Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Krawiec Wiśniewski, ul. Krochmalna 2


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

Kiedyś zamówiłem u nich spodnie i płaszcz. To, co mnie zdziwiło, to praktycznie brak późniejszych przymiarek, a końcowy efekt troszeczkę zbyt obszerny. Wynika to zapewne z tego, że na Krochmalnej tylko zdejmują miarę, a szyją w Gdyni. Ale to było ładnych parę lat temu - może od tamtej pory poprawili swoje metody działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Ja u Wisniewskiego na Krochmalnej uszylem do tej pory 5 garniturow w ciagu kilku lat. Jestem zadowolony ze wszystkich chociaz faktycznie trzeba czasami dopilnowac, zeby wszystko bylo dokladnie tak jak sie o to prosilo. Z tego co wiem, mozna szyc takze ze swoich materialow - ja zawsze korzystalem z dostepnych na miejscu. Mozna tez zamowic na miejscu koszule davinci.

Jezeli chodzi o proces, to faktycznie szycie jest w Gdyni, mniejsze poprawki (typu zwezenie spodni) takze w Warszawie. Z zamowieniami wyglada to tak:

- zebranie miary

- przymiarka

- gotowy garnitur lub poprawka - z tego co pamietam, 2-3 razy po jednej przymiarce odebralem garnitur, w pozostalych przypadkach byly jakies drobne poprawki typu dlugosc spodni

Niezaprzeczalna (zeby nie powiedziec, ze dla mnie jedna z glownych) zaleta jest wspomniany powyzej serwis - garnitury regularnie zanosze do "odswiezenia", ktore obejmuje bezplatne odprasowanie i wszystkie poprawki male i duze - jezeli garnitur wymaga czyszczenia, oczywscie place za to. Przez te kilka lat nie robilem z garniturami nic poza zawiezieniem ich na Krochmalna i odebraniem 2 dni pozniej.

Nie mam natomiast bezposredniego porownania z innymi pracowniami w Warszawie - kusi mnie, zeby wybrac sie do ktorejs z konkurencji, choc sila przyzwyczajenia jest na razie mocniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja uszyłem u Pana Wiśniewskiego cztery garnitury i dwie marynarki tweedowe. Owszem były poprawki ale muszę przyznać, że garnitury są świetne. Też miałem pokusę, żeby skorzystać z usług konkurencji ale ostatecznie uznałem, że nie ma sensu skoro krawiec zna już moje wymagania i każdy następne zamówienie jest doskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Uszyłem u Panów Wiśniewskich już 3 garnitury. Bardzo fajna obsługa i wykonanie. Nie wszystkie materiały okazały się równie dobre ale tak chyba musi być. Krój raczej klasyczny - więc dużo szerzej niż dziś w modzie. Ceny są ok a obsługa po zakupie na wysokim poziomie. Bardzo tanie krawaty z oryginalnych materiałów. Najbardziej brakowało bliższego kontaktu i rozmowy o detalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pirat: dobra obsługa bo miło, grzecznie, na czas, łatwo się dodzwonić etc. Zresztą, to nie tak, że w ogóle nie było rozmów ale wyczuwałem barierę jakby chcieli część sekretu zostawić dla siebie. Takie ich prawo ale szukam właśnie bliższego kontaktu z krawcem.

@ Misza: oczywiście chętnie dorzucę niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam zdjęcia mojego pierwszego garnituru uszytego na Krochmalnej. Miarę zdejmował Tomasz Wiśniewski, było to ponad 4 lata temu a ja miałem tylko jedno wymaganie - wyglądać trochę szczuplej (ważyłem wtedy prawie 100 kg). Garnitury RTW bez wyjątku leżały i leżą na mnie źle (jestem bardzo wąski w ramionach w stosunku oraz bardzo szeroki w udach w stosunku do pozostałych wymiarów - każda marynarka dobra w klatce jest po jakieś 1,5cm za szeroka w ramionach, każde spodnie dobre w udach są o wiele za szerokie w pasie).

W międzyczasie schudłem 15kg a garnitur został zwężony na tyle, na ile było to możliwe, ale jednak wciąż jest trochę za duży i leży gorzej. W dalszym ciągu jednak zdarza mi się z niego korzystać, np. przy takiej pogodzie jak obecnie (materiał jest lekki i bardzo przewiewny).

Ani wtedy ani potem nie skupiałem się na fotografowaniu siebie w garniturze, więc mam tylko takie oto zdjęcia ślubne (a i to, jak widać, same wycinki z większych kadrów, lepszych niestety nie znalazłem).

Przed dniem dzisiejszym nigdy nie zauważyłem, aby marynarka odstawała w sposób widoczny na ostatnim zdjęciu - to jakiś jednostkowy przypadek. Zauważalne jest za to załamanie materiału w okolicach zapiętego guzika - nie mam tego niestety na żadnym zdjęciu. Chodzi o to, jakbym jedno ramię miał niżej, a marynarka tego nie kompensowała. Delikatne przeszywanie guzika nie pomogło i to jest coś, na co trzeba zwrócić uwagę - w drugim, późniejszym i dużo lepiej leżącym garniturze od Wiśniewskiego akurat ten defekt również jest widoczny (choć mniej). Przy następnych zamówieniach będę musiał tego pilnować.

Co do samej współpracy z krawcem - idąc do niego nie wiedziałem nic o garniturach szytych na miarę. Nie zgłosiłem praktycznie żadnych konkretnych wymagań. Otrzymałem garnitur leżący moim zdaniem całkiem nieźle, na pewno o wiele, wiele lepiej niż którykolwiek z garniturów które miałem wcześniej (RTW oraz od "budżetowego" krawca), ale garnitur jednak słabo dopasowany. Obecnie ciężko mi oceniać (w międzyczasie garnitur był zwężany, a i ja stałem się chyba trochę prostszy dla krawca), ale chyba jednak już wtedy garnitur był trochę zbyt obszerny, szczególnie spodnie.

Mam świadomość jak zła była długość rękawów koszuli ;-)

post-2138-13658922386859_thumb.jpg

post-2138-13658922387349_thumb.jpg

post-2138-1365892238764_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Trochę to zajęło ale wstawiam foty zestawu klubowego od Panów Wiśniewskich.

Nie jest to rewelacja ale nosi się dobrze. Guziki bardzo lubię choć są niestety z plastiku.

Marynarka niestety jest z gorszej materii niż spodnie i się nieco wyświeciły rękawy.

Zestaw ma już z 4 lata i nadal w świetnej formie.

post-3653-13658924127186_thumb.jpg

post-3653-13658924127491_thumb.jpg

post-3653-1365892412787_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez swoją długość oraz nisko umieszczony górny guzik. Zdjęcie z górnej perspektywy rzeczywiści mogło zaburzyć proporcje.

Nie widzę nic nieprawidłowego w długości tej marynarki