszwie to kwintesencja elegancji i komfortu. Zelowanie nowych butów to absurd, gdyż jest świadoma rezygnacja z przyjemności chodzenia w butach na podeszwie z naturalnego materiału na korzyść materiału syntetycznego.,Bardziej logiczny niż konwersja skórzanych podeszew na gumowe jest zakup butów fabrycznie wyposażonych w gumowe podeszwy., Jeżeli chodzi o oddanie do szewca to tak jak zauważyłeś często zdarza się ,że szewc z własnej inicjatywy użyje wosków na gorąco,tudzież innych zabiegów aby buty wyglądały jak nowe.Chodzisz w butach kilka sezonów,cieszysz się ,że z czasem nabierają charakteru ,oddajesz do drobnej naprawy u szewca ,a szewc oddaje Ci buty,które wyglądają jak nowe.,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.