Skocz do zawartości

Muzyka dla naszych uszu


booe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Ten gentleman nosi przewspaniałe krawaty i w ogóle ubiera się jak na faceta ze sceny muzyki dawnej wręcz wzorowo. Poza tym swoją grą potrafi przekonać do swojego instrumentu. Filmy akustycznie i wizualnie są wysokiej jakości  Jest moim najnowszym odkryciem. Polecam miłośnikom klasyki i nie tylko. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Davis, Hankock, Burton to wielcy jazzowego recyclingu, którzy sprawnie łącząc istniejące już muzyczne światy, tworzyli własne.

Brad Mehldau to moim zdaniem jeden z najciekawszych muzyków w świecie współczesnego Jazz'u. Obserwuję i słucham go od dawna bo zawsze zaskakuje; ciekawymi duetami, zaskakującymi harmoniami, a kiedy trzeba wirtuozerią... 

Moim zdaniem, płytą "Finding Gabriel" Mehldau właśnie wtargnał na piedestał, który wielcy okupowali od lat i niebezpiecznie się rozpycha.

Dobry mamy rok dla ciekawej muzyki.

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Whitesnake napisał:

 

Brad Mehldau to moim zdaniem jeden z najciekawszych muzyków w świecie współczesnego Jazz'u.

 

 

Bardzo dobre! Możesz podać pozostałych najciekawszych współczesnych muzyków jazzowych, chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre! Możesz podać pozostałych najciekawszych współczesnych muzyków jazzowych, chętnie posłucham.
To już kwestia nurtu, jaki lubisz. O ile znam muzykę Brada, o tyle mi średnio leży. Wolę klimaty np. Esbjorn Svenson Trio, Avishai Cohen i jego trio, Marcina Wasilewskiego.
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondas napisał:

To już kwestia nurtu, jaki lubisz. O ile znam muzykę Brada, o tyle mi średnio leży. Wolę klimaty np. Esbjorn Svenson Trio, Avishai Cohen i jego trio, Marcina Wasilewskiego. 

Dawajcie dalej. To wszystko znam i jestem za! Żeby nie było od siebie dam Snarky Puppy, będą w Stodole grali niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondas napisał:
11 godzin temu, NieMy napisał:
Bardzo dobre! Możesz podać pozostałych najciekawszych współczesnych muzyków jazzowych, chętnie posłucham.

To już kwestia nurtu, jaki lubisz. O ile znam muzykę Brada, o tyle mi średnio leży. Wolę klimaty np. Esbjorn Svenson Trio, Avishai Cohen i jego trio, Marcina Wasilewskiego.

Fajnie, że każdy może w muzyce znaleźć coś dla siebie.

Dla mnie, „stajnia” ECM straciła świeżość z 10 lat temu, a od kilku mam wrażenie, że batem wszystkich gonią do grania tego samego materiału. 

Całą nadzieję pokładam w niezależnych muzykach. 

P.S. Jestem pod nieustającym wrażeniem jak szerokie są muzyczne horyzonty forumowej braci. Chapeau Bas! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawajcie dalej. To wszystko znam i jestem za! Żeby nie było od siebie dam Snarky Puppy, będą w Stodole grali niedługo.

A np Flying Machines albo Lux Terminus?

Większość ECM też mnie nudzi. Plumkanie nawet jeżeli ktoś ma swój styl, jest plumkaniem. Poszukuję kilku rzeczy, albo riffów (w tym jest niezły, tzn. był EST i Avishai), albo niebanalnych melodii, a z tym nie jest łatwo. Ogólnie bardziej jestem w mocniejszej muzyce. Ostatnio największą fascynacją jest norweski Leprous. Sporo jest dobrego polskiego rocka, bardziej w kierunku Art, ale z mocniejszym uderzeniem.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Whitesnake napisał:

Fajnie, że każdy może w muzyce znaleźć coś dla siebie.

Dla mnie, „stajnia” ECM straciła świeżość z 10 lat temu, a od kilku mam wrażenie, że batem wszystkich gonią do grania tego samego materiału. 

Całą nadzieję pokładam w niezależnych muzykach. 

P.S. Jestem pod nieustającym wrażeniem jak szerokie są muzyczne horyzonty forumowej braci. Chapeau Bas! 

Fajnie, że dowiedzieliśmy się co nie podchodzi. Pytanie jednak brzmiało co jest fajne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 09:20, NieMy napisał:

 Pytanie jednak brzmiało co jest fajne?

Staram się donosić w miarę odkrywania. Do oceny muzyki nie stosuję żadnych twardych kryteriów, więc ciężko stworzyć ranking. Poza tym, byłby on jedynie obrazem chwili - z wiekiem coraz mniej rzeczy mnie zachwyca a różnice pomiędzy dobrą i mniej dobrą muzyką stają się coraz bardziej subtelne. Czasem trudno byłoby mi nawet określić, dlaczego jedno wykonanie chwyta a drugie nie. Coraz wiecej ważnych dla mnie rzeczy dzieje się pomiędzy nutami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Whitesnake napisał:

Staram się donosić w miarę odkrywania. Do oceny muzyki nie stosuję żadnych twardych kryteriów, więc ciężko stworzyć ranking. Poza tym, byłby on jedynie obrazem chwili - z wiekiem coraz mniej rzeczy mnie zachwyca a różnice pomiędzy dobrą i mniej dobrą muzyką stają się coraz bardziej subtelne. Czasem trudno byłoby mi nawet określić, dlaczego jedno wykonanie chwyta a drugie nie. Coraz wiecej ważnych dla mnie rzeczy dzieje się pomiędzy nutami.  

Świetnie operujesz słowem. Ja natomiast jestem prosty chłopak i rozchodzi mi się o nazwy wykonawców i/lub utwory. Od siebie daję świetny koncert do zabawy, super energia i polski akcent w postaci czapki klawiszowca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
7 godzin temu, Koval napisał:

@Żorż Ponimirski,

no nie wiem; widziałem widziałem koncertowe wykonanie tego kawałka - Bolało! 

Byłem pierwszy raz na jego koncercie i jestem pod wielkim wrażeniem. Nagłośnienie, tempo, mała liczba wpadek przy szybkich kwestiach do wyśpiewania. Na pewno jeśli będzie okazja pójdę jeszcze raz. No i jest mega fajnym gościem, rozmawialiśmy 45 minut po koncercie z nim i jego narzeczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 23:19, Koval napisał:

@Żorż Ponimirski,

no nie wiem; widziałem widziałem koncertowe wykonanie tego kawałka - Bolało! 

Pierwszy raz słyszałem to na koncercie i wydawało mi się, że znam to od zawsze. Świetny kawałek. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że nie byłem trzeźwy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.