Skocz do zawartości

Garnitury i koszule dla wyjątkowo szczupłych mężczyzn


Halius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję kupić garnitur, którego głównym przeznaczeniem ma być mój własny ślub. Problem jest o tyle skomplikowany, iż nie za bardzo znam sklepy, w których dostępne są garnitury dla wyjątkowych chudzielców, takich jak ja (pomijając np. zarę czy h&m). Ważę 62kg przy 186cm wzrostu, obwód klatki piersiowej 86cm. Wszelkie próby przytycia przynoszą mizerne efekty a czasu do ślubu coraz mniej. Na bespoke nie mogę sobie pozwolić ze względów finansowych. Vistula, Bytom zaczynają swoją rozmiarówkę od 96 w klatce (Vistula ma chyba jakieś pojedyncze modele z 92). Suit Supply przy najmniejszym dostępnym rozmiarze będzie miał za krótkie rękawy o jakieś 3 cm. Dowiedziałem się, że w Lancerto mają rozmiary od 88 w klatce, ale przy moim wzroście najmniejsze są 92. Z koszulami jest równie słabo. Wólczanka przy 37/38 w kołnierzyku ma 100 w klatce. Czy ktoś z was zna może jakieś inne sklepy (poza wspomnianym Lancerto), w których mógłbym się ubrać jak człowiek? Bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na bespoke nie mogę sobie pozwolić ze względów finansowych. 

 

A poza tym to ciężko będzie. Ja również mam szczupłą sylwetkę i swój garnitur, o dziwo znalazłem w Zarze. Klasyczny granatowy, bez udziwnień, 100% wełna. Sprawdź, może akurat coś znajdziesz. Przy okazji możesz zobaczyć również w Massimo. 

Koszuli nigdzie dobrej nie znalazłem. Wszystkie trzeba taliować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przy moich wymiarach i pewnych mankamentach sylwetki, o których już tu nie wspominam, bespoke byłby najlepszym wyjściem, jednak nie będę ukrywał, że póki co jest on zdecydowanie poza moim zasięgiem finansowym. Oczywiście mogę znaleźć krawca bliżej mojego miejsca zamieszkania i uszyć garnitur w cenie garnituru z wieszaka, ale raczej nie podejmę tak dużego ryzyka. Szkoda pieniędzy na kota w worku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zakupiłem garnitur w Albione. Rozmiarówka zaczyna się już od 42, co jest niespotykane wśród innych marek. Myślę, że będzie to przydatna informacja dla wszystkich osób borykających się z podobną przypadłością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.