Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Dojechały Berwicki 4207 w rozmiarze 6 UK. Wrzucam 2 zdjęcia podglądowe - w 6,5 UK za piętę wchodzi cały palec, a w 6UK jedynie opuszek i te uważam za lepiej dopasowane. Chodzi przede wszystkim o lepsze dopasowanie w palcach, i na szerokość i na wysokość - w 6,5 mam wrażenie, że stopa za bardzo lata do góry i na dół.

tutaj 6 UK

22429208_1698692526831929_2023310005_o.thumb.jpg.6a1363dc87d457d95fcc1543cba94d66.jpg

 

a tutaj 6,5 UK - cały palec wchodzi za piętę

22369099_1698692163498632_518276333_o.thumb.jpg.c37e23f79fe4507ea9475929d3a0e116.jpg

 

BTW: Chyba nie natrafiłem jeszcze na takie buty, w których czułbym się dobrze z luzem na palec w pięcie (oprócz sportowych ofc).Kojarzy mi się to ze sposobem kupowania butów dziecku/nastolatkowi, któremu to stopa ciągle rośnie i stąd ten luz ma być, ale poważnie wskazany jest tak spory luz?

Podsumowując, zostawiam sobie 6 UK. Dla przyszłych pokoleń: kopyto w 4207 tj. 206 jest szersze w palcach od kopyta 156 (Berwick 3637), mimo, że z oceny wizualnej można by wnioskować inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie monki 3637. Zdają się być idealne na długość i szerokość, nic nie uciska, na pewno nie mogłoby być innego rozmiaru. Problem jest natomiast z piętą; zawsze miałem buty trochę za luźne, teraz są dopasowane i kiedy noga się zgina, pięta trochę unosi się do góry i czuję mocne tarcie. Wspomniałem, że dopasowanie jest dobre ale noga nie jest trzymana jak w imadle, więc, mimo wszystko, ten mały ruch występuje, przy czym w prawym bucie jest nieco ciasniej i trze bardziej. Co robić? Może to być kwestia tego ze but jest jeszcze sztywny bo nie jest złamany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie monki 3637. Zdają się być idealne na długość i szerokość, nic nie uciska, na pewno nie mogłoby być innego rozmiaru. Problem jest natomiast z piętą; zawsze miałem buty trochę za luźne, teraz są dopasowane i kiedy noga się zgina, pięta trochę unosi się do góry i czuję mocne tarcie. Wspomniałem, że dopasowanie jest dobre ale noga nie jest trzymana jak w imadle, więc, mimo wszystko, ten mały ruch występuje. Co robić? Może to być kwestia tego ze but jest jeszcze sztywny bo nie jest złamany? 
Polecam posiedzieć w nich trochę dłużej. Miałem dokladnie takie same odczucia, a dopiero po pierwszym wyjściu do pracy okazały się imadłem. Ten ruch pięt, który opisujesz, zmasakrował mi pięty okrutnie i obraziłem się na nie na miesiąc, ale przy drugim wyjściu był już chyba mniejszy. Nie mniej jednak do czasu, aż ta okropnie szorstka skóra się nieco wyrobi, nie wyobrażam sobie chodzenia w nich bez profilaktycznych plastrów na piętach. Ogólnie wyszedłem w nich 3 razy i myślę, co dalej, bo cisną mnie strasznie od góry, co opisałem wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam dylemat z nowymi monkami 3637. Długość mojej stopy to 28 9mm. Rozmiar jaki zamówiłem to 44(do 290mm) i buty wydają się trochę luźne. Szczególnie w podbiciu, na długość też jest kilka mm luzu, przy maksymalnym przesunięciu stopy do przodu jestem w stanie włożyć palec. Teraz nie wiem czy wymienić na rozmiar mniejsze? Czy lepiej dokupić zapiętki i dodatkową wkładkę? Dodam tylko, że G&B Levet mam 43 i leży moim zdaniem idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BadaBing napisał:

Ja również mam dylemat z nowymi monkami 3637. Długość mojej stopy to 28 9mm. Rozmiar jaki zamówiłem to 44(do 290mm) i buty wydają się trochę luźne. Szczególnie w podbiciu, na długość też jest kilka mm luzu, przy maksymalnym przesunięciu stopy do przodu jestem w stanie włożyć palec. Teraz nie wiem czy wymienić na rozmiar mniejsze? Czy lepiej dokupić zapiętki i dodatkową wkładkę? Dodam tylko, że G&B Levet mam 43 i leży moim zdaniem idealnie.

Z Twojego opisu wynika, że te buty są na Ciebie za duże. Uważam, że Berwick nie może być luźny, a na pewno nie powinien mieścić się palec za piętę. Powinny być w miarę dopasowane ale tak, żeby nigdzie nie uwieraly. Chociaż lepiej za duże niż za małe😉  Ten model jest dosyć obszerny, dla przykładu ja mam roZmiar 8,5 przy stopie ok 287 mm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał w preorderze buty Berwick od Milera ?
Zamówienia miały być wysyłane najpóźniej 2 października. Po 2-3 dniach od tego terminu i braku jakiegokolwiek odzewu z ich strony, po moim mailu otrzymałem zapewnienie, że buty dojdą do nich w ubiegłym tygodniu i będą je wysyłać. Wczoraj, po kolejnym braku kontaktu z ich strony i mailu ode mnie, dowiedziałem się, że zamówienie które do nich dotarło nie zawierało akurat mojego zamówienia. Mają je otrzymać w przyszłym tygodniu... Nie będzie nawet czasu butów nieco rozejść, bo potrzebne są na wesele. Ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia, czy tylko u mnie jest taka szopka ? Ich rabatem 20% na kolejne zamówienie w ramach rekompensaty generalnie gardzę, bo było to moje pierwsze i ostatnie zamówienie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lisciofcb napisał:

Zamówienia miały być wysyłane najpóźniej 2 października.
[...]
Ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia, czy tylko u mnie jest taka szopka ?

Cóż możemy Ci powiedzieć - po pierwsze nie zamawiaj w preorderze rzeczy pilnie potrzebnych na dany termin, po drugie czytaj forum...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty zamawiałem z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli okoliczność, na którą buty miały być przeznaczone, odbywa się 20 października, a dedykowany najpóźniejszy termin wysyłki obuwia do zamawiających ustalono na 2 października, to uważam to za wystarczający zapas czasu. Chociaż jak pokazuje życie, niekoniecznie. Najgorszy jest w tym poziom obsługi i kompletny brak inicjatywy kontaktu w celach informacyjnych, co się dzieje z zamówieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lisciofcb napisał:

to uważam to za wystarczający zapas czasu

Zwykle. Dlatego lektura forum mogła zapobiec nieprzyjemnej niespodziance - ani opóźnienia, ani brak kontaktu, ani poziom obsługi to nic nowego.

Dla porównania dodam że jakiś czas temu realizowałem w Multirenowacji wygrany kod na zestaw. Poprosiłem o zmianę - w miare możliwości - koloru kremu który jest w standardzie w tym zestawie. 7 minut od potwierdzenia zamówienia dostaję odpowiedź mailową że krem zamieniony i paczka nadana... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, TheMakowski napisał:

Mam wrażenie, że ta obsuwa czasowa jest losowa. W sklepie Pana Milera realizowałem już 3 preordery, i wysyłka towaru następowała w dzień lub w następnym, po którym sklep się deklarował. 

U mnie to samo. Wysyłka zawsze w dzień deklarowany przez sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli Berwicków 3637. Czy istnieją monki Berwicka na węższym kopycie (E lub F) ? 

I drugie, jak one wypadają jakościowo w porównaniu do Partenope ? Cena, kolory i modele, które mi się podobają mają obie firmy z tym, że Berwick ma model na Dainite, co mi się podoba, ale to szeresze kopyto mnie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

moje Berwickowe monki po czterech wyjściach rozbiły się ładnie, są już wygodne (troszkę to zajęło czasu, gdyż po 1 wyjściu moje pięty musiały przebyć tygodniową rekonwalescencję :) ), ale jednocześnie teraz są za długie (pięta mi się zsuwa podczas chodzenia). A może są tak samo długie, ale dyskomfort przy piętach nie wynikał z ucisku, lecz szorstkowości skóry tam użytej, która nie pozwalała na ślizganie się.

Podejrzewam, że teraz już jest za późno na wymianę. A nawet jeśli nie za późno, chyba nie ma to sensu -- przymierzałem pół rozmiaru mniej i krew mi do stopy nie dopływała, tak uciskały z każdej strony. Co zatem z takim fantem zrobić? Widywałem na forum posty, w których koledzy pisali o zapiętkach wszytych na stałe, które zmniejszały rozmiar na długość nawet o pół rozmiaru -- może to jest odpowiednie wyjście z sytuacji?

I tak jeszcze dla porównania: mam też 2509 w tym samym rozmiarze co monki (i chyba jest to też to samo kopyto), i po rozbiciu są bardzo wygodne, przyszywa praktycznie już schodzi się do końca i nie zsuwa mi się w nich pięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla obeznanych w kolorach:

https://sklep.klasycznebuty.pl/429,berwick-3637-saddle-brown.html

https://shopmiler.com/pl/obuwie/monki/buty-berwick-3637-brown

Dla mnie na zdjęciach wyglądają kolorystycznie niemal identycznie. I pytanko czy, że rzeczywiście jest różnica w kolorach czy miler i klasycznebuty mają po prostu inny opis?

Ps. Nie ma ktoś przypadkiem kodu rabatowego do shopmiler?  :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.