Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, bodzixon napisał:

przepis ten, według mnie, dostatecznie wyczerpuje przesłanki dozwolonego zapoznania się przez konsumenta z towarem :)

Według tego przepisu możesz zajechać buty maksymalnie i nadal je zwrócić. Tylko wtedy możesz liczyć się z potrąceniem całości kwoty jako odzwierciedlenia zmniejszenia wartości rzeczy. Pytanie gdzie jest wyznaczona granica w której następuje początek zmniejszania wartości rzeczy - tego ustawa nie definiuje i to jest kwestia do dogadania się stron. Dla jednych zagięcie na cholewce wynikające z paru kroków już takim zmniejszeniem może być, dla innych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, arekx napisał:

Pytanie gdzie jest wyznaczona granica w której następuje początek zmniejszania wartości rzeczy - tego ustawa nie definiuje i to jest kwestia do dogadania się stron. 

O czym Ty piszesz? Jakiego dogadania się stron? Przeczytaj tę ustawę jeszcze raz i nie wprowadzaj ludzi w błąd. 

W tym uprawnieniu konsumenta chodzi o to, aby w przypadku zakupu przez internet konsument miał możliwość zapoznania się z towarem, tak jak w sklepie stacjonarnym (vide np. punkt 47 preambuły dyrektywy w sprawie praw konsumentów). Tak więc, "złamanie" butów nie jest zmniejszeniem wartości towaru zgodnie z tą ustawą, bo "złamalibyśmy" je mierząc w sklepie. Ryzykiem sprzedawców obuwia jest, że kolejny nabywca butów nie będzie chciał w pełnej cenie butów już "złamanych", ale myślę, że sprzedawcy mają to ryzyko wkalkulowane w cenę butów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://prokonsumencki.pl/blog/konsument-ma-prawo-korzystac-z-towaru-przed-odstapieniem-od-umowy-tylko-tak-jak-robilby-to-w-sklepie-stacjonarnym/ 

 

Cytuj

konsument odstępujący od umowy może korzystać z towaru tylko tak, jak robiłby to w sklepie stacjonarnym

 

Natomiast drugą strona medalu jest to w jaki sposób sprzedawca podejdzie do ww złamanych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy moglibyście pomóc z porównaniem do Meermina. Noszę Hiro 7,5 UK, które pasuje niemal idealnie. Ewentualnie dobre jest też kopyto Elton. Który model/kopyto Berwicka będzie najbardziej zbliżony dopasowaniem? I jaki wybieracie wtedy rozmiar? Może uda mi się zminimalizować ryzyko wymiany. Zamierzam wypróbować monki i loafersy, więc dopasowanie jest kluczowe. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. 

Kupiłem Berwicki 3010 po lekkiej przecenie. Dziś przyszły. Na długość i szerokość są raczej w porządku, opinają stopę, pięta trzyma się stabilnie, wchodzą dość ciasno ale nie powodują dyskomfortu. Natomiast mam mieszane uczucia jeśli chodzi o podbicie. Wszystkie załączone zdjęcia zostały zrobione przy lekkim ugięciu stopy. Czy dobrze się łamią? Trochę niepokoją mnie te małe "żyłki" na środku noska. Czy mam się martwić? czy jak buty się rozbiją to wszystko się ułoży? Dodam, że skóra jest dość twarda, sprawia wrażenie nieco "plastikowej" ale czuję się w nich całkiem dobrze. Są to moje drugie "lepsze" buty. Pozdrawiam i dziękuję za rady.WP_20170808_003.thumb.jpg.3dafc8d47efe63a5e507faac06bbc05c.jpgWP_20170808_005.thumb.jpg.8dcc56125ccd5c0e63b71e20d26aacc4.jpgWP_20170808_003.thumb.jpg.3dafc8d47efe63a5e507faac06bbc05c.jpgWP_20170808_001.thumb.jpg.40c8fab4907521012bbd877ed56f85db.jpg

WP_20170808_004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby te Berwicki tak na mnie leżały. Ja niestety muszę z tej firmy zrezygnować. U Ciebie te buty naprawdę wyglądają dobrze. Jeżeli tylko nie cisną po 20 minutach, to trafiłeś swoje kopyto. 

Jeżeli kupiłeś te buty po przecenie, to ja bym się tym noskiem nie przejmował. Może to tylko wykończenie jakimś woskiem.  Ponosisz, zobaczysz jak Ci się w nich chodzi , wyrobisz sobie jakaś opinię. 

A buty uzalezniaja😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty nie są raczej przeznaczone na Twoje stopy. Z jednej strony masz wysokie podbicie, ale z drugiej, jak widać na załączonych zdjęciach buty są na Ciebie za szerokie w niektórych miejscach ( bardzo duże poduszki powietrzne). Co do śladów na nosku, to zasadą jest, że w miejscach niepracujących, oraz usztywnionych skóra nie powinna się łamać/marszczyć. Wydaje mi się, że ktoś w tym miejscu bardzo mocno nacisnął nosek i doszło do trwałego zmarszczenia się skóry, widocznej "pajęczynki". Poszukał bym raczej innych butów, co przy anatomii Twojej stopy może być trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wihajster napisał:

Witam. To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. 

Kupiłem Berwicki 3010 po lekkiej przecenie. Dziś przyszły. Na długość i szerokość są raczej w porządku, opinają stopę, pięta trzyma się stabilnie, wchodzą dość ciasno ale nie powodują dyskomfortu. Natomiast mam mieszane uczucia jeśli chodzi o podbicie. ...

Dopasowanie do pięty i opięcie stopy, robią pozytywne wrażenie. Zmarszczenia da się przeżyć, bo za pół roku i tak będą wyglądały na całkiem połamane. Podbicie i kwestie V możesz jedynie sam ocenić. Rozumiem, że to Twoje pierwsze buty tego typu - mogę więc polecić, żebyś kierował się jedynie wygodą. Czy nie powodują dyskomfortu niestety mógłbyś ocenić dopiero po całodziennym użytkowaniu. 

Jeśli cena była atrakcyjna i zechcesz je zostawić, to koniecznie zmień sposób założenia sznurówek - jodełka zwiększa wrażenie rozchodzącej się przyszwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wihajster napisał:

Mnie niepokoi prawy but. Takie załamania na ogół powstają jak stopa jest zgięta, a tutaj widzimy na wyprostowanej. Obawiam się, że może się okazać w trakcie użytkowania, że w tym miejscu, równolegle do przeszycia noska, może powstać coś na kształt progu, który będzie uciskał w stopę, ale jak wspomniał @Whitesnake wygodę możesz ocenić jedynie samemu.

WP_20170808_004.jpg

edit :

zauważyłem, że jednak stopa jest lekko uniesiona, więc rzeczywiście nie jest tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, szewc24.pl napisał:

Mnie niepokoi prawy but. Takie załamania na ogół powstają jak stopa jest zgięta, a tutaj widzimy na wyprostowanej.

Szewc24.pl ale ja właśnie pisałem, że te zdjęcia robiłem na zgiętej stopie. Może tego nie widać ale tak było. Gdy stoję płasko takich zagięć nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wrzucam zdjęcia, na prostej, nie ugiętej stopie. Buty opinają moją stopę ale nie powodują dyskomfortu. WP_20170809_003.thumb.jpg.602ca32ffa5e9070ce12016977133c5e.jpgWP_20170809_005.thumb.jpg.405c2c74afe1ba28d73675aab5ce7f6a.jpgWP_20170809_006.thumb.jpg.e250b9fc1ea86868031857e3c8fad32d.jpg

Tutaj lekko ugięta stopa. Czy tak ma się łamać but? Tak trochę wzdłuż osi długiej kopyta a nie wzdłuż osi krótkiej?

WP_20170809_010.thumb.jpg.4d826f83d294fb7f6b0f5477af5fe560.jpg

No i tutaj takie dyskretne przebarwienie na nosku. Norma czy podstawa do reklamacji?

WP_20170809_011.thumb.jpg.3796ef48ad0ab9ace74f4aa6d7858db4.jpg

 

No i pytanie główne. Zostawiać czy odesłać? W sumie podobają mi się i czuje się w nich całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wihajster napisał:

Witam! Wrzucam zdjęcia, na prostej, nie ugiętej stopie. Buty opinają moją stopę ale nie powodują dyskomfortu. 

No i tutaj takie dyskretne przebarwienie na nosku. Norma czy podstawa do reklamacji? 

No i pytanie główne. Zostawiać czy odesłać? W sumie podobają mi się i czuje się w nich całkiem dobrze.

To są buty w umiarkowanej cenie i o dość umiarkowanej jakości. Nie spodziewaj się miękkiej skóry bez przebarwień, która będzie się pięknie układać zamiast łamać w pajęczynkę. Decyzja o pozostawieniu to kwestia tylko tego, czy chcesz dopłacić 100% do lepszych butów, czy nie.  Chcesz dopłacić, to odsyłaj...nie chcesz, to zmień sznurowanie ;) 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wihajster napisał:

Witam! Wrzucam zdjęcia, na prostej, nie ugiętej stopie. Buty opinają moją stopę ale nie powodują dyskomfortu. 

No i pytanie główne. Zostawiać czy odesłać? W sumie podobają mi się i czuje się w nich całkiem dobrze.

Są dwie kwestie:

- estetyka - podobają Ci się lub nie; być może znajdziesz buty ze schodzącą się przyszwą, a może nie;

- wygoda - z moich doświadczeń wynika, że w całkowicie rozwiązanych butach powinieneś móc wsadzić za piętę palec (po przesunięciu stopy maksymalnie do przodu); w butach zasznurowanych stopa powinna być trzymana pewnie, bez luzów, ale ciągle musisz mieć możliwość poruszania palcami w środku. Niestety, upewnienie się, że buty będą wygodne, wymaga zrobienia pewnej liczby kroków i po takim eksperymencie buty nie będą już nadawać się do ewentualnego zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.