Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Dnia 26.02.2017 o 21:59, earthmover napisał:

Czyściłem dzisiaj moje monki Berwicka i zauważyłem coś niepokojącego.
4fdd727fdd9f841fc4b532e89e75aed0.jpg
Przetarłem szew na czubku? Lecieć z tym do szewca czy to nic strasznego? Dla porównania fotka obu butów
8d5424c5face2a1df47d9a96d7ec9610.jpg

Ja proponuję udać się do szewca i założyć na czubki metalowe noski ( żabki ?). Sam mocno ścieram podeszwy w tym miejscu i zabieg z czubkami pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 27.02.2017 o 15:01, michau napisał:

A jak się mają te szwy do ramy? Może już opisywałeś albo gdzieś było. Chętnie bym przeczytał, bo w moich berwickach dzieje się podobnie.

Grunt, to żeby nie zetrzeć ramy. To czy szwy pozostaną w ramie, czy nie, to jest kwestia tylko dodatkowego (bądź nie) przeszycia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, szewc24.pl napisał:

 

Grunt, to żeby nie zetrzeć ramy. To czy szwy pozostaną w ramie, czy nie, to jest kwestia tylko dodatkowego (bądź nie) przeszycia.

Co do przecierania się szwów w otwartym kanale pozwolę sobie zacytować fragment z poradnika zamieszczonego na blogu multirenowacja.pl, dotyczącego pielęgnacji podeszwy: "Stosowany zazwyczaj w butach/modelach ze średniej półki, choć nie jest to sztywna reguła i wbrew pozorom ten sposób wykończenia według producentów nie jest istotnie mniej trwały. Użytkownicy czasem obawiają się szybszego przetarcia widocznych szwów. Nie jest to jednak problem. Przecieranie się szwów w konstrukcji Goodyear Welted to naturalny etap zużycia podeszwy, którą nawet z przetartymi szwami można dalej użytkować, o ile konstrukcja jest trwała, a spód zapewnia komfort. Producenci czasem decydują się na otwarty kanał szycia, gdyż uważają, że przy danym modelu (np. w niektórych brogues) zamknięty kanał będzie zbyt elegancki."

Całość dostępna tutaj: http://blog.multirenowacja.pl/skorzane-podeszwy/

szewc24.pl  ja mam pytanie natury technicznej. Wczoraj poleciłem żeby earthmover założył sobie metalowe żabki. Natomiast później zacząłem się zastanawiać nad jedną kwestią, o której przed założeniem, wstyd się przyznać- nie pomyślałem. Jaki wpływ ma założenie żabek na ramę buta? Czy może to skutkować ( w razie wymiany podeszwy ), koniecznością wymiany nie tylko podeszwy ale i całej ramy? Czy w ogóle Ty jako specjalista proponujesz takie rozwiązania.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

To jest mój pierwszy post na forum, zatem jeżeli błednie zamieściłem to proszę o przeniesienie.

W dniu wczorajszym odebrałem  Berwicki 266. Buty świetne i wspaniale się prezentuję a do tego bardzo dobrze leżą :) 

Jednakże, chciałbym Was prosić o szczerą opinię. 

Podczas pierwszego pastowania butów i pierwszego włożenia butów na dywanie (zg. założeniem sklepu ) zauważyłem nieprawidłowość, która może okazać się wadą przy dłuższym użytkowaniu. 

 

Do rzeczy. 

 

W załączniku przesyłam zdjęcie, która zobrazują w czym rzecz.

 

1. Czy jest to błędne uszycie ? 

2. Czy z chwilą użytkowania szwy w zaznaczonych miejscach nie zaczną się rozrywać zgodnie z żółtą strzałką ?

3. Czy jest no normalne, że język jest tak rozerwany ? Patrząc na język drugie buta, nie ma takich rozerwań ? 

 

Damian

 

IMG_0517.JPG

IMG_0518.JPG

IMG_0519.JPG

IMG_0520.JPG

IMG_0522.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być. Wyślij zdjęcia do sklepu i zapytaj jak to dalej załatwić. Nawet jeżeli nie przyjmą zwrotu (ustawowo 14 dni od doręczenia), to zawsze jest czas na reklamację (chyba 24 miesiące). W ramach reklamacji można żądać naprawy lub wymiany na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiandab - nie należy pisać pod rząd kilka swoich odpowiedzi

Moim zdaniem, obojętnie czy jest wada czy nie (nie wnikam w to), jeżeli pastowałeś buty, to nie przysługuje Ci odstąpienie od umowy. Wykonałeś czynności pielęgnacyjne, a to już jest ingerencja użytkownika w dany towar (w domyśle Twoje buty).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.