Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za radę, nie ma śladów rozwarstwiania i na razie będę je użytkował.

Mam tylko małą obawę, że rozwarstwianie zacznie się szybko z uwagi na to, że z powodu tego jak chodzę zdzieram szybko podeszwy. Buty ze zdjęcia mają tylko 5 tygodni, chodzę w nich co drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zakupiłem ostatnio Berwick 3010 i po pierwszym wyjściu zauważyłem niepokojącą wadę buta. Na jednym bucie, na jednej stronie przyszwy wyskoczył mi "pajączek" i zdeformowała się skóra. Starałem się to uchwycić na zdjęciach. 

  • Czy taką deformację można wyeliminować?
  • Czy może to być podstawą do wnioskowania o wymianę gwarancyjną obuwia?

25286887_10214930991693971_717343760_n.jpg

 

25323376_10214930992373988_18568403_n (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, splasz napisał:

Cześć,

Uwielbiam brogsy, ale osoby które je szyją chyba już nie. Podejrzewam, że przez ilość zdobień trudno wykonać dwa buty z pary w identyczny sposób.
Kupiłem Berwicki 2509, które różnią się kształtem górnego zdobienia, co widać na zdjęciu. Na kolejną parę czekałbym następne kilka tygodni. Zwracalibyście?
A jakie Wy macie doświadczenia z niejednakowo wykonanymi butami? Bo ja już powoli tracę cierpliwość do ręcznie szytych eleganckich butów. Większą powtarzalność mają trampki z bazaru.

krzywe buty.jpg

Rzeczywiście buty są "inne". Mam ten model,  ale zdobienia są wykonane niemal perfekcyjnie:

DSC_3915.thumb.JPG.cac499d24ed7a93776e5d789a2a5a00e.JPG

Jeśli te nierówności Ci przeszkadzają to wymieniłbym tę parę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

@phantom mogę polecić jako woły robocze (ja mam wersję brązową). Moje nie są na Redenbachu, więc od razu je podzelowałem. Buty są wygodne, ale bardzo się rozbijają. Poza tym w moim przypadku skóra dość brzydko się złamała. Ale za to bardzo łatwo wychodzi lustro na noskach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blekit napisał:

@phantom w moim przypadku skóra dość brzydko się złamała. 

W moich monkach też: jeden but jest wklęsły i pomarszczony, drugi wybrzuszony. To już jakaś zasada w butach tej marki czy po prostu kwestia niedopasowania kopyta? Ty chyba masz więcej par Berwicków, jeśli dobrze pamiętam z JBMDNS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Diminished mam jeszcze jedną parę (czarne lotniki z medalionem) i ona złamała się w porządku. W przypadku modelu 3010 to moim zdaniem kwestia skóry i może być bardzo indywidualna. Generalnie mi to za bardzo nie przeszkadza, bo wiedziałem że przy tej cenie nie ma co się spodziewać cudów, a buty były od początku przeznaczone na typowe woły robocze.

3010 (szczególnie lewy but):

5a1fbc518593b_IMG_20171130_0818562592.thumb.jpg.f7accaf9f4b2f51c13d772f65690f232.jpg

Lotniki:

5a0575af9c281_IMG_20171110_0847530822.thumb.jpg.b086538226f41d61a30bd48dd23bb30a.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz wygodę? Moje monki już się rozchodziły i nie powodują bólu, ale to tyle, nie powiem, żeby były szczególnie wygodne; są bardzo twarde i sztywne. Wczoraj widziałem Crownhille w Poszetce, to zupełnie inna bajka, skóra, wyściółka, wkładka bardzo miękkie, natomiast to paskudne kopyto jest dla mnie nieakceptowalne w oxfordach, choć przyznam, że w monkach chętnie poświęciłbym wygląd dla wygody.

Generalnie: kupiłbyś Berwicki jeszcze raz, patrząc z perspektywy czasu? Ja w tej chwili chyba nie mam wyjścia przy budżecie ~700zł, w mailu od Herringa napisali, że przy mojej szerokiej stopie może być problem z ich butami o tęgości F, a z Meerminami to już w ogóle chyba jakieś szopki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz wygodę? Moje monki już się rozchodziły i nie powodują bólu, ale to tyle, nie powiem, żeby były szczególnie wygodne; są bardzo twarde i sztywne. Wczoraj widziałem Crownhille w Poszetce, to zupełnie inna bajka, skóra, wyściółka, wkładka bardzo miękkie, natomiast to paskudne kopyto jest dla mnie nieakceptowalne w oxfordach, choć przyznam, że w monkach chętnie poświęciłbym wygląd dla wygody.
Generalnie: kupiłbyś Berwicki jeszcze raz, patrząc z perspektywy czasu? Ja w tej chwili chyba nie mam wyjścia przy budżecie ~700zł, w mailu od Herringa napisali, że przy mojej szerokiej stopie może być problem z ich butami o tęgości F, a z Meerminami to już w ogóle chyba jakieś szopki są.
Ja nie mam takiego odczucia, obie pary Berwicków są dla mnie wygodne. Do tego stopnia, że czarne to mój pierwszy wybór na imprezy z dużą ilością tańczenia i podwyższonym stopniem ryzyka uszkodzenia butów ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3010 od roku, w sumie z 30 razy miałem je na nogach. Boleśnie wspominam pierwsze chwile, cały zapas plastrów zużyłem ;) Już mi stóp nie kaleczą, ale dalej są strasznie twarde i finalnie zostały jak u kolegi pancernymi butami weselnymi :) Z tym dziwnym łamaniem mam identyczny problem, ale uznałem że te Berwicki maja dla mnie po prostu zbyt szerokie kopyto przez co w podbiciu jest za dużo luzu i but dziwnie pracuje. Ale fakt, kosmetyki ładnie przyjmują i lustro można zrobić w parę minut ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

