Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, szewc24.pl napisał:

Nie gniewaj się za moją subiektywną opinię, ale jeżeli zamierzasz tak zostawić buty, to wyglądają fatalnie... Dobrze, że zmyłeś zewnętrzną warstwę wykończenia i ukazała się "surowa skóra", ale moim zdaniem, jakbyś popracował bardziej z farbowaniem, to uzyskałbyś świetne efekty. W chwili obecnej, to widać raczej jak buty z zaciekami. Jeżeli jednak Ci się podoba efekt, to po prostu zignoruj mój post.

Nie gniewam się :) O co? Każda rada mile widziana.

Surowa skóra się nie ukazała,bo  pod tym okropnym sztywnym  lakierem jest jeszcze cienkie gumopodobne tworzywo "korygujące".

Nie chcę go  zmywać z podanych wyżej powodów.  Ale na przyszłość zapytam - jak usunąć całkowicie tę warstwę korygującą, nieszkodliwie dla samej skóry i szwów? 

No i czym teraz dalej malować buty, żeby kolor był jednorodny? Bo kolejne  warstwy Teinture nie  będą wsiąkać, tylko prawdopodobnie tworzyć kolejne smugi.

Obecny efekt dla mnie nie jest tragiczny, może być, bo buty mają być "parkowo-polne" - ale jeśli można to poprawić, to czemu nie?

W każdym razie jest i tak o nieco lepiej niż poprzednia fabryczna lakierowa skorupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyciągnąć z tych butów naprawdę dużo. Mogą być pięknie patynowane i wizualnie bić na głowę wszystkie inne. Trzeba tylko trochę popracować z nimi. Nie należy usuwać warstwy tego tworzywa ze skóry, bo sobie później już z tym nie poradzisz amatorsko. W przypadku takich realizacji najważniejsza jest dokładność w działaniu. Trzeba być mega cierpliwym. W Twoim przypadku niedokładność polega na tym, że nie usunąłeś do końca oryginalnej farby. W takiej skórze, jest możliwe uzyskanie jednolitej powierzchni po zmyciu. Jak już ją uzyskasz, to łatwiej będzie Ci szło wybarwianie. Jeżeli używasz Teintury, to powinny to być nakładane małe ilości, gdyż farba jest mocno agresywna chemicznie i nakładanie grubszych jej warstw może powodować rozpuszczanie wykończenia skóry, a to już może być dla Ciebie problemem później. Technik nakładania farb jest wiele, musisz po prostu eksperymentować na małych fragmentach. Zaletą jest to, że jak nie przedobrzysz z ilością nałożonej farby, to można odkręcać pewne niekorzystne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewc24.pl

Ja zmyłem oryginalną farbę, na ile dałem radę Decapantem - buty stały się jednolicie beżowe i znacznie bardziej miękkie niż z tym lakierem.

Jednak Teintury dałem całkiem sporo - dwie mocne warstwy zaraz po sobie, w obawie, że Teintura nie będzie się trzymać gładkiej powierzchni.

Teraz spróbowałem ją zmyć z małego fragmentu - trochę schodzi i kolor zauważalnie  jaśnieje, lecz widać, że farba się chemicznie związała z tym fabrycznym podkładem, ale go nie rozpuściła.

Zatem mogę całe buty raz jeszcze przemyć Decapantem, żeby je rozjaśnić  nieco - i na tym tle raz jeszcze je pomaluję, ale teraz już bardzo precyzyjnie i pędzelkami, używając  innego  koloru.

Teraz jest to brąz 04, a dam  ten 04 zmieszany z tabakowym 35, żeby stworzyć ciemniejszą strukturę, ale już kontrolowaną, nie zaciekową :)

Mam  nadzieję, że nadmiar chemii nie rozpuści tego fabrycznego  podkładu, który zresztą wydaje się nie do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już  to wiem... Choć teoretycznie niby i wcześniej wiedziałem - z poradników netowych.

To moje trzecie malowane buty, w dwóch poprzednich parach dwie mocne warstwy sprawdziły się doskonale - bo chodziło mi o jednorodne całkowicie krycie - i wyszło - oczyszczone Depacantem skóry piły aż miło - i wyszedł jednolity kolor bez nadmiaru farby.

