Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Midlife-Crisis napisał:

Ale ładny parkiet. 

Przyłączam się do przedmówcy. Nie ratować... ale nosić, tylko nie do pracy, albo do kościoła. Raczej do luźnych spacerów. Niedługo będzie bardzo wcześnie ciemno. 😀

Ok. Rozumiem, że nie warta skórka wyprawki i szkoda zachodu. Dzięki za odpowiedź 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 09:37, mayor napisał:

 Dzisiaj łatwiejsze do rozpoznania-firma z  historią dłuższą niż brody muzyków w ZZ-Top i model produkowany bez zmian przez 70 lat. 

 

T..

Edytowane przez mayor
Chamstwo moderatora
  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-letnie, intensywnie używane przez większą część roku chukka Cheaney - tak wyglądały:

B1.jpg.d36b782fd5147528bebf35facac5048e.jpg

B2.jpg.37caa559cbe02b00756342864a8aafac.jpg

B3.jpg.2978bfc5a752dc32c5dccd8064b7cea4.jpg

B4.thumb.jpg.2b7172a9f53140b3e0bcf2f9de92bfba.jpg

Buty odesłałem do nieobecnego już na forum @szewc24 w celu wymiany fleków i przemalowania rantów na średni brąz lub coś w tych okolicach. Dodatkowo wymienione zostały zelówki (swoją drogą poprzednie również montował Rafał, jak widać trzymały się naprawdę nieźle) oraz częściowo wyczyszczony zamsz (był przebarwiony od jeansów w miejscu styku nogawki z cholewką). Tak wyglądają po renowacji:

A1.jpg.02e51742f385f953358f4b5b3099c463.jpg

A2.thumb.jpg.442932e35f9373e1991aad95e516ec4c.jpg

A3.thumb.jpg.78d025126f7054370dd0daf37d475e53.jpg  A4.thumb.jpg.577cc7327bcd3561e57075e73999697a.jpg

A5.jpg.27c432a459a40ae505ccfff4f4749f99.jpg

 

Z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony. Buty z pewnością posłużą kolejne minimum 5 lat. Swego czasu zapłaciłem za nie ok. 30% ceny wyjściowej, powyżej opisana usługa kosztowała mnie mniej niż połowę kwoty zakupu. Jak po 5 latach policzę koszt tych butów na rok użytkowania (z uwzględnieniem kosztów renowacji) to wychodzi ciekawa kwota. ;)

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wodzu napisał:

Jak po 5 latach policzę koszt tych butów na rok użytkowania (z uwzględnieniem kosztów renowacji) to wychodzi ciekawa kwota. ;)

Jak wiecie, rejestrując się w wielu miejscach trzeba udowodnić że się nie jest robotem i zaznaczyć słupy telegraficzne, przejścia dla pieszych, palmy i takie tam.

Przy rejestracji na forum, przed zadaniem pytania "Jakie eleganckie buty do 300 zł", nowicjusz powinien policzyć roczny koszt użytkowania dziesięcioletnich dobrych butów GYW na podstawie podanych danych i wpisać poprawny wynik działania. Jakby wpisał i się przekonał jak to niewiele, może nie pytałby o buty za 300 zł na 3 miesiące...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Kwi4tek, jeśli pisząc patyna nasz na myśli zewnętrzną warstwę ciemniejszego wosku to po prostu nałóż spokojnie 1-2 warstwy tego samego wosku, daj im wyschnąć przez 4-5 minut i delikatnie wypucuj czystą szmatką z kroplą wody. Tak zazwyczaj robię, jeśli mam jakieś ubytki w wosku na czubkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną mógł być deszcz. Miałem tak z bridle leather. Takie purchle (nie tylko na cordovanie) występują pod wpływem kropel wody, jeśli skóra jest nadmiernie nawoskowana (na etapie produkcji). Jeśli jest to to co myślę, usunąć się nie da; samo trochę przyschnie, ale całkowicie nie zniknie.

Edit: u mnie tak to wygląda po bodaj dwóch latach:39efc8ea47a48e13e2d0866d55c4aca0.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

W czasach kryzysu zamiast dążyć do tego, czego się nie ma, należy się skupić na tym, co się już ma. 

Mała renowacja moich prawie 5-letnich derby Shoepassion, które kupiłem podniecony jakimś wpisem na blogu Mr. Vintage. On je miał chyba tylko raz na nogach, a u mnie zostały. Nie były zbytnio zaniedbane, były po prostu nudne. Po odświeżeniu  (nie wymianie) podeszwy i fleków u szewca zabrałem się do upiększania. Poprzednie próby dały efekt średni. W ruch poszedł tym razem renomat, renowator, krem w kolorze koniaku oraz trochę ciemnobrązowego, a na koniec nieco jasnobrązowego wosku. Wyglądają trochę nieregularnie posmarowane, ale na razie takie zostaną.

Tak wyglądały prawie nowe:

P9040190.thumb.jpeg.e49da93927090a28e416b5e883256b08.jpeg

 

Tak teraz wyglądają w sztucznym świetle:

P6010054.thumb.jpeg.ff0968f679bf98560fe9eb5b2a98cbe3.jpeg

 

Tak wygląda tył:

P6010046.thumb.jpeg.9f92a99bcb6d1480798b23b75c9f6931.jpeg

 

P6010050.thumb.jpeg.e455620ed05e56b02884f4a6f1e594ed.jpeg

 

A na koniec poza w stylu skoaktiebolaget:

P6010057.thumb.jpeg.e2ca059699866da4e52d0c675fa2d194.jpeg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2019 o 22:29, Żorż Ponimirski napisał:

Oto mój następny projekt. Kupione na eBayu za 50E. Kto poznaje model ?

przed1.jpg

 

Jeżeli to CJ dla EdMeier to mogę podać możliwą przyczynę takiego stanu butów. U Eduarda Meiera w Monachium buty wyglądają jak lukrowane jabłka z odpustu. Personel zajmuje się całymi dniami tworzeniem grubej warstwy politury na całych butach. Do tego ma własne produkty EdMeier Nr 1 (krem) i Edmeier Nr  2 (pasta). Warstwa naniesionej politury nie pęka przy regularnym szczotkowaniu ponoć tak szybko i jak mówi sam Eduard ma trzymać pół roku. Pytanie tylko: co dalej? Eduard organizuje regularnie kursy pucowania butów, w których klienci uczą się całego systemu. Jakaś część klientów nie ma jednak na takie rzeczy czasu, czy w ogóle nie interesuje się tym i tu bardzo jaskrawy przykład, co z tego wychodzi. Na szczęście mamy takich ratowników ekosystemu obuwniczego jak Żorż. 😉

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Midlife-Crisis napisał:

Na szczęście mamy takich ratowników ekosystemu obuwniczego jak Żorż. 😉

To się modnie nazywa "up-cycling" ;) Rzeczywiście, pod milimetrową warstwą popękanej politury była nietknięta skóra. C&J, nawet handgrade, jakoś nie lubi się z moimi stopami. Obcas jest wg mnie zbyt niski i pięta zbyt płytka, przez co mam wrażenie spadania buta mimo dobranego rozmiaru na długość.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@pablocito to moje zamówienie z Orban's. Szczerze powiedziawszy nie jestem jakoś super zadowolony z jakości, oprócz tego, co wyżej, trzeba wspomnieć o kleju z wykończenia, który miejscami paskudzi całość, lepiąc się. Jesli miałbym porównać je do innych butów, z którymi miałem do czynienia, to chyba najbliżej im do najniższej linii Loake, a podeszwa wygląda jak u Samuela Windsora. Byłbym mocno niezadowolony, gdybym dał za nie pełną cenę 160€. 

IMG_20200717_212610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
6 minut temu, JD! napisał:

Tak sytuacja panowie, chyba omsknęła mi się noga na schodach... pasta + wosk czy coś więcej?

EDIT: loafersy berwick 

6A1026E8-BF9E-49BA-AA30-9C28770B0CED.jpeg

Jakbyś nie dopisał, że to Berwick, to bym napisał, żebyś kupił buty ze skóry naturalnej... :D Ciężko mi ogarnąć, jak to możliwe, że lico zerwało się jak wierzchnia plastikowa warstwa skaju...

Wg mnie pasta i wosk powinny wystarczyć. Plus oczywiście oberwij to, co wisi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.