od 3 miesięcy posiadam model 3637. Buty dopasowane rozmiarem bardzo dobrze - zakup w sklepie stacjonarnym. Po miesiącu podzelowalem aby nie niszczyć podeszwy oraz nie ślizgać się. Chodzę w nich często. Nie znalazłem na dzień dzisiejszy oznak złego wykonania. Są sztywne co osobiście uważam za zaletę. Z pielęgnacja nie ma problemów, dbanie o buty nie zajmuje sporo czasu. Osobiście jestem zwolennikiem zakupów stacjonarnych zwłaszcza gdy chodzi o obuwie. W sprawie dopasowania buta do nogi - nie trwało to długo - może ze dwa dni. W załączeniu foto. Podkreślę iz są to moje osobiste odczucia na temat tego modelu. Inni mogą widzieć to zupełnie inaczej. Jeżeli coś się z nimi zadzieje pewno dam znać. W  Berwick mogą się zdążyć drobne niedoróbki z tego co zaobserwowałem. Pytanie czy jesteśmy je wstanie zaakceptować. Jeżeli nie - to szukajmy innego producenta. 

Z czystym sumieniem mogę polecić tego producenta którego znam z modelu 3637. 

DA75E43E-2C81-4704-960B-9B9AF76E8B14.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, guru8 napisał:

Panowie posiadacze modelu 3637, mam do Was małą prośbę. Moglibyście podać Wasze wymiary stopy, głównie chodzi mi o tęgość. Sam mam niby 26 cm w obwodzie i 28 długości i się sam zastanawiam nad rozmiarem 43, ale ta szerokość może być zgubna.

Ja mam stopę o długości 28cm i noszę te monki w rozmiarze 42, wkładka ma 29cm wg KlasyczneButy. Kopyto jest dla osób o szerszych stopach i wyższym podbiciu. Weź pod uwagę że Berwicki wyjątkowo mocno się rozbijają więc warto wybrać rozmiar, przy którym but będzie dobrze dopasowany do stopy, choć nie powinien uciskać w żadnym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, guru8 napisał:

Panowie posiadacze modelu 3637, mam do Was małą prośbę. Moglibyście podać Wasze wymiary stopy, głównie chodzi mi o tęgość. Sam mam niby 26 cm w obwodzie i 28 długości i się sam zastanawiam nad rozmiarem 43, ale ta szerokość może być zgubna.

Dlatego wlasnie najlepszym rozwiązaniem jest sklep stacjonarny. Rozumem ze nie masz w pobliżu żadnego zeby przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje pierwsze "drogie" buty i pierwsza zabawa z kosmetykami marki saphir bdc. Buty Berwick model 2585 tan. Kosmetyki użyte podczas pielęgnacji: creme pommadier kolor cognac brown, wosk pate de luxe kolor medium brown, kolor black w celu przyciemnienia oraz w końcowej fazie wosk amiral gloss. Prosiłbym o opinie, krytyka i rady w cenie ;)

IMG_20180114_130358.thumb.jpg.637deea5658c2ec581e24dac7fba4758.jpgIMG_20180114_130229.thumb.jpg.e0dfed6d988e5255438e9419c8d13d30.jpgIMG_20180114_130207.thumb.jpg.c469fd8c43b2ed5e17b31960b2f2aced.jpgIMG_20180114_130150.thumb.jpg.972a6d77cdf9b4ac452d82f63a3b9756.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweldgl bardzo ładnie wypastowane buty. Zastrzeżenia mam co do samego pomysłu przyciemnienia nosków - taki zabieg optycznie wydłuża i wyszczupla buty, a w tych kopyto jest i tak zanadto wydłużone jak na mój gust. Według mnie dużo lepszy efekt wizualny uzyskałbyś za pomocą wosku w kolorze light brown lub bezbarwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.