Skocz do zawartości

Muzyka dla naszych uszu


booe

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Midlife-Crisis napisał:

W 1977 astronauci z NASA wysłali ponoć nagranie Arii z Wariacji Goldbergowskich w wykonaniu Goulda jako wizytówkę homo sapiens,

Najbardziej maszynowe wykonanie jako wizytówka ludzkości? Strach pomyśleć co sobie kosmici o nas pomyślą? :)

Bardzo lubię Goulda, tzn. lubię jego Bacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Whitesnake napisał:

Najbardziej maszynowe wykonanie jako wizytówka ludzkości? Strach pomyśleć co sobie kosmici o nas pomyślą? :)

Bardzo lubię Goulda, tzn. lubię jego Bacha.

Maszynowe w sensie takich maszyn, których nawet w przyszłości nie da się skonstruować (mam nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Hmm.... nie wiedziałem, że aż tyle tego. Tak to jest, jak się takie informacje ma tylko z publikacji i Gouldzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Awopiotr napisał:

 Czemu mówi się, że jest to prawdopodobnie album roku?

 

Lubię ostatni album za dojrzałość. Niedojrzałe zespoły rockowe grają wszystko co potrafią i czasem, przy okazji, nabiera to jakiegoś sensu. Te dojrzalsze wiedzą jaki sens chcą przekazać i grają tylko to, co w tym pomaga. Bez zbędnych fajerwerków i popisów. Myślę, że to ich pierwszy "nieprzegadany" album. Pierwszy, który przesłuchałem od dechy do dechy w pierwszym podejściu.

Zdaję sobię jednak sprawę, że na szerszą opinię fanów wpływają emocje związane z tragicznym odejściem gitarzysty i powiązanie tego zdarzenia z melancholijnym nastrojem albumu. To była płyta oczekiwana z pewnym niepokojem i sam fakt, że się pojawiła, jest pewnego rodzaju wydarzeniem. Czy zasługuje na miano "album roku"? Czas pokaże... do końca roku jeszcze trochę zostało.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 23.10.2018 o 03:19, Żorż Ponimirski napisał:

@Koval, ja przyznam się szczerze, że jako stary metal i konserwatysta, słucham głównie zespołów, które powstały przed rokiem moich urodzin. Ale...Greta sieje spustoszenie u mnie w domu i kupuję LP jak tylko przylecę do Polski czyli już w piątek :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, poniósł mnie melanż, więc nie będę obiektywny😀 Bawiłem się genialnie. Moje obawy, że jest to perfekcyjnie zaplanowany produkt były niesłuszne. Epka mnie porwała, trzy single wysłały w kosmos, a sama płyta okazała się średnia. Imo. A na żywo  - Jest w nich iskra, oby nie zgasła. Widać, że to żre idealnie. Powtarzam temat w lutym, w Amsterdamie, póki grają w klubach, a nie halach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gra ta Greta, ale wokal IMHO nie do przyjęcia (przynajmniej w Black Smoke Rising, bo w tych wstawkach z koncertu to ja "w moim wieku" nic nie słyszę).

W tym kontekście: Joe Bonamassa wydał nowy album; poniżej najlepszy (w mojej opinii) kawałek. Joe jest wybitnym gitarzystą, ale wokalistą przeciętnym. On zdaje sobie z tego sprawę i zaprasza do swoich nagrań lepszych od siebie. W tym kawałku Jamey Johnson robi robotę (i ma fajną brodę).

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wuj napisał:

Co do Głosów: dziś w Progresji wystąpi Glenn Hughes - prawdopodobnie najlepszy wokalista okolorockowy wszechczasów. Z nagrań koncertowych widać, że The Voice of Rock jest jak wino, więc będzie miazga.

Nie chcę napędzać sporu trwającego 44 lata, ale wolę Coverdale'a ;) 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

King Crimson - zespół niemal nieobecny w tym wątku. Właśnie wyszedł box Meltdown - 3xCD z koncertów w Mexico City oraz BluRay zawierający wideo z tychże koncertów, hi-res audio i audio wielokanałowe. Na liście utworów jest Fracture, utwór tak trudny, że rzadko grany na koncertach. Jako ciekawostka, tutaj blog pewnego frustrata, który usiłuje się z uporem godnym lepszej sprawy nauczyć wykonywać ten utwór; uczy się od 15 lat i się nie nauczył...

http://makeweirdmusic.com/learn/fracture/

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.