Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, szewc24.pl napisał:

Wg mojego postrzegania kolorów :

- klasycznebuty - zbyt chłodny balans bieli

- shopmiler - troszkę za dużo nasycenia czerwienią, ale jakby troszkę "przygasić kolor", to byłoby ok. 

Potrzebuję monki ciemniejszego klasycznego odcienia brązu. Rozumiem, że lepiej będzie wybrać te z shopmiler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś jedną i drugą firmę o wykonanie fotek w świetle dziennym, na zewnątrz sklepu. Dobrze robić takie fotki w zestawieniu z jakimś bardziej kontrastowym kolorem, ewentualnie w towarzystwie innych butów, żeby mieć punkt odniesienia. Nikt Ci nie doradzi jakie buty wybrać, bo kwestia wybarwienia samych butów i późniejszych zdjęć w internecie, to po prostu ryzyko dużych przekłamań w odbiorze kolorów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem te monki z KB. W rzeczywistości ich kolor jest bardzo zbliżony do zdjęcia z shopmiler. W świetle dziennym wychodzi trochę czerwień i wyglądają na coś pomiędzy zdjęciem z Milera a zdjęciem ze strony producenta  http://berwickshoes.com/en/shoes/mod-3637-2/.  Ładnie się prezentują.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Diminished napisał:

Ja kupowałem te monki z KB. W rzeczywistości ich kolor jest bardzo zbliżony do zdjęcia z shopmiler. W świetle dziennym wychodzi trochę czerwień i wyglądają na coś pomiędzy zdjęciem z Milera a zdjęciem ze strony producenta  http://berwickshoes.com/en/shoes/mod-3637-2/.  Ładnie się prezentują.

Zgadza się ale wygląda na to, że shopmiler w swojej ofercie ma inny kolor butów niż KB? Pytam się ponieważ jeśli to są te same to zamawiam z KB ze względu na 5%, zawsze troszkę taniej...

Kwestia jeszcze rozmiaru. Moja dł. stopy to 27,1 cm i posiadam model Berwick 3561 Tan LS rozmiaru 8 i szczerze mówiąc odczuwam troszkę luzu nie wiem czy to przez luz na czubkach ale jak myślicie zaryzykować w monkach 7,5? Dodam, że szerokość stopy w 3561 jest odpowiednio dopasowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grzechu26 napisał:

Zgadza się ale wygląda na to, że shopmiler w swojej ofercie ma inny kolor butów niż KB? Pytam się ponieważ jeśli to są te same to zamawiam z KB ze względu na 5%, zawsze troszkę taniej...

Kwestia jeszcze rozmiaru. Moja dł. stopy to 27,1 cm i posiadam model Berwick 3561 Tan LS rozmiaru 8 i szczerze mówiąc odczuwam troszkę luzu nie wiem czy to przez luz na czubkach ale jak myślicie zaryzykować w monkach 7,5? Dodam, że szerokość stopy w 3561 jest odpowiednio dopasowana.

Ja mam taką samą długość stopy i posiadam Berwicki 2509 na kopycie 156 - rozmiar 7,5. Na początku było ciężko, ale teraz jak się rozeszły to jest wręcz idealnie. Jakie masz podbicie? Jeśli nie za wysokie to dobrym pomysłem było by zejść z rozmiarem. W dodatku Berwicki mocno się rozchodzą.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TheMakowski napisał:

Ja mam taką samą długość stopy i posiadam Berwicki 2509 na kopycie 156 - rozmiar 7,5. Na początku było ciężko, ale teraz jak się rozeszły to jest wręcz idealnie. Jakie masz podbicie? Jeśli nie za wysokie to dobrym pomysłem było by zejść z rozmiarem. W dodatku Berwicki mocno się rozchodzą.

Jak na piłkarza przystało mam wysokie podbicie, no i tak zrobię zamówię 41,5 najwyżej wymienię. Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że marudzę jak kobieta i post za postem ale pojawił się w tej chwili dylemat. Jaki model wybralibyście na moim miejscu?

https://sklep.klasycznebuty.pl/689,berwick-3637-country-calf.html

https://sklep.klasycznebuty.pl/429,berwick-3637-saddle-brown.html

Dodam, że wychodząc do pracy pokonuję spore odległości co za tym idzie wygoda jest na pierwszym miejscu, zależy mi też na uniwersalności. Do pracy ubieram się casualowo, jeansy, chinosy, sweter, kardigan, koszula to mój częsty wybór, rzadziej decyduję się na zestaw koordynowany, a klasyczny garnitur od święta. Nie ukrywam, że ciężko mi dokonać wyboru a wasza opinia zapewne okaże się kluczowa w podjęciu decyzji.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2017 o 10:26, Diminished napisał:

Miał ktoś z was taki problem, że wbijala wam się cholewka w miejscu zgiecia? U mnie występuje to prawie w linii nakładanego noska. Da się to rozchodzic? Problem występuje tylko w jednym bucie. 

Miałem tak w Berwickach, mam tak teraz w Yankach. Berwicki się rozbiły i przestało to być uciążliwe. Z Yankami jeszcze walczę, ale też neidługo się poddadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

@noise, na forum było to już wielokrotnie poruszane, że nie liczy się tylko długość stopy, ale także wysokość stopy w palcach, podbicie, obwód śródstopia. Dla przykładu - mam stopę niską w palcach i ze średnim podbiciem, podobnej długości co Ty (27.4 i 27.5) i w Berwickach mam 6.5 (kopyto 130) i 7 (kopyto 180). Wydaje mi się, że Berwick ma nieco przestrzeloną rozmiarówkę. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówić i zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Taka sytuacja...

Po ostatnim oddaniu Berwicków do szewca na podzelowanie i wymianę fleków, następnego dnia wkładając buty poczułem stopą, że wkładka jest jakaś chropowata i twarda. Ręką wyczułem, że jest to popękana w poprzek skóra - i początkowo tego miało dotyczyć moje pytanie, czy to normalne, że wkładka skórzana z czasem pęka, czy może przyczynił się do tego szewc 'wyklepując' zelówki na tej metalowej stopce, której nazwy nie pamiętam? Zakładam, że da się ją wymienić bez problemu?

Niestety chcąc zrobić zdjęcie problemu, zauważyłem w środku buta coś jeszcze - mianowicie przetartą skórę w środku obu butów od strony małych palców i kostki przed nimi. Na zdjęciach widać, że są to ewidentne dziury... Co gorsza, ten sam problem zauważyłem w moich drugich Berwickach, a także, w oxfordach Shoepassion. Są to moje trzy pierwsze pary butów (ale najstarsze mają 3 lata!). Buty nie były noszone codziennie, a gdy odpoczywały - to zawsze na prawidłach. Jestem w szoku, bo ich stan zewnętrzny oceniłbym na dobry, a w środku tragedia. Gdzie ta długowieczność GYW... (i tak, wiem, to tylko tanie Berwicki, ale 1-2 lata i taki stan? I to samo w czarnych 3letnich oxfordach zakładanych początkowo sporo, a teraz od wielkiego dzwonu?) I moje pytanie dotyczące drugiej części - co z tym w ogóle zrobić i czemu tak się dzieje?

Pozwolę sobie oznaczyć @szewc24.pl, bo pomógł mi i innym już nie raz.

Pozdrawiam i mam nadzieję na rzeczową dyskusję,

Damian

PS Zaznaczę tylko, że szary osad widoczny na zdjęciach to w żadnych wypadku nie pleśń, tylko paprochy.

IMG_20171208_122942.jpg

IMG_20171208_123131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Cię zmartwię. To nie jest wymienna wkładka, a podpodeszwa, która jest elementem konstrukcyjnym spodów. Wymiana ? - praktycznie niemożliwa, ale jeżeli jest troszkę luzu, to jest możliwość wykonania na tej podpodeszwie cienkiej wkładki , która z jednej strony łączyłaby popękaną podpodeszwę, a z drugiej zwiększył by się komfort użytkowania - zniwelowana zostałaby szorstkość i powstałe "zadziory".  

Dlaczego tak się dzieje ? - jakość używanych skór na podpodeszwy, ma tutaj kluczowe znaczenie. Niestety, takie problemy jak opisane przez Ciebie występują też w innych markach. Czasem dochodzi do sytuacji, gdzie podpodeszwa ulega odwarstwieniu od pasa i wtedy można zobaczyć korek. Jeżeli chodzi o to czy szewc się do tego przyczynił - trudno powiedzieć, raczej chyba nie. Tyle jednak już widziałem różnych patentów zelowań, że w sumie niczego nie można wykluczyć i tego że szewc ma "opatentowaną" jakąś metodę, która nie do końca zgodna jest ze sztuką.

Co do przetartej skóry podszewkowej, to tutaj jednak nie szukałbym wady fabrycznej. Wygląda na to, że w miejscach wytarcia, rolę podpodeszwy przejmuje cholewka i stąd takie wytarcia. Jest to konsekwencją tarcia stopy wewnątrz butów. Nie jest to problemem. Można po prostu miejscowo uzupełniać skórę i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szewc24.pl napisał:

Dlaczego tak się dzieje ? - jakość używanych skór na podpodeszwy, ma tutaj kluczowe znaczenie.

Czy w takim wypadku mam rozumieć, że jest to podstawa do reklamacji?

 

2 godziny temu, szewc24.pl napisał:

Czasem dochodzi do sytuacji, gdzie podpodeszwa ulega odwarstwieniu od pasa i wtedy można zobaczyć korek.

A to jest taka sytuacja?

IMG_20171208_214123.thumb.jpg.d90dd4321f191cc1bf76ef8cf6a4bf31.jpg

 

2 godziny temu, szewc24.pl napisał:

Co do przetartej skóry podszewkowej, to tutaj jednak nie szukałbym wady fabrycznej. Wygląda na to, że w miejscach wytarcia, rolę podpodeszwy przejmuje cholewka i stąd takie wytarcia. Jest to konsekwencją tarcia stopy wewnątrz butów. Nie jest to problemem. Można po prostu miejscowo uzupełniać skórę i po problemie.

Czyli jest to kwestia niedopasowania kopyta do stopy (problem występuje w różnych modelach o różnych kształtach)? Czy raczej po prostu anatomia stopy i tak już ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii reklamacji dotyczącej sprawy podpodeszwy, to raczej trudne by to było do przeprowadzenia. Ma na to wpływ wiele czynników, m.in. jak użytkowane są buty, czy były przemaczane, stopień potliwości stóp, wspomniane zelowanie, itp. Wg mnie na pewno powinno kwalifikować się na reklamację rozwarstwianie podpodeszwy (jeżeli by do czegoś takiego doszło), bo tu można powołać się na fakt, że jeśli takie coś nastąpi, to jest to zaprzeczeniem charakterystyki konstrukcji butów. Zdjęcia rozwarstwionej podpodeszwy poniżej :

IMG_7662.jpg.fa0dd0382be005fc1619599305a81f1a.jpg

IMG_7661.thumb.jpg.daceb73c7193bf19a3ea4ed8c1bfa58c.jpg

Co do wytarcia punktowego podszewki, to raczej nie można mówić o wadzie butów. Stopa powinna w całości opierać się na podpodeszwie i jeżeli widać punktowe wytarcia podszewki, to znaczy, że stopa w tym miejscu "napiera" na cholewkę od wewnątrz i powoduje wspomniane wytarcia. Dużo też zależy od tego czy ktoś jest supinatorem, czy pronatorem, bo to wymusza określone ustawienie stopy wewnątrz butów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do Was pytania odnośnie podeszwy butów.

Zamieszczam zdjęcie podeszwy moich Berwicków. Podczas pielęgnacji zauważyłem, że bardzo starłem szew od jednej strony i na czubku podeszwy. Moje pytania są takie. Czy już teraz buty kwalifikują się do zelowania? Czy tak starty szew nawet po podzelowaniu obuwia nie wpłynie na trwałość butów?

Noszę te buty naprzemiennie z innymi Berwickami kupionymi miesiąc wcześniej, też z gumowa podeszwą. W tamtych butach szew jest tylko delikatnie postrzępiony, ale po porównaniu podeszwy obu butów widzę, że w tamtych miesiąc starszych w podeszwie jest niewielki kanał na szew a w tych nowszych nie ma takiego i zakładam, że jego brak jest powodem takiej a nie innej sytuacji.

 

IMG_20171210_165955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.