booe

Muzyka dla naszych uszu

1465 postów w tym temacie

Parę lat temu przez przypadek widziałem go na Stadionie Narodowym, jak występował dla ok 100 osób z jakiegoś klubu emerytów (wynajęli jakąś większą salę, a ja akurat miałem w pobliżu spotkanie). Środek dnia w tygodniu, 100 emerytów z ogródków działkowych czy innej organizacji, a on grał jak dla rodziny królewskiej w Madison Square garden. I to z kilkoma osobami z akompaniamentu. Fortepian, trąbka, skrzypce - jechał na wszystkim jak murzyn z Nowego Orleanu. Jak strzelił "Lubię wracać..." to miałem ciarki i łzy w oczach. Gość po prostu.

@Blondas ma rację: nadchodzą nieubłagane chwile żegnania się z artystami, którzy tworzyli muzykę popularną po wojnie (od ogólnie pojętego popu po rock'n'rolla) i przeżyli sex drugs & rock'n'roll. Za 10 lat nikogo nie będzie... No, może Keith Richards.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Polubienia" dla posta "odszedł..." są chyba nie na miejscu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, w tym wypadku chodzi o utożsamienie się z treścią posta.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla digital natives, co to od maleńkości klikają lajki, może to oczywiste:-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, lubo69 napisał:

"Polubienia" dla posta "odszedł..." są chyba nie na miejscu.

Jak już wywołują na dywanik, to się tłumaczę: To takle spontaniczne wirtualne zapalenie świeczki bez przemyślenia konsekwencji: 

1. Wzrost liczby punktów reputacji kolegi wrzucającego wpis,

2. Bura od kolegi, który sytuację przemyślał.🤔

Take it easy!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a zmieniając trochę temat, wybiera się ktoś do NOSPR na koncert Gregory Portera w październiku?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś nostalgicznie - sterydowy Elvis Presley ;)

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mniej nostalgicznie ;)

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taki cover

W wykonaniu The Slits ma taki "flow" ;) i dużą "zawartość fajności" ;) , że lepiej się tego słucha niż oryginału (który sam w sobie i tak wymiata).

Dla porównania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak po linii. Próbuję odbudować swoją płytotekę w wersji winylowej. Łatwo nie będzie, ale przynajmniej trącam sentymentalne nuty w swej duszy :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 6/12/2017 o 18:50, Tanatos70 napisał:

to wspaniała muzyka :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj ...coś z całkiem innej beczki. 

Do niedawna znany jedynie wąskiemu gronu specjalistów od muzyki baroku, Dietrich Buxtehude. Zdecydowanie wart chwili skupienia cykl siedmiu kantat z 1680 r. - Membra Jesu Nostri.

Dwadzieścia pięć lat po powstaniu tego dzieła niejaki Jan Sebastian Bach przebył (podobno głównie na piechotę) całe Niemcy, żeby posłuchać muzyki Buxtehude, a przedłużenie urlopu w Lubece kosztowało go utratę posady, ...więc chyba warto.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja zdecydowanie bardziej mejnstrimowo:

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj spełniło się jedno z moich młodzieńczych marzeń  - zobaczyć Gunsów na jednej scenie.

Co prawda, z piwa trochę uleciał gaz, ja nie mam 14, a oni 24 lat, Axl wygląda jak Donald Trump w przebraniu, a Szanowna Małżonka nie chciała iść pod samą scenę, ale jednak...

Warsztatowo - bomba, a największe wrażenie zrobiły na mnie możliwości Axla, który śpiewa RE-WE-LA-CYJ-NIE. Sięgał wszystko, łącznie z "loaded like a freight train, flyin like an airplane, feelin like a space brain one more time tonight!"

FullSizeRender.jpg

5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta