Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, damiandab napisał:

Dzięki za wskazówki. 

Czy ktoś z forumowiczów posiada Berwicki 266 Castano ? Jak wygląda zszycie obłożyny z przyszwą ? Jak zauważycie jest nieprawidłowa zszyta. 

Tutaj to wygląda na normalne zszycie; lekko rozdarte i ja bym to zignorował.

IMG_0519.JPG.c3343cd56250eae29ed03fad2658645b.thumb.JPG.a221ae3dce895641edbf6831d3352b04.JPG

Natomiast tutaj widać, że ewidentnie jest coś nie tak i ktoś próbował to nieudolnie zreperować. Domniemuje, że te zdjęcia dotyczą tego samego. Trzecie zdjęcie jak dla mnie dyskwalifikuje te buty.

IMG_0518.JPG.3339db8b3464f236fd5009be64dc61c6.thumb.JPG.1aa45d1c28f31323292f9ceef6a543d0.JPG

IMG_0529.JPG.8facc3c97ceb0fedc5e8c1cdc1219d92.thumb.JPG.d603cd4424ae913e98a671b4eb1f06ca.JPG

IMG_0522.JPG.19573eb783553c275ddb7bbffb5b3400.thumb.JPG.9ff2f06688eaf0696a6a241a0409c19c.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

FYI.  W dniu dzisiejszym otrzymałem informację że, dział jakości sklepu stwierdził, że są to wady mechaniczne tj. błędne z szycie obuwia obłożony z przyszwą a także rozerwanie języków. Przecież to jest jakiś absurd.  Jednakże, buty mają zostać wysłane do fabryki Berwicka celem stwierdzenia powyższego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

michal. ma do sprzedania buty Berwick 2509 saddle calf rozm.8

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/5518-s-berwick-2509-saddle-calf-rozm8-22017/

Podobają mi się te buty, ale nie wiem czy będą na mnie pasować. Mam już Berwicki 2428 i pasują na mnie 7,5. Czy ktoś z Was może pomóc i podpowiedzieć czy ta 8 będzie dobra czy za duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w tej sprawie. Model 2428 to kopyto 129 tęgość F, model 3010 i 2509 to kopyto 156 tęgość G, a model 2370 to kopyto 128 tęgość G. Mam buty 2428 i tam jest 7,5 ok po delikatnym rozchodzeniu, mam też model 2370 burgundowe 7,5 ale tu musiałem buty dać do rozbicia.  Kuszą te buty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam pytanie do użytkowników modelu 2428-właśnie buty do mnie dotarły. 

Czy ten model mocno sie rozbija?

Potrzebuje czarnych oxfordow, model 3010 r.8,5.zbyt ciśnie jedno nogę, r.9. kalosz. Dlatego odpada . 

Model 2428 r.8,5 ciśnie mocno w podbicie tylko jedna nogę - aż nie mogę go zdjąć, a r.9 jest już jak wygodne, dobrze rozchidzone buty.  Dlatego myślę które zostawić😊

Dla porównania 3561 r.8,5 po rozchodzeniu  jest opiety. 

Będę wdzięczny za informację jak się zachowuje 2428.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, McQueen napisał:

Jeśli się mnie pytasz, to wszystko widać na zdjęciach- akurat robię wieczorną przymiarke - buty potrzebuje na sobotę i mam dylemat 😊 kiedyś życie było prostsze, jak sie  kupowalo buty w CCC😊

 

IMAG0153.jpg

IMAG0152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ciebie, pytałeś o rozchodzenie. Nie zauważyłem specjalnie, żeby 2428 się rozeszły. Poza tym mam prostą zasadę.  Przymierzając buty muszę się w nich dobrze czuć, bez uciskania w  palcach,  podbiciu czy pięcie.  Jeżeli się ewentualnie rozejdą to zniweluję to  wkładką. Jeżeli cisną, a się nie rozejdą, to  zawsze czułbym dyskomfort przy noszeniu.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2017 o 15:01, McQueen napisał:

Tak Ciebie, pytałeś o rozchodzenie. Nie zauważyłem specjalnie, żeby 2428 się rozeszły. Poza tym mam prostą zasadę.  Przymierzając buty muszę się w nich dobrze czuć, bez uciskania w  palcach,  podbiciu czy pięcie.  Jeżeli się ewentualnie rozejdą to zniweluję to  wkładką. Jeżeli cisną, a się nie rozejdą, to  zawsze czułbym dyskomfort przy noszeniu.

 

 

Ja tez mialem taką zasadę. Aż trafiły mi się okazyjnie w tym roku buty piękne,w super cenie , o pół numeru mniejsze niż nosze do tej pory.  na długość super ale gniotło stopę niemiłosiernie. Katorga.  Ale miały taka cenę , ze stwierdziłem: zaryzykuje. Kupiłem takie prawidła do rozbijanie i shoestrecher. Zaznaczyłem miejsca największego ucisku i na noc włożyłem te prawidła. Po 2 dniach noszenia pięknie się dopasowały . I dopiero teraz rozumiem , jakie przyjemne są dopasowane buty. Delektowalem się noszeniem ich. Niestety chyba pozostałe buty już mnie trochę irytują 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiele stron wcześniej było pytanie o dobranie koloru Saphir do tych Berwicków: https://www.sklep.klasycznebuty.pl/429,berwick-3637-saddle-brown.html. Padła odpowiedź podająca kolor z Famaco. Jakoś przywiązany jestem do Saphir, więc dzisiaj wziąłem ten but do sklepu i sprzedawca dobrał kolor pasty z Saphir MDOR: Havane - Tobacco Brown. Przetestowane w domu i pasuje bardzo dobrze. Może się przyda, jak ktoś znowu będzie szukał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

czy znajdą się na forum posiadacze modelu 2509? Chodzi mi konkretnie o ten kolor:

https://sklep.klasycznebuty.pl/687,berwick-2509-brown.html

Jeśli tak, to czy mógłbym prosić o jakieś zdjęcia w świetle naturalnym? Przyznam, że po zdjęciach na stronie ciężko mi w 100% ocenić jaki to kolor, szczególnie, że teoretycznie ten sam model i kolor na różnych stronach wygląda inaczej.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, phantom napisał:

Cześć,

Około 25,5 cm rozmiar 39 idealny.

@phantom Dzięki za odpowiedź! Stopy, jeśli idzie o długość, mamy identyczne. A ponieważ zaczynam swoją przygodę z dobrymi butami, skorzystam z okazji, żeby zapytać: jakie rozmiary/kopyta innych firm pasują na ciebie najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bukary napisał:

@phantom Dzięki za odpowiedź! Stopy, jeśli idzie o długość, mamy identyczne. A ponieważ zaczynam swoją przygodę z dobrymi butami, skorzystam z okazji, żeby zapytać: jakie rozmiary/kopyta innych firm pasują na ciebie najlepiej?

Zatem 39 z Berwick tez powinny na Ciebie pasować - kopyto G. Generalnie zawsze wybieram kopyto szersze niż standardowe. Jeśli zamówisz np Berwicki G z KlasyczneButy.pl na przykład tegosc G powinieneś być zadowolony - jedną wymianę masz i tak gratis.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.