A tu  zrobiłem błąd - bo widząc, że ta skóra nie pije i tworzą się smugi - mogłem zaraz przestawić się na patynowanie, zamiast jednolitego - nieskutecznego - krycia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2017 o 07:39, Krzysztof G napisał:

Pasta czy krem zejdzie przy czyszczeniu natomiast aby zetrzeć https://multirenowacja.pl/krem-do-renowacji-z-pigmentem-25ml-renovating-cream-saphir.html będziesz musiał użyć siły.Jak Ci nie przeszkadza to nie ruszaj,najwyżej nie zrobisz ładnego lustra.

Pytania zanim użyję tego kremu do renowacji. 

1) jak przygotować skórę przed jego położeniem ?

2) czy on wyschnie na twardo czy na plastyczną masę, którą będzie można ponownie uformować jeśli się odkształci ?

3) po jakim czasie od zastosowania będę mógł wypastować buty nie obiawiając się o uszkodzenie tej masy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej, kupiłem ostatnio te buty:

https://www.rylko.com/pl/produkt/IDFT03_WT4,130714,30.html

Możecie mi polecieć środki do (codziennej) pielęgnacji takich butów? Chodzi przede wszystkim o główną część ze skóry licowej.

Pobrudziłem je ostatnio w jednym miejscu i myślałem, że jak delikatnie użyję rozcieńczonego mydła w płynie to wystarczy. Niestety nie wystarczyło, a nawet po umyciu zrobiły się lekko jaśniejsze (a właściwie jeden). No więc prośba o podpowiedź jak prawidłowo dba się na co dzień o takie buty (jakimi środkami) + jakieś preparaty, które przywrócą barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie po całości:
https://multirenowacja.pl/universal-cleaner-125ml-plyn-do-czyszczenia-skor.html

 

Profilaktyka po całości:
https://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html

 

Kolor można zregenerować niemal zawsze, ale napisz najlepiej w tej sprawie do Multirenowacji załączając zdjęcia eksponujące te odbarwienia, a support postara się już konkretny produkt/kolor zarekomendować.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
27 minut temu, dawidowo napisał:

Hej ! Mam buty do renowacji, trochę już przeszły i potrzeba im dawnego blasku. Jakie produkty byście polecili do czarnej skory? Dzięki za inforacje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Te same, które polecamy do skóry brązowej, granatowej i burgundowej. Wystarczy zadać sobie odrobinę trudu i przeczytać parę stron tego tematu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jaką renowację chodzi, jakie są uszkodzenia skóry, czy chodzi tylko o przywrócenie blasku?

Hej Filip. Trochę więcej niż blask:( skóra wyglądają jakby była sucha, zaczyna się jakby marszczyć itp wiec czegoś jej brakuje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jaką renowację chodzi, jakie są uszkodzenia skóry, czy chodzi tylko o przywrócenie blasku?


Jak mówiłem, tak czynie. Zdjęcia :)
But (pollini) jest dość już zmęczony życiem. Jaka najlepiej mógłbyś drogę renowacji zaproponować ? Dziękuje bardzo za informacje 0bd29d54be4f67a78f5ce2d6ec5f7f1b.jpg69a8b4eb25babab176be60765c8ddb4b.jpgb6c74019f13f07e22433062678c700c0.jpg6ad9565cd3c8ce7ce26ca923011aa730.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 10:33, dawidowo napisał:

 


Jak mówiłem, tak czynie. Zdjęcia :)
But (pollini) jest dość już zmęczony życiem. Jaka najlepiej mógłbyś drogę renowacji zaproponować ? Dziękuje bardzo za informacje


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jeśli mam być szczery, to bym te buty wyrzucił. Dlaczego? Należą, w sensie typu, do kategorii najbardziej eleganckiego obuwia, nadającego się na bal w operze, ślub, czy jakieś eleganckie wyjście wieczorem. Niestety, ich stan - nie tylko marny wygląd skóry, ale także utrata fasonu (pomarszczony nosek itp.) powoduje, że trudno je sobie w takiej roli wyobrazić.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich.

Kilka lat temu zakupiłem buty marki WOJAS. Przyznam się, że nie dbałem najlepiej o Swoje buty. Buty były chodzone w śniegu, w deszczu, dlatego je zakupiłem na zimę. Buty naprawdę bym ciepłe i nie przemakały. Ze względu na to, że niestety zrobiły się dziury w podeszwie, musiałem chodzić w innych butach. Powiem, że buty buty już nie posiadają gwarancji. W tamtym tygodniu oddałem buty do szewca, aby naprawił podeszwy. Teraz pięknie wygląda, lecz mam inny problem. Buty nie raz były przemoczone i dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy mogę jakoś odnowić skórę jak buty ze sklepu ? Chciałbym z tym coś zrobić, szkoda Mi naprawdę je wywalać na śmietnik. W moim mieście znalazłem kilka salonów z renowacją obuwia ze skórą, ale czy to naprawdę nie wyjdzie drożej ? Proszę o pomoc z radami, co mogę z Nimi zrobić. Przesyłam zdjęcia z aktualnego stanu obuwia oraz nowe buty ze sklepu. Pozdrawiam.

Buty ze sklepu : https://wojas.pl/produkt/26031/jasno-brazowe-meskie-botkii-6153-53

IMG_0413.JPG

IMG_0414.JPG

IMG_0415.JPG

IMG_0416.JPG

IMG_0417.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem off-topic.

Co do forumowicza Szewc24.pl, chciałbym tylko wspomnieć, że Forum BwB nie jest i nigdy nie było oficjalnym kanałem komunikacji Szewca24 z klientami - Szewc24 pisał tu i wysyłał wiadomości jako prywatna osoba, na takiej zasadzie, jak każdy z nas. Zachęcam do kontaktu z nim poprzez jeden z kanałów komunikacji podanych na jego stronie w rubryce Kontakt - jest tam podany i mail, i telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mzddk napisał:

Witam wszystkich.

Kilka lat temu zakupiłem buty marki WOJAS. Przyznam się, że nie dbałem najlepiej o Swoje buty. Buty były chodzone w śniegu, w deszczu, dlatego je zakupiłem na zimę. Buty naprawdę bym ciepłe i nie przemakały. Ze względu na to, że niestety zrobiły się dziury w podeszwie, musiałem chodzić w innych butach. Powiem, że buty buty już nie posiadają gwarancji. W tamtym tygodniu oddałem buty do szewca, aby naprawił podeszwy. Teraz pięknie wygląda, lecz mam inny problem. Buty nie raz były przemoczone i dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy mogę jakoś odnowić skórę jak buty ze sklepu ? Chciałbym z tym coś zrobić, szkoda Mi naprawdę je wywalać na śmietnik. W moim mieście znalazłem kilka salonów z renowacją obuwia ze skórą, ale czy to naprawdę nie wyjdzie drożej ? Proszę o pomoc z radami, co mogę z Nimi zrobić. Przesyłam zdjęcia z aktualnego stanu obuwia oraz nowe buty ze sklepu. Pozdrawiam.

Buty ze sklepu : https://wojas.pl/produkt/26031/jasno-brazowe-meskie-botkii-6153-53

 

 

Według mnie buty są nieodwracalnie zniszczone przez sól i nadają się do wyrzucenia. Próba renowacji skóry jest trudna i kosztowna, i raczej się nie powiedzie, ale jeśli chcesz, podaję link do poradnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Velahrn napisał:

 

Według mnie buty są nieodwracalnie zniszczone przez sól i nadają się do wyrzucenia. Próba renowacji skóry jest trudna i kosztowna, i raczej się nie powiedzie, ale jeśli chcesz, podaję link do poradnika.

 

I właśnie dlatego brakuje mi tu użytkownika szewc24. 

Ani buty nie są nieodwracalnie zniszczone, ani nie nadają się do wyrzucenia, ani uszkodzenia nie pochodzą od soli. Buty były wielokrotnie przemoczone i nie miały wkładanych prawideł. Popękały Ci podeszwy - wymieniłeś je. Bardzo dobrze.

Teraz czas odświeżyć skórę w trzech krokach:

Nawilżenie, uzupełnienie barwnika i pastowanie. Potrzebujesz 3 produktów i może być to mało opłacalne dla tylko tej jednej pary, ale może Twój szewc ma odpowiednie środki i odświeży je za opłatą ? Na przyszłość drewniane prawidła to podstawa.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.