Skocz do zawartości
Heathcliff

Producenci butów: Berwick

Rekomendowane odpowiedzi

Rybacki    0

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, zdecydowałem się jednak zgłosić z tym do sklepu i je wymienić. Wiem, że krem przysłoniłby problem, ale jednak czuję że przymykając oko na takie uchybienie nie mógłbym czerpać pełnej satysfakcji z zakupu, zaprzątałoby mi to głowę :)

Z innej beczki, miał ktoś styczność z kopytem 130 i 180? Są znaczne różnice w ich kształcie, czy można celować w ten sam rozmiar?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adamW    177
7 godzin temu, Rybacki napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, zdecydowałem się jednak zgłosić z tym do sklepu i je wymienić. Wiem, że krem przysłoniłby problem, ale jednak czuję że przymykając oko na takie uchybienie nie mógłbym czerpać pełnej satysfakcji z zakupu, zaprzątałoby mi glowe.

Jesli nie bedzie juz drugiego egzemplarza w Twoim rozmiarze to nie sadze zebys uzyskal rabat w sklepie klasycznebuty na buty z taka wada. Zdarzaly sie na forum takie historie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rybacki    0
3 minuty temu, McQueen napisał:

Czy ktoś się orientuje jaki numer kopyta ma Berwick 2562 ?

Według strony producenta 132.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
McQueen    29
8 minut temu, Rybacki napisał:

Według strony producenta 132.

Dzięki, doczytałem się w miedzyczasie na stronie Millera  jest tam preorder 5 % na Berwicki

Wiesz może jaka jest różnica miedzy  kopytami 132-180?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomek7    5
3 godziny temu, McQueen napisał:

Dzięki, doczytałem się w miedzyczasie na stronie Millera  jest tam preorder 5 % na Berwicki

Nie pomogę Ci w odpowiedzi na Twoje pytanie, ale jakbyś zamiast 5% wolał 10% to przy zakupie wpisz berwick_10 ;)

• Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rybacki    0
3 godziny temu, McQueen napisał:

Niestety, nie mam porównania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
McQueen    29
3 godziny temu, Tomek7 napisał:

Nie pomogę Ci w odpowiedzi na Twoje pytanie, ale jakbyś zamiast 5% wolał 10% to przy zakupie wpisz berwick_10 ;)

Dzięki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rybacki    0

Chciałbym jeszcze raz zapytać was o opinię. Dzisiaj odebrałem model 3571, tym razem kolor nie ma nigdzie ubytków, ale coś mi się rzuciło w oczy. Na przyśrodkowej stronie cholewki prawego buta, skóra ma lekkie wybrzuszenia, w kształcie żyłek, starałem się je uchwycić na zdjęciu. Nie przeszkadza mi to w jakiś znaczący sposób i raczej nie będę ich wymieniać - chciałbym w końcu zacząć w nich chodzić ;-) Chcę jednak zapytać bardziej doświadczonych osób, tak na przyszłość czy podobne zniekształcenia to coś normalnego i akceptowalnego? I opcjonalnie czy jest jakiś sposób na "wygładzenie" skóry w tym miejscu?

WIN_20170531_21_01_15_Pro.jpg

WIN_20170531_21_00_50_Pro.jpg

WIN_20170531_21_02_28_Pro.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bodzixon    760

Zdecydowanie do zwrotu. Nawet się nie zastanawiaj. Buty mają wady i nie mówię tu tylko o marszczeniu się skóry.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rybacki    0
54 minuty temu, damiandab napisał:

@Rybacki W jakim sklepie kupiłeś buty ? Klasycznebuty.pl ? 

Zgadza się, jest to para z wymiany, ponieważ pierwsza też miała defekt, choć mniej poważny.

Chyba jednak nie pozostaje mi nic innego jak je reklamować. Mam jeszcze jeden problem, ponieważ zamówiłem drugą parę - Berwicki 3556, z tego samego sklepu. Przy wieczornym świetle wydawały się ok, ale dzisiaj rano zauważyłem jakieś popękania na na cholewce, sami spójrzcie. Co mam z tym robić? Jestem już trochę sfrustrowany, szczególnie parą 3571, nie wiem czy jest sens wymieniać je drugi raz, skoro i tak sklep potrafi przysłać buty ze skazą.

IMG_20170601_084152.jpg

IMG_20170601_084149.jpg

IMG_20170601_084109.jpg

IMG_20170601_084052.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
damiandab    1

Ja miałem przygodę z ów sklepem - Berwick 266 Castano. Generalnie wine za wadę zrzucili na mnie, mimo faktu, ze nie miało to miejsca. Po wielu mailach i telefonach, zostały mi zwrócone pieniądze na konto. Raczej, to była moja ostatnia przygoda z ów sklepem. 

Update: Wymieniłbym. Buty za nie małą cenę winny być  wolne od wad i koniec. 

D&D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adamW    177

Niezla reklame robi sobie sklep, nie ma co. Prawda jest taka ze przy tej polce cenowej kontrola jakosci byc moze w ogole nie istnieje. Sklep pewnie sprawdza buty jak dostanie z fabryki i ma do wyboru albo probowac  je zwrocic i czekac cierpliwie na rozstrzygniecie sprawy (wiadomo, Hiszpania) lub sprzedac je klientom. Pewnie maly odsetek klientow przyglada sie drobiazgowo butom i w wiekszosci przypadkow takie buty udaje sie sprzedac do klienta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mosze    1417

@Rybacki Reklamowałbym obie pary; obie mają defekty skóry. Jak poważne - nie wiem, być może w drugim wypadku jest to popękana apretura, ale przy nowych butach nie ryzykowałbym.

Dodam, że tańsze buty oznaczają gorsze materiały i (z reguły) mniej staranne wykonanie, np. widać, że ażurowanie w Twoich butach jest nieco krzywe. Natomiast niższa cena w żadnym wypadku nie oznacza, że buty przyjdą ze skazami skóry czy wadami produkcyjnymi (uszkodzenia, wyraźnie krzywe szwy itp.).

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Apik    2

Szczerze, dla mnie jest to naprawdę dziwne, że buty za niemałe pieniądze są produkowane z taką małą dbałością i jeszcze sam sklep psuje sobie renomę, wysyłając takie buty z ewidentnymi wadami do klientów (duży minus dla sklepu). Przeglądając mnóstwo różnych, tanich butów z sieciówek nigdy nie zauważyłem takiego niedbalstwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maruniak    0

Dzień dobry,

kupiłem niedawno buty Berwick 3010 z tą bardziej trwałą podeszwą od Rendenbacha (dopłata ok. 50zł).

Sprawą która mnie martwi jest fakt, że po 3 wyjściach (łącznie 2 godziny) podeszwa wygląda tak - widać szybką degradacją, zwłaszcza przy czubach. Szwy zaczynają się przecierać. Czy to wymaga natychmiastowego podzelowania? Jeśli tak, to jaki jest sens stosowania tych bardziej trwałych podeszw, jeśli szwy są narażone na przetarcia niemal od samego początku?

IMG_20170616_170954.jpg

IMG_20170616_171014.jpg

IMG_20170616_171022.jpg

IMG_20170616_171026.jpg

IMG_20170616_171045.jpg

IMG_20170616_171110.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zajac Poziomka    10183

Nic złego się nie dzieje, możesz spokojnie chodzić. Teraz te czubki będą się ścierać już dużo wolniej - po prostu teraz kiedy już trochę się przetarły nie będą już miały za bardzo kontaktu z podłożem. Nie ma po co zelować, możesz jedynie zastanowić się nad żabkami ("toe caps") na czubki. Podeszwa poza czubkami nie wygląda na specjalnie zużytą - ledwo co przetarta, prawie nowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szewc24.pl    1467

Wpływ na ścieranie się czubka, ma poza jakością kruponu podeszwowego, odpowiednie wymodelowanie spodów w przedniej ich części. Im bardziej czubek przylega do podłoża, tym szybciej będzie się ścierał. Co do działania, to możesz chodzić i później uzupełnić sam czubek skórą, chodzić i później wymienić podeszwę skórzaną, podzelować i wtedy chodzić.

ps. @Zajac Poziomka dobrze też prawi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mara    1

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów wie gdzie można nabyć buty  Berwick 3561 Tan na podeszwie Rendenbach? Chodzi mi dokładnie o te buty:

https://sklep.klasycznebuty.pl/1137,berwick-3561-tan-rendenbach.html

Idealnie, gdyby wysyłka była z Polski.

Niestety w sklepie klasyczne buty czas oczekiwania na mój rozmiar 41,5/42 wynosi 3 miesiące.

Zależy mi na Rendenbachach, bo różnica w cenie między Rendenbach a nie Rendenbach wynosi 100PLN, więc uważam, że warto tyle dołożyć.

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mara    1

@mosze

Planuje użytkować buty tylko w okresie późna wiosna/wczesna jesień.

Chcę spróbować niezalować tych butów (zobaczyć ile wytrzymają), a po przetarciu wymienić podeszwę (najlepiej na Rendenbach)/uzupełnić skórą - wyjdzie w praniu możność i sens wykonania.

Dlatego wybór padł na Berwicki z podeszwą Rendenbach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adamW    177

Mam Crownhille na podeszwie Rendenbach i porównując ścieranie spodów Vs Berwick, Barker to różnica jest kolosalna (oczywiście na plus). Oczywiście nie wiem czy Rendenbach w Berwickach będzie tej samej jakości ale według mnie warto dopłacić.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta