Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przywitać się ze wszystkimi, albowiem jest to mój pierwszy post na forum. Po kilku wyjściach zauważyłem, że w Berwickach gdy obcas leży płasko na podłodze, podeszwa unosi się ok. 6 mm. Jest szansa, że sklep uwzględni reklamację i wymieni mi but? Przyznam, że ta wada trochę mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matrix033 napisał:

Witam, chciałbym przywitać się ze wszystkimi, albowiem jest to mój pierwszy post na forum. Po kilku wyjściach zauważyłem, że w Berwickach gdy obcas leży płasko na podłodze, podeszwa unosi się ok. 6 mm. Jest szansa, że sklep uwzględni reklamację i wymieni mi but? Przyznam, że ta wada trochę mnie denerwuje.

Raczej nie, bo to jest normalne. Mam tak we wszystkich butach, które sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mial ktos problem ze skrzypiacymi berwickami? Mam jedne loafersy kupione, pozdelowalem je (rekoma @szewc24 wiec nie ma mowy o fuszerce), noszone max 20x i przy kazdym kroku skrzypia. Skrzypienie na pewno nie pochodzi z zelowki (skrzypi wszedzie: na trawie, betonie, dywanie) i skrzypi tylko przy zginaniu. Moim zdaniem to jakas wada tego konkretnego egzemplarza. Mieliscie takie przygody? Czy zelowanie uniemozliwia reklamacje/rekojmie?

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowaliście już wcześniej, zapisaliście się na newsletter? Kupowałem, zapisałem się, a dzisiaj otrzymałem ponownie maila o 10% zniżce.Widze, że preorder przedłuzony do 29.08 do północy

Cytuj

Preorder obuwia Berwick dobiega końca dziś o północy!

 
 

 

 

Pamiętaj, że to ostatnia szansa, aby nie dać zaskoczyć się jesieni lub kupić buty na ostatnie dni lata!

 

Oferujemy pełną ofertę rozmiarową dostępną u producenta, więc wszyscy znajdą coś dla siebie - od rozmiaru 5 do 12

Czy możesz sobie pozwolić na przegapienie takiej okazji?

 
Pamiętaj także o tradycyjnym rabacie dla naszych fanów:


Z kodem: 10BERWICK10 obniżysz cenę wybranych butów o 10%!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile u Was trwało rozchodzenie Berwicków? Przy zakupie pierwszych butów GYW posłuchałem Pani z KB i wziąłem mniejsze, ale po ok. 30 godzinach rozchodzenia nadal czuję dość duży ucisk w małym palcu. Czy może to oznaczać, że po prostu popełniłem kupiłem za małe buty i muszę je próbować odsprzedać, żeby nie być 700 zł w plecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie prawidła do rozciągania 20 zł sztuka. One maja takie plastikowe punktowe nakładki do rozciągania. Zaznacz sobie wodą miejsce gdzie ten palec uciska. I tak włóż te prawidła żeby ta nakładka w to miejsce trafiła. Po 2 godzinach twój palec już będzie bezpieczny. Tylko delikatnie żeby nie wybrzuszyc skory wizualnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje po 30h były chyba już znośne. Co do rozciągania to jako że ostatnio też mnie uwierał mały palec wymyśliłem taki patent - na prawidło dokładnie w miejscu ucisku przyklejasz taśmą kawałek zrolowanego materiału, na to skarpetka i delikatne pomoczenie wodą - po nocy nie było problemu.

Jaki to model i rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy Berwicków 2428 i ich dopasowania. Przy porządnym zawiązaniu, czuję dość mocny ucisk na podbiciu ( przyszwa się nie schodzi, brakuje jej około 1 cm ) i całkiem niezłe dopasowanie niżej w najszerszej części stopy -  tuż przed tym jak zaczynają palce, na bucie jest to zaraz przed obszyciem noska.  Do tej pory wszystko wydaje się być OK. Jednak tuż za tym łączeniem w stronę czubka buta mam już dosyć duży luz, tak, że np. naciskając palcem na środku zszycia but ugina się około 0,5 cm, dalej w stronę palców może nawet więcej. Czy to jest normalne z racji tego, że but jest dość długi, czy jednak nie powinien aż tak odchodzić na palcach i powinienem pomyśleć o mniejszym rozmiarze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maceqq napisał:

(ciach)  naciskając palcem na środku zszycia but ugina się około 0,5 cm, dalej w stronę palców może nawet więcej (ciach)

Przede wszystkim nie testowałbym tak dopasowania butów. Cap toe są utwardzane (wzmacniane?) plastikiem. Takie gniecenie jak opisujesz może skończyć się deformacją czubków. Jak to Rafał (@szewc24) kiedyś ładnie porównał - to tak jak zgniecenie piłeczki pingpongowej. 

Co do dopasowania: but powinien być wygodny od pierwszego założenia. Jeżeli czujesz "dość mocny ucisk" to odpuściłbym. Mniejszy rozmiar na pewno nie wyjdzie Ci na dobre - pomyśl lepiej o innym kopycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 00:56, kabza00 napisał:

Moje po 30h były chyba już znośne. Co do rozciągania to jako że ostatnio też mnie uwierał mały palec wymyśliłem taki patent - na prawidło dokładnie w miejscu ucisku przyklejasz taśmą kawałek zrolowanego materiału, na to skarpetka i delikatne pomoczenie wodą - po nocy nie było problemu.

Jaki to model i rozmiar?

4343 w rozmiarze 10

Po ostatnim wyjściu stwierdziłem, że nie ma to sensu, bo oprócz małego palca, przez 3 dni odczuwałem mocny ból we wszystkich palcach i śródstopiu, a ledwo co doszedłem do domu przez otarcie pięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 23:48, Maceqq napisał:

Pytanie dotyczy Berwicków 2428 i ich dopasowania. Przy porządnym zawiązaniu, czuję dość mocny ucisk na podbiciu ( przyszwa się nie schodzi, brakuje jej około 1 cm ) i całkiem niezłe dopasowanie niżej w najszerszej części stopy -  tuż przed tym jak zaczynają palce, na bucie jest to zaraz przed obszyciem noska.  Do tej pory wszystko wydaje się być OK. Jednak tuż za tym łączeniem w stronę czubka buta mam już dosyć duży luz, tak, że np. naciskając palcem na środku zszycia but ugina się około 0,5 cm, dalej w stronę palców może nawet więcej. Czy to jest normalne z racji tego, że but jest dość długi, czy jednak nie powinien aż tak odchodzić na palcach i powinienem pomyśleć o mniejszym rozmiarze? 

Mam dwie pary 2428 i jest to normalne właśnie z racji kopyta, ze nie dochodzą palce do czubka.. U mnie przyszwa się schodzi, ale to wiadomo, kształt stopy ma znaczenie. Przy mniejszym rozmiarze mozesz miec problem właśnie z podbiciem, przyszwa jeszcze bardziej będzie się rozchodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem wymieniać buty, ale wysłałem dla pewności wymiary stopy do klasycznebuty.pl i dostałem odpowiedź, że model 3010 będzie podobny w palcach do posiadanych już przeze mnie berwickach 242 w rozmiarze 44. Przymierzyłem zatem moje 242 i okazało się, że tam palce odstają mi od czubka jeszcze bardziej. Zamówiłem już skórzane półwkładki i zostawiam 2428 mając nadzieję, że ładnie się złamią i długo będą służyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.