Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

@KIERMAN.pl - zgadzam się, wspomniane bordowe nie pasują na ślub - dobre podałeś argumenty. Bo tu ważne są nie tylko sztywne reguły, ale przede wszystkim dobre "oko".

Wskazane przeze mnie Yanko 204 czy powyższe C&J jak najbardziej pasują do stonowanej, niekrzykliwej góry, ale wg mnie równie dobrze skomponują się ze strollerem, który jest stoi nieco wyżej niż garnitur wizytowy, choć jest bardziej wyrazisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czarny but jest nudny. Podobnie jak brązowy. No chyba że w wersji mahoń która ma różne odcienie i przejścia. Podobnie garnitur. Garnitur gładki byłby nudny przynajmniej dla mnie. Na codzień zakładam chino lub bawełniane spodnie o kroju jeansowym i koszule plus marynarka i knit. Nawet nie mam jak tu ładnie wszyscy nazwa klasycznego krawata. Nie mam bo nie chce i knity mi zdecydowanie bardziej odpowiadają pod względem mojego stylu. Jako kierownik apteki nie potrzebuje aż tak formalnego stroju. Buty wybralem z czysto pragmatycznego punktu podobnie jak i resztę bowiem chciałem aby służyło mi to jeszcze wiele razy a nie tylko na ten jeden dzień który nie byl dla mnie aż tak wyjątkowy że miałbym sie trzymać jakichś sztywnych reguł. W kwestii ubioru elegancja tak ale z moją interpretacją siebie i tego jak postrzegam strój.

Mam nadzieję że dobrze to ubrałem w słowa ;-)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mieszkowojtczak napisał:

Dla mnie czarny but jest nudny. [... ] Garnitur gładki byłby nudny przynajmniej dla mnie.

Elegancki ubiór (w sensie: ubiór na wyjątkową okazję, tzw. "formalny") nie ma za zadanie być "ciekawym", tylko właśnie eleganckim, a przy okazji stonowanym i dyskretnym. Takich wyjątkowych okazji w ciągu roku jest niewiele, a w pozostałe dni można "szaleć". Odbiór stroju wieczorowego, czyli jego postrzeganie przez właściciela, ale i przez obserwatorów, zależy z jednej strony od jakości czy urody tego stroju, a z drugiej strony - od urody (sylwetki) noszącego. Przystojny mężczyzna ubrany w gładki, wieczorowy garnitur, białą koszulę i czarne buty będzie wyglądał doskonale.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki ubiór (w sensie: ubiór na wyjątkową okazję, tzw. "formalny") nie ma za zadanie być "ciekawym", tylko właśnie eleganckim, a przy okazji stonowanym i dyskretnym. Takich wyjątkowych okazji w ciągu roku jest niewiele, a w pozostałe dni można "szaleć". Odbiór stroju wieczorowego, czyli jego postrzeganie przez właściciela, ale i przez obserwatorów, zależy z jednej strony od jakości czy urody tego stroju, a z drugiej strony - od urody (sylwetki) noszącego. Przystojny mężczyzna ubrany w gładki, wieczorowy garnitur, białą koszulę i czarne buty będzie wyglądał doskonale.
Rozumiem Twoje argumenty. Może dziś bym zdecydował się na zestaw koordynowany... nie wiem..
Z pewnością patrzę na rzeczy użytkowe bardzo pragamatycznie.

Moj wpis wywołał dyskusję bardziej na temat stroju niz butów. Na ich temat bardziej sie wypowiadałem jak bardzo jestem z nich zadowolony. Zresztą chciałbym poznać opinie innych użytkowników tych samych butów.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś posiadaczem tego modelu?
https://www.sklep.klasycznebuty.pl/2036,berwick-317-saddle-brown.html
Interesują mnie opinie jak wypada oraz moze jakies zdjęcia live po użytkowaniu oraz jak sie zachowuje skóra :-)
Ciekaw jestem także jak ten kolor w rzeczywistości wyglada.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mieszkowojtczak posiadam model 242, który jest podobny - to samo kopyto, ten sam kolor skóry. Moje buty rozeszły się dość mocno i obecnie są komfortowe, choć początkowo bywało różnie. Bardzo przypadł mi do gustu ich kolor, dokładnie jak w opisie - kasztanowy. W słońcu nieco bardziej przebija się czerwień, a gdy jest ciemniej są po prostu ciemnobrązowe. Podoba mi się to do tego stopnia, że planuję zakup pary półbutów w tym samym odcieniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy luźna, ale na samym początku miałem kilka razy takie wrażenie, że nowy but jest sztywny (podeszwa) i nie do końca dobrze trzyma piętę. Po pewnym czasie efekt minął. Ale czy tak będzie u Ciebie, nie wiem - u mnie podczas przymiarki było ok, a kopyto i rozmiar - prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/25/2018 at 9:11 PM, mieszkowojtczak said:

Jest ktoś posiadaczem tego modelu?
https://www.sklep.klasycznebuty.pl/2036,berwick-317-saddle-brown.html
Interesują mnie opinie jak wypada oraz moze jakies zdjęcia live po użytkowaniu oraz jak sie zachowuje skóra :-)
Ciekaw jestem także jak ten kolor w rzeczywistości wyglada.
 

Kupiłem na wyprzedaży czarnopiątkowej i miałem je dzisiaj pierwszy raz na sobie, więc jeśli chodzi o użytkowanie, to za wiele nie powiem. Ale Berwick chyba nikogo nie zawiódł.

Natomiast kolor jest bardziej brązowy niż czerwony. Nie wiem, na ile jestem to w stanie uchwycić, ale spróbujmy.

aM3z2Uo.jpg

(brązowy jest normalnie zdecydowanie ciemniejszy niż tutaj z fleszem)

Inaczej niż 4343, które są autentycznie kasztanowe. 

810RF0w.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, że jesteś zadowolony. Moje zdanie jest takie, że nawet w tej piątkowej okazji to był średni zakup w stosunku jakość - cena. Dodając stówke można było mieć sporo ładniejsze buty (patrz Patine). Berwicki ostatnio drożeją, a buty klasę wyżej pozostają na podobnym poziomie. Pisze posiadacz 4 par Berwicków, zadowolony z 3 par.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, flozbi napisał:

Spoko, że jesteś zadowolony. Moje zdanie jest takie, że nawet w tej piątkowej okazji to był średni zakup w stosunku jakość - cena. Dodając stówke można było mieć sporo ładniejsze buty (patrz Patine). Berwicki ostatnio drożeją, a buty klasę wyżej pozostają na podobnym poziomie. Pisze posiadacz 4 par Berwicków, zadowolony z 3 par.

Mogę się zgodzić z tą wypowiedzią. Berwick to poprawne buty za około 700zł (w regularnej cenie). Być może w regularnej cenie do 700zł nie znajdziemy nic innego godnego uwagi. Jednak Berwick- umówmy się- ma dość brzydkie kopyta. Jeśli chodzi o jakość skór licowych to uważam, że jest wielką loterią, ale raczej jest bardzo słaba. Miałem modele ze skóry licowej na których robiły się spękania/pajęczynki. Na pewno godna uwagi jest skóra Country Calf (groszkowana)- uważam, że jest bardzo dobra, nie do zajechania. Na pewno posłuży bardzo długo w nienagannym stanie. Zamsz też nie jest najgorszy. Loafersy z zamszu na kopycie 8 (modele 9628 i 8491) w kolorze snuff są na prawdę bardzo ładne. Moim zdanie właśnie kopyto nr 8 użyte w tych loafersach jest najładniejsze. Z perspektywy czasu są to jedyne buty Berwick, które kupiłbym ponownie.

Po swoich doświadczeniach wolę dorzucić 150-200zł i poczekać np na Loake 1880 w promocjach. Loake są po prostu wyraźnie ładniejsze a i skóra licowa jest zdecydowanie lepszej jakości. Yanko czy Patine też by mnie zainteresowały (w promocyjnych cenach) ale niestety nie są kompatybilne z moimi stopami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, alterte napisał:

Jak wygląda tęgość monków 3637 względem oxfordów 3010? Obydwa rodzaje butów są na tym samym kopycie - 156, ale czy monki w tym samym rozmiarze będą luźniejsze?

Mam model 2509 - również kopyto 156 - w porównaniu z 3637, monki są trochę obszerniejsze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca prośba o wstawienie zdjęcia bosej stopy obok buta(równolegle) najlepiej 2509, lub 3637. Obawiam się, że kupiłem minimalnie za krótkie buty. Sam wieczorem wrzucę jak to u mnie wygląda, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda u was mając wygodny i ułożony już but. Przeczytałem calutki wątek i może jedno takie zdjęcie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.