Jump to content
booe

Muzyka dla naszych uszu

Recommended Posts

"I do believe Marsellus Wallace, my husband, your boss, told you to take ME out and do WHATEVER I WANTED. Now I wanna dance, I wanna win. I want that trophy, so dance good."

• Like 3
  • Upvote 2

34 minuty temu, waski napisał:

Fenomen! Zaczynali kiedy się urodziłem. Byli dwa razy starsi, kiedy byłem ich fanem. Dzisiaj jesteśmy po tej samej stronie krzywej życia i zazdroszczę im energii ;) Trzeba kochac, to co się robi...

• Upvote 1

Niesamowite, co dzieje się na scenie podczas tego koncertu. Zobaczymy co pokażą w Krakowie.

2 godziny temu, spiryt napisał:

a teraz tez Iron Maiden tylko znacznie starszy 1969 , taka ciekawostka

Momentami trudno uwierzyć, że ten Iron Maiden nie ma kompletnie nic współnego z późniejszym Iron Maiden. Czyżby jakaś ukryta inspiracja Harrisa? W końcu pierwszy zespół założył w 72?

16 godzin temu, Whitesnake napisał:

Momentami trudno uwierzyć, że ten Iron Maiden nie ma kompletnie nic współnego z późniejszym Iron Maiden. Czyżby jakaś ukryta inspiracja Harrisa? W końcu pierwszy zespół założył w 72?

Tego nie wiem. Ten zespół jest mało znany nawet w kręgach które zajmują się muzyką z tamtych czasów.. Przejrzę wkładkę na płycie może tam jest jakaś informacja

1 godzinę temu, spiryt napisał:

Tego nie wiem. Ten zespół jest mało znany nawet w kręgach które zajmują się muzyką z tamtych czasów.. Przejrzę wkładkę na płycie może tam jest jakaś informacja

Chodzi mi o konstrukcję utworów budowaną wokół melodyjnych solówek z charakterystycznym rytmem "patataj" w linii basu ;)  Steve Harris i Dave Murray jak żywi.

Godzinę temu, Whitesnake napisał:

Chodzi mi o konstrukcję utworów budowaną wokół melodyjnych solówek z charakterystycznym rytmem "patataj" w linii basu ;)  Steve Harris i Dave Murray jak żywi.

Nie znam młodszego Iron Maiden, ale o podobnej konstrukcji utworów było w latach 60 dosyć sporo.

Godzinę temu, M.Borkowski napisał:

od koncertu tydzień temu w Warszawie cała płyta w kółko :)

Bo to fajny zespół jest. Taki do przytupania nóżką bez poczucia obciachu :) Tutaj mój  ulubiony numer

i ta końcówka.

W dniu 15.03.2018 o 11:53, Friedman napisał:

@Friedman to jeden z najlepszych filmików jakie ostatnio widziałem. Mały detal: na ścianie rosyjskiego mistrza portret wielkiego Polaka. Muzyka podnosi się ponad wszystko. 

• Upvote 1

Niedawno jakoś przez przypadek natrafiłem na te płytę i jestem zauroczony. Delikatne i pełne młodzieńczego entuzjazmu nagranie, do tego świetne zgranie i "chemia" między artystkami. Po prostu słychać toczącą się między nimi "muzyczną rozmowę". 

• Upvote 2

Horowitz ma też świetne nagranie III koncertu Rachmaninowa z New York Philharmonic Orchestra z 1978 roku. Dynamika nie do podrobienia.

Kontynuuję Mozartem (trzecia część XV koncertu fortepianowego):