Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, baniaartur napisał:

 

Dzięki, na pewno coś wybiorę, chociaż tak szczerze, to już całkiem pogubiłem się z rozmiarówką tych berwicków. Normalnie mam rozmiar ~43, a jak w sklepie kupowałem oksfordy, to wyszło na to, że rozmiar 7.5 będzie tym odpowiednim. Choć nie ukrywam, że mam problem z ich rozbiciem teraz :/

 

Gdybyś miał rozmiar 43 w obuwiu sportowym to bym się zgodził, ale zejście aż o 1,5 rozmiaru w przypadku oksfordów?Ja w berwickach schodzę zazwyczaj o 0,5 rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Brazzi napisał:

 

Gdybyś miał rozmiar 43 w obuwiu sportowym to bym się zgodził, ale zejście aż o 1,5 rozmiaru w przypadku oksfordów?Ja w berwickach schodzę zazwyczaj o 0,5 rozmiaru.

Przyznam szczerze, że teraz to i dla mnie jest dziwne, chociaż jak kupowałem to tak mi doradzono. W sumie to moja wina, bo przyznam szczerze, że nie orientowałem się w tych odpowiednikach rozmiarówki. Mam nauczkę na przyszłość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brazzi napisał:

 

Gdybyś miał rozmiar 43 w obuwiu sportowym to bym się zgodził, ale zejście aż o 1,5 rozmiaru w przypadku oksfordów?Ja w berwickach schodzę zazwyczaj o 0,5 rozmiaru.

To nic dziwnego, ja noszę zwykle 8.5 (zdarzy się i 8 i 9 w zależności od marki i kopyta), a wszystkie sportowe Nike kupuję 10.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia budowy stopy.

 

Ja w Nike, obuwiu piłkarskim w zależności od typu cholewki używałem zwykle 45, a 44,5 dla flyknitu, gdzie w Adidasie 45 1/3 ogółem. W Berwickach styka mi 44,5. W Yanko natomiast 44, ale to wynika z odmiennej rozmiarówki.

Stąd raczej nie kierujcie się stopami innych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wielgol napisał:

Iles tam stron wczesniej xkoziol pisal ze klasycznebuty polecaja za male butu i mysle ze taka jest prawda

Mi się zawsze wydawało, że nieco zawyżają.

Poza tym, trzeba wziąć pod uwagę, że nie zdejmują miary z Twojej stopy sami, tylko podajesz im taki wymiar jaki wyjdzie Tobie. A wbrew pozorom podanie dokładnego wymiaru stopy wcale nie jest tak banalnie proste jak by się mogło wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mierzyli jakimś urządzonkiem, potem u Tomka Milera kupiłem buty na tym samym kopycie, pół rozmiaru większe, i są o wiele wygodniejsze ;) W oksfordach kupionych w klasycznych butach mogę praktycznie tylko stać. Trzeba się do jakiegoś szewca na rozciąganie wybrać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

Czy może posiada ktoś z was ten model butów Berwick? 

https://shopmiler.com/pl/obuwie/oksfordy/buty-berwick-3010-brown

Chodzi mi o to czy kolor na zdjęciu jest "rzeczywisty" i czy to ten sam model i kolor co pod tym linkiem: https://www.sklep.klasycznebuty.pl/478,berwick-3010-dark-brown.html

Dlaczego o to pytam? Pytam ponieważ chciałbym zamówić najpóźniej jutro buty, a bardziej podoba mi się odcień brązu na zdjęciu ze sklepu klasycznebuty.pl. U Pana Milera natomiast mamy większą zniżkę i jeżeli są to dokładnie te same buty o tym samym kolorze to oczywiście zamówiłbym je u Pana Tomasza. Jeżeli to jednak dwa zupełnie inne wydania kolorystyczne butów Berwick 3010 to jestem skłonny zamówić te z linka od klasycznebuty.pl. I tutaj moje jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób można otrzymać rabat w sklepie klasycznebuty dla forumowiczów? Szukałem wątku, lecz nie znalazłem.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SceptycznyMiś

 

Posiadam Berwick 3010 Dark Brown ze sklepu KB.

Może to tylko wrażenie (kwestia światła na zdjęciu), ale jakby na czubku i na pięcie model spod oznaczenia "brown" był w istocie "dark brownem". Bardzo zbliżona toń barwy.

Najlepiej pewnie zrobisz jak zadzwonisz do sklepu i się zapytasz o to, jak ciemny jest ten brąz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SceptycznyMiś

 

Masz tu też porównanie z medium brownem z Berwicka.

Światło takiej nijakie, ale wiesz, ciemno za oknem. ;)

 

Tak, jestem zadowolony. Mam szerszą stopę i wysokie podbicie, leżą dobrze. Nie cisną, przyszwa się schodzi.

Minus tylko taki, że średnio piętę trzyma. Wolę mocne dopasowanie w tej części stopy.

 

Także moj pierwszy, lepszy, klasyczny but. Mogę polecić, bo kolor dość uniwersalny. W przeciwieństwie do czarnego. ;)

 

20170108_170826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2017 o 16:44, SceptycznyMiś napisał:

I tutaj moje jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób można otrzymać rabat w sklepie klasycznebuty dla forumowiczów

 

11 minut temu, pawel_bodnar napisał:

Niemniej, nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek takowa była.

Niby jest jakieś przy kartach kredytowych Banku Handlowego, ale na jakich dokładnie zasadach to działa i czy internetowo też - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się wstrzymywać z zakupem. Odnośnie Tarrago, to bardziej odpowiednie pytanie byłoby skierować do @saphir.pl Jednakże ja osobiście wybrałbym już raczej pommadier Saphir, jest wg mnie łagodniejszy. Sam kolor ma drugorzędne znaczenie. Żadne kremy nie mają właściwości barwiących, więc czy to będzie średni brąz, czy tabak, czy też ciemny brąz, żaden z kolorów nie zaszkodzi wybarwieniu skóry. Może w bardzo minimalny tylko sposób nadać taką transparentną powłokę wykończeniową, możliwą w każdej chwili do usunięcia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BrotherM napisał:

Niemal 2 miechy te ciemne i 1,5 miecha jaśniejsze.

Co zabawne, te drugie więcej razy użytkowałem (są bardziej uniwersalne), a jakoś mniej się łamią póki co.

To musisz kolego poczytać trochę tematów na forum poświęconych pielęgnacji butów, bo tak moje Berwicki 3010 Tan wyglądają po ponad roku:

IMG_3354.JPG-1-kopia.jpg

IMG_3352.JPG-kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawel_bodnar napisał:

To musisz kolego poczytać trochę tematów na forum poświęconych pielęgnacji butów, bo tak moje Berwicki 3010 Tan wyglądają po ponad roku:

 

 

Przyznam szczerze, że nie wiem już co miałbym z nimi więcej robić poza trzymaniem w prawidłach, regularnym czyszczeniem (głównie kurz łapią) oraz stosowaniem podstawowych kosmetyków (krem, wosk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, SceptycznyMiś napisał:

@pawel_bodnar Robią wrażenie niesamowite. Jak ogólne odczucia po 1,5 roku? Warte swojej ceny?

Mam je około roku i 2 miesiący. To były moje drugie buty GYW, z tego względu na początku je dość mocno eksploatowałem (2-3 wyjścia w tygodniu). Od jakiegoś czasu, z racji powiększenia kolekcji butów (tak, to uzależnia) wychodzę w nich raz na 1-2 tygodnie. O buty od początku dbałem, więc są w stanie jakim są :) 

Ogólnie, Berwicki to dobre buty, w szczególności dla osób mających tak jak ja tęgie stopy. Patrząc na dynamikę kopyta Berwicków i np. Yanko do których się mieszczą moje stopy to nie ma dużej różnicy. Do 915, nad czym wyjątkowo ubolewam, bo uważam je za jedne z najładniejszych butów jakie widziałem, niestety stopy nie upchnę. 

Jedyną wadą Berwicków to twarda, sztywna skóra, ale jak się je rozchodzi (czasem z bólem) to są wygodne. W butach, z wyższej półki niż Berwicki, które posiadam tj. Yanko czy Carlos Santos to właśnie skóra robi znaczącą różnicę. Bo w zakresie dopracowania nie zauważyłem żadnej różnicy. Przynajmniej moje Berwicki (3 pary), które zamawiałem w klasycznebuty.pl nie miały nigdy niedoróbek, wad etc.

Na dole, moja inna para Berwicków, model 3488.

A tak a propos, dlaczego ta cała dyskusja nie toczy się w temacie poświęconym Berwickom? 

46 minut temu, BrotherM napisał:

Przyznam szczerze, że nie wiem już co miałbym z nimi więcej robić poza trzymaniem w prawidłach, regularnym czyszczeniem (głównie kurz łapią) oraz stosowaniem podstawowych kosmetyków (krem, wosk).

Spójrz na moje i swoje buty i sam sobie odpowiedz na to pytanie ;) 

 

IMG_3356 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.