Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, phantom napisał:

Zatem 39 z Berwick tez powinny na Ciebie pasować - kopyto G. Generalnie zawsze wybieram kopyto szersze niż standardowe. Jeśli zamówisz np Berwicki G z KlasyczneButy.pl na przykład tegosc G powinieneś być zadowolony - jedną wymianę masz i tak gratis.  

Nie da się tak określić rozmiaru 1 do 1 i stwierdzić, że wszystkie Berwicki 39 będą pasowały, różne modele mają przecież różne kopyta. Mam stopy dł. 25,5cm (lewa) i 26cm (prawa) mierzyłem model 2509 w roz. 40 i był zdecydowanie za obszerny(wysoki) w śródstopiu. Od razu odradzono mi w sklepie Klasyczne Buty ten model. Bardzo dobrze pasowały do mojej stopy modele 3010 oraz 3561 w rozmiarze 40, ale kupując loafersy 9628 wybrałem rozmiar 40,5.

Każdy w wymienionych modeli jest tęgości G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
45 minut temu, krzysiekw napisał:

Myślę, o zakupie butów Berwick model 3010 (https://sklep.klasycznebuty.pl/441,berwick-3010-black.html). To moje pierwsze lepsze buty. Jaki rozmiar byście wybrali dla stopy o długości 26,5cm - 40 czy 41? W Badurze mierzyłem ostatnio takie rozmiary i bardziej dopasowane był rozmiar 40.

Bierz 40,5 lub 41. Rozmiar 40 raczej będzie za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono wielbicieli klasycznego obuwia :)

To mój pierwszy post na forum i chciałbym was spytać o radę. Kilka dni temu kupiłem pierwsze "porządne buty". Wybór padł na Berwicki, model 3571 w sklepie klasycznebuty.pl. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, udało mi się dobrze trafić w rozmiar. Niestety zauważyłem pewną skazę lewego buta - jakby kawałek skóry, który nie został zabarwiony w miejscu złączenia obłożyn z przyszwą. Załączam zdjęcia poglądowe, dodam że nie jest to szczególnie widoczne, ale jednak trochę zakłóca spokój. Czy według was takie wady się zdarzają czy jednak powinienem odezwać się do sklepu i je reklamować? 

IMG_20170524_203408.jpg

IMG_20170524_203348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rybacki też bym nakremował i nosił. W butach klasy Berwicków takie rzeczy niestety się zdarzają. Tańsze marki produkujące szyte obuwie  nie mają tak szczegółowej kontroli jakości by to wyłapać na poziomie produkcji. Ciężar kontroli spada wówczas na sklep, buty z bardzo istotnymi wadami są zwracane reszta idzie do sprzedaży. W Twoim przypadku to drobna niedokładność, z którą łatwo możesz sam sobie poradzić. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, zdecydowałem się jednak zgłosić z tym do sklepu i je wymienić. Wiem, że krem przysłoniłby problem, ale jednak czuję że przymykając oko na takie uchybienie nie mógłbym czerpać pełnej satysfakcji z zakupu, zaprzątałoby mi to głowę :)

 

Z innej beczki, miał ktoś styczność z kopytem 130 i 180? Są znaczne różnice w ich kształcie, czy można celować w ten sam rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rybacki napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, zdecydowałem się jednak zgłosić z tym do sklepu i je wymienić. Wiem, że krem przysłoniłby problem, ale jednak czuję że przymykając oko na takie uchybienie nie mógłbym czerpać pełnej satysfakcji z zakupu, zaprzątałoby mi glowe.

 

Jesli nie bedzie juz drugiego egzemplarza w Twoim rozmiarze to nie sadze zebys uzyskal rabat w sklepie klasycznebuty na buty z taka wada. Zdarzaly sie na forum takie historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, McQueen napisał:

Dzięki, doczytałem się w miedzyczasie na stronie Millera  jest tam preorder 5 % na Berwicki

Wiesz może jaka jest różnica miedzy  kopytami 132-180?

 

 

Nie pomogę Ci w odpowiedzi na Twoje pytanie, ale jakbyś zamiast 5% wolał 10% to przy zakupie wpisz berwick_10 ;)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze raz zapytać was o opinię. Dzisiaj odebrałem model 3571, tym razem kolor nie ma nigdzie ubytków, ale coś mi się rzuciło w oczy. Na przyśrodkowej stronie cholewki prawego buta, skóra ma lekkie wybrzuszenia, w kształcie żyłek, starałem się je uchwycić na zdjęciu. Nie przeszkadza mi to w jakiś znaczący sposób i raczej nie będę ich wymieniać - chciałbym w końcu zacząć w nich chodzić ;-) Chcę jednak zapytać bardziej doświadczonych osób, tak na przyszłość czy podobne zniekształcenia to coś normalnego i akceptowalnego? I opcjonalnie czy jest jakiś sposób na "wygładzenie" skóry w tym miejscu?

 

WIN_20170531_21_01_15_Pro.jpg

WIN_20170531_21_00_50_Pro.jpg

WIN_20170531_21_02_28_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, damiandab napisał:

@Rybacki W jakim sklepie kupiłeś buty ? Klasycznebuty.pl ? 

Zgadza się, jest to para z wymiany, ponieważ pierwsza też miała defekt, choć mniej poważny.

Chyba jednak nie pozostaje mi nic innego jak je reklamować. Mam jeszcze jeden problem, ponieważ zamówiłem drugą parę - Berwicki 3556, z tego samego sklepu. Przy wieczornym świetle wydawały się ok, ale dzisiaj rano zauważyłem jakieś popękania na na cholewce, sami spójrzcie. Co mam z tym robić? Jestem już trochę sfrustrowany, szczególnie parą 3571, nie wiem czy jest sens wymieniać je drugi raz, skoro i tak sklep potrafi przysłać buty ze skazą.

IMG_20170601_084152.jpg

IMG_20170601_084149.jpg

IMG_20170601_084109.jpg

IMG_20170601_084052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przygodę z ów sklepem - Berwick 266 Castano. Generalnie wine za wadę zrzucili na mnie, mimo faktu, ze nie miało to miejsca. Po wielu mailach i telefonach, zostały mi zwrócone pieniądze na konto. Raczej, to była moja ostatnia przygoda z ów sklepem. 

 

Update: Wymieniłbym. Buty za nie małą cenę winny być  wolne od wad i koniec. 

D&D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezla reklame robi sobie sklep, nie ma co. Prawda jest taka ze przy tej polce cenowej kontrola jakosci byc moze w ogole nie istnieje. Sklep pewnie sprawdza buty jak dostanie z fabryki i ma do wyboru albo probowac  je zwrocic i czekac cierpliwie na rozstrzygniecie sprawy (wiadomo, Hiszpania) lub sprzedac je klientom. Pewnie maly odsetek klientow przyglada sie drobiazgowo butom i w wiekszosci przypadkow takie buty udaje sie sprzedac do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rybacki Reklamowałbym obie pary; obie mają defekty skóry. Jak poważne - nie wiem, być może w drugim wypadku jest to popękana apretura, ale przy nowych butach nie ryzykowałbym.

Dodam, że tańsze buty oznaczają gorsze materiały i (z reguły) mniej staranne wykonanie, np. widać, że ażurowanie w Twoich butach jest nieco krzywe. Natomiast niższa cena w żadnym wypadku nie oznacza, że buty przyjdą ze skazami skóry czy wadami produkcyjnymi (uszkodzenia, wyraźnie krzywe szwy itp.).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.