Skocz do zawartości

Producenci butów: Berwick


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, czy ktoś posiada może model 320 i mógłby się podzielić wrażeniami lub zdjęciem?

https://sklep.klasycznebuty.pl/551,berwick-320-brown-suede.html

Szukam brązowych chukka i zastanawiam się właśnie nad butami Berwicka albo Shoepassion (welur):

http://www.shoepassion.pl/trzewiki-meskie/no-608.html

 

Żaden z tych kolorów mi do końca nie odpowiada (choć nie widziałem ich zdjęć w naturalnym świetle). Wolałbym nieco inny odcień brązu (https://sklep.klasycznebuty.pl/969,berwick-948-cafe-rs.html), ale w żadnym polskim sklepie nie znalazłem swojego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie,

Mam granatowy garnitur i potrzebuję jakichś butów, co by nie iść na rozmowy kwalifikacyjne boso lub w adidasach. Odnośnie typu wybór padł na podwójne monki w kolorze ciemnobrązowym (szukam pracy na najniższym szczeblu, także pracodawcy nie powinni się obrazić, a ja chcę mieć but, który mogę założyć więcej niż 2 razy do roku) . Szukając czegoś w miarę przystępnej cenie natrafiłem na Berwicki 3637 Saddle Brown. Jako że w tym wątku pojawiło się sporo narzekań oraz komplementów odnośnie skóry stosowanej w konkretnych modelach, chciałbym się dowiedzieć, jak jest w przypadku tego modelu. Czy jest on opłacalny w cenie 700 zł?

Jeżeli ktoś posiada ten model, to oprócz opinii prosiłbym także o wierną kolorystycznie fotkę, bo w sklepie kb.pl wyglądają "dziwnie".

Odnośnie kopyta, to pewnego dnia zamówiłem Berwicki 3561, aby zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości i sprawdzić numerację. Moja stopa liczy sobie ~ 30,5 cm, więc wybrałem rozmiar 46 (według rozmiarówki na stronie powinny być za ciasne zarówno na długość i szerokość). Założyłem, zrobiłem parę kroków i stwierdziłem, że rozmiar jest w sam raz - buty absolutnie mnie nie gniotły, a luz, który był obecny w szerokości i długości był na tyle mały, że prawdopodobnie po paru godzinach na nogach by się wypełnił. Przyszwy tak jak w oxfordach należy - układały się idealnie (tu w podbiciu akurat jest na styk):

 

52rSJxv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również proszę o opinię na temat tych Berwicków, oraz, jeśli to możliwe, o porównanie z Crownhill Marseille/The New Turin I Loake Cannon. 

Kilka osób narzekalo na wygodę i twarda skórę w B 3637, prosiłbym, żeby też do tego się odnieść. Z drugiej strony, Crownhille często określane są jako wyjątkowo wygodne. O Cannonach prawie nie ma informacji na forum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń te monki są trochę szersze niż pokazane przez Ciebie brogsy. Na wygodę nie narzekam, poza małym palcem to kopyto leży na mnie całkiem dobrze. Czułem różnice do Carlos Santos, ale w końcu to 2x tańsze buty. Crownhille są szyte Blake, nie GYW, dlatego maja być wygodniejsze.

Jeśli trafisz z kopytem to polecam, jeśli nie to szukaj gdzie indziej, bo Berwicki potrafią dokazać podczas rozchodzenia.

PS @Coven widze, ze masz podobną stopę, też mam ~30,5cm. Loake F pasuje na mnie 11/10,5, Berwicki 3637 i 3010 nosze 10.

21616795_1556915881032053_355091215_o.jpg

21175921_1545397042183937_1812979756_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, kolor tych monkow ze zdjęć to Saddle Brown, taki, jaki jest dostępny w KB? Na stronie wygląda bardziej na burgundowy, dosyć paskudny, ale muszę przyznać, że na zdjęciach wyglądają bardzo ładnie, szczególnie na pierwszym. 

Gdybyś mogl wybierać jeszcze raz, kupiłbys znowu Berwicki czy crownhill? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te monki są z Klasycznych. Kolor to taki średnio ciemny brąz lekko wpadający w czerwień. Crownhille mam tylko driversy, więc nie wypowiem się co do jakości, natomiast w wątku poświęconym tej marce, można poczytać o często długim czasie oczekiwania, co, razem z ewentualnym zwrotem za granice, mnie zniechęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niestety zostają tylko burgundowe Marseille z KB, oraz burgundowe I jasnobrazowe Berwicki, które są trochę nijakie. 

Poszetka ma w ofercie the new Turin, które przynajmniej na zdjęciu wyglądają pięknie, ale został im tylko jeden rozmiar. 

Edit: widziałem też ładne ciemnobrązowe B 3637 u Milera, których nie ma w KB, ale obawiam się wygody więc raczej zdecyduje się na Crownhille. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję porady w kwestii modelu Berwick 4170 https://sklep.klasycznebuty.pl/450,berwick-4170-brown.html. Rozmiar buta moim zdaniem został prawidłowo dobrany (nie cisną przy kości haluksowej na szerokość oraz na długość wydają się odpowiednie), ale po pierwszym wyjściu może po 20 minutach zacząłem odczuwać obcieranie na pięcie. Czy buty rozciągną się czy raczej nie będzie to takie proste?? Pozdrawiam A.G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

nabyłem Berwicki 2509 i, jako niedoświadczony nosiciel Berwicków, mam pytanie :) Otóż czytając wątek powtarzają się opinie, że przy przesunięciu stopy maksymalnie do czubka buta powinna powstać kilkumilimetrowa luka między piętą a piętką. U mnie tworzy się taka na ok. 4mm. I przy grubszej skarpecie moja pięta jest trzymana stabilnie, a przy cienkiej (lub nieco "śliskiej") -- pięta "chodzi mi" w górę i w dół nieznacznie podczas stawiania kroków. Wyobrażam sobie, że gdybym tak chodził kilka godzin z cieńszą skarpetą, to pięty miałbym obdarte okropnie.

I pytanie: skoro ta luka powinna powstawać, to jednocześnie "chodzenie pięty w górę i w dół" jest czymś zupełnie normalnym? Bo jak mogłoby to być możliwe, żeby była luka i jednocześnie pięta była trzymana stabilnie? I jeśli moje rozumienie jest poprawne -- więc rozchodzenie Berwicków w tym przypadku polegać ma na tym, by skóra na piętce się zmiękczyła, dzięki czemu owe niewielkie obcieranie nie będzie zupełnie powodować dyskomfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patryk6 napisał:

Panowie,

nabyłem Berwicki 2509 i, jako niedoświadczony nosiciel Berwicków, mam pytanie :) Otóż czytając wątek powtarzają się opinie, że przy przesunięciu stopy maksymalnie do czubka buta powinna powstać kilkumilimetrowa luka między piętą a piętką. ...]

Pisałem kilka razy o tym,  że w bucie rozwiązanym za piętę powinien wchodzić palec. Jednak w bucie zawiązanym stopa powinna być trzymana pewnie, a pięta nie powinna "skakać". Już teraz nie chce mi się sprawdzać, ale raczej tak jest we wszystkich butach, których rozmiar uważam za dobrze dobrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarły do mnie Berwicki 320:

https://sklep.klasycznebuty.pl/551,berwick-320-brown-suede.html

Buty bardzo ładne. Kolor też idealny. Niestety, zaproponowany przez sklep rozmiar (6, 39.5) jest o wiele za duży. Stopa "pływa". A mniejszego rozmiaru nie ma. Mam wrażenie, że to kopyto jest przeznaczone na jakieś pokaźne stopy. Numer 6 z Shoepassion jest na mnie idealny, a w tym wypadku jest sporo przestrzeni wokół stopy. Dziwne.

No i moje poszukiwania zamszowych, brązowych butów chukka skończyły się niepowodzeniem. Czy możecie polecić coś innego w jakimś polskim sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły Berwicki z preorderu u Milera, tym razem zamówiłem 6,5 UK i mam wrażenie, że nieco za duże. W drugiej przedsprzedaży domówiłem sobie 6 UK celem porównania.

Na zdjęciach przesunąłem stopę maksymalnie do przodu, aż poczułem ucisk w palcach i uzyskałem tyle miejsca. Klamra jest odpięta. Mam Berwicki 3637 w rozm. 6UK i tam pięta po roku siedzi w bucie idealnie - mogę cały dzień śmigać w rozpiętych monkach, a i tak nie spadną, jednak po 8h w pracy trochę odczuwam ich obecność na stopach, szczególnie w palcach. Nie chciałbym i tym razem się męczyć, ale ten model jest na innym kopycie i wyczuwam dosyć duży luz w palcach, ale nie na szerokość, a na wysokość, tj mogłyby być niższe tuż za podbiciem stopy bo tam jest luz.

21886778_1680445805323268_1323727970_o.thumb.jpg.cffa5044596127af00c275d63e7c3a10.jpg

21895118_1680445748656607_1631954666_o.thumb.jpg.d311093e383d13020facdef6e9e933ca.jpg

Poczekam, aż przyjdą 6 UK i wkleję znowu zdjęcia z porównaniem. A co Wy sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2017 o 23:53, mosze napisał:

Pisałem kilka razy o tym,  że w bucie rozwiązanym za piętę powinien wchodzić palec. Jednak w bucie zawiązanym stopa powinna być trzymana pewnie, a pięta nie powinna "skakać". Już teraz nie chce mi się sprawdzać, ale raczej tak jest we wszystkich butach, których rozmiar uważam za dobrze dobrany.

 

13 godzin temu, secondhand_man napisał:

Sądze że powinieneś zapiąć te klamry ;-)

Zrobiłem, tak jak to opisał @mosze. Przy zapiętych stopa siedzi pewnie dopiero przy zapięciu na ostatnią dziurkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie jak szewc24.  Mam ten sam model butów, które po dwóch weselach w podbiciu się rozeszły.  Jeżeli stopa nie jest dobrze trzymana przez but,  a przy pięcie masz trochę  luzu po zawiazaniu - proponuje pół rozmiaru mniej. 

Tylko przejdź się po jakimś dywanie, ponieważ na parkiecie porysujesz podeszwy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Z początku faktycznie byłem skłonny wymienić, ale posiedziałem w nich chwile i przeszedłem się (po dywanie!:P) i odniosłem wrażenie, że jednak mniejszy rozmiar byłby zbyt ciasny i bym się męczył, chyba że faktycznie pierwsze kilka użyć ma być nie komfortowe na poczet całego użytkowania.

Prawidła i krem/pasta już do mnie jadą. Możecie jeszcze rzucić okiem na środki które wybrałem? Krem jest bezbarwny bo czarnego nie było na stanie, ale pasta jest czarna więc stwierdziłem, że będzie ok.

SAPHIR BDC Baume 1789 50ml
(Wybierz kolor balsamu:: 02 - bezbarwny / neutral )

SAPHIR BDC Pate de Luxe 50ml
(Wybierz kolor:: 01 - czarny / black)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mierzyłem model 3637 w rozmiarze 7.5 i spadał z pięty. Kupiłem więc 7. Po 15 minutach mierzenia w domu niby ok, ale po wyjściu do pracy zrozumiałem, że jednak straszne imadło. :cry: Problemem jest brak miejsca w śródstopiu i nad palcami w zasadzie na całej długości - są niekomfortowo dociśnięte od góry nawet podczas siedzenia, szczególnie duży palec.

Co sądzicie o wyciągnięciu wkładki lub jej wymianie na znacznie cieńsza? Oryginalna jest dość gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.