Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, wihajster napisał:

Poza tym, ucząc się na swoich błędach. Najpierw trzeba buty złamać a potem robić na nich lustro aby uniknąć brzydkiego wykruszania się wosku z miejsc gdzie but pracuje.  

Z tego też względu pochodziłem w nich po domu ok 1h i wydaje mi się że główne załamania mi się już w tym czasie pokazały, co lekko widać na zdjęciach chociaż prawidła to zniwelowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym bucie nowych 3010 ścianka po wewnętrznej stronie w śródstopiu jest nieco zbyt wklęsła, przez co jest mocno dopasowana do stopy i cały czas ją czuję. Jest szansa, że to się rozbije? Stopa nie wywiera na to miejsce jakiegoś dużego nacisku, prawidło też nie, w zasadzie to miejsce wychodzi na łączenie między dwiema częściami prawidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszły do mnie  Berwicki 3637. Buty naprawdę ładne, ale są bardzo sztywne, zwłaszcza nosek... Po włożeniu stopy nie mam praktycznie możliwości jej przesunięcia, palce mam ściśnięte na szerokość, ale na długość jest tam trochę miejsca. Generalnie moje stopy czują się jak w obuwiu roboczym :( Jako, że noski są sztywniejsze, czy wzmacniane są jakieś szanse, że się rozbiją? Z jednej strony bym je wymienił na rozmiar większy, ale coś czuję, że na długość w palcach już będzie luźno, a nawet za luźno, a z drugiej bym je zostawił jakby się nosek dało poszerzyć, ale to mogło by je zdeformować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noski mają być sztywne, aby trzymały kształt (podobnie pięty). But po zasznurowaniu, w pozycji statycznej (stoisz/siedzisz) powinien z jednej strony dobrze trzymać stopę (nie może latać, spadać z pięty), z drugiej musisz czuć się wygodnie, a palce muszą mieć trochę luzu. Być może buty są zbyt wąskie (choć Berwicki mają szerokie kopyta).

Jest cały wątek o dopasowaniu butów, może tam coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przymierzam się do zakupu modelu 2509  myślę że miałbym trochę więcej czasu na szukanie ale moje obecne czarne buty wyjściowe uległy zniszczeniu a niestety potrzebne są na sobotę. Sklep polecił mi rozmiar 42,5 - proszę Was o radę bo nigdy nie miałem tak małego rozmiaru :)

D: 28,5
S: 10,2
O: 25,5-26
 
Z góry bardzo dziękuję,. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaszell napisał:

Cześć, przymierzam się do zakupu modelu 2509  myślę że miałbym trochę więcej czasu na szukanie ale moje obecne czarne buty wyjściowe uległy zniszczeniu a niestety potrzebne są na sobotę. Sklep polecił mi rozmiar 42,5 - proszę Was o radę bo nigdy nie miałem tak małego rozmiaru :)

D: 28,5
S: 10,2
O: 25,5-26
 
Z góry bardzo dziękuję,. 

 

6 godzin temu, Bartek 00 napisał:

Polecam uk9.

 

3 godziny temu, Castorp napisał:

Potwierdzam, bierz 9 uk

A ja przychyle się do propozycji sklepu, 42,5 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaszell Też mam długość stopy 28,5 i sklep klasycznebuty polecił mi rozmiar 9,5 (43). Jednak but jest w moim odczuciu lekko za długi. Jeśli nie masz problemów z tęgością, to idź w stronę 42.5. A Twoja wątpliwość bierze się pewnie stąd, że do tej pory buty kupowałeś w polskich sieciówkach i miałeś 44-45 - o tym zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dl. stóp ok. 27 cm. W moim przypadku idealnie dopasowane okazaly sie Berwick 3577 w rozm 42 (8). Z kolei Berwick 3010 w tym samym rozmiarze mialy zbyt dużą tegosc. Z kolei w Yanko, w kopycie 960, 961 i 962 rozm 42 jest dla mnie za maly/waski i biorę 42,5. Tak wiec b.duzo  zalezy od kopyt, w jakim robiony jest dany model buta u danego producenta.

Pasjonat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, czy ktoś z Was użytkuje monki 3637 w skórze grochowej (średni brąz country calf)? Interesują mnie opinie na temat twardości skóry i ogolnie jak się starzeją. Mam jedne berwicki na kopycie 156 wiec rozmiarowo powinno byc ok.

Gdzie można kupić obecnie Berwicki? Klasycznebuty, brogs, macaroni i miler? Cos przeoczylem, bo mojego 6.5 chyba nigdzie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@McQueen, butów na żywo nie widziałem niestety. Moje stopy z pewnością nie polubią się ze smukłym kopytem.

Do tej pory nie miałem styczności z butami ze skóry groszkowej. Jak oceniacie taką skórę z perspektywy? Czy groszek nie wyciera się pod wpływem polerowania (np. czubki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monki 3637 z tej skory. Skora groszkowana jest bardzo trwala, nie sadze zeby cos sie wytarlo kiedykolwiek. Posiadam rowniez buty innych marek wykonane z takiej skory (m.in. Loake Kempton) i moge stwierdzoc ze taka skora jest swietna, gruba. Na noskach mozna uzyskac lustro chociaz nie sadze zeby lustro dobrze korespondowalo z tego typu butami (zdecydowanie do casualu, grubsze podeszwy, wyrazna faktura skory).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

zamówiłem buty Berwick 3010, od sklepu Klasyczne Buty i serdecznie proszę o Waszą opinię odnośnie skaz na butach. Widać na nich "marszczenie" oraz jaśniejsze pręgi, a także małe czarne odbarwienie. Wymieniać je, czy są to "zwyczajne" wady i pojawią się także w innym modelu?

 

Chciałbym się także przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na tym forum.

 

Serdecznie pozdrawiamIMG_20180213_165121.thumb.jpg.2beedd44cc3947d363e892dd8af5314f.jpgIMG_20180213_163424.thumb.jpg.ea4f366a473e0d36dde880e64c0dacdb.jpgIMG_20180213_163641.thumb.jpg.4e5ea37dab7b674ee6c56d88b5ad6297.jpg

IMG_20180213_233233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze ktos przymierzał buty bo są leciutko złamane. Jaśniejsza pręga zniknie przy pierwszym pastowaniu.
Nie są to rzeczy które nie pojawia się po pierwszym założeniu idealnie nowych butów przez ciebie, więc jakie to ma znaczenie?
Taka cena, takie buty. Skóra nie jest z najwyższej półki ale adekwatna do ceny.
Oczywiście możesz zwracać, ale czy warto się tak masturbować jak niektórzy po kupieniu butów? Poczytaj, zobaczysz.
Plamka, załamanie, nitka wystająca.
Czytam i ręce opadają.
Ludzie, to tylko buty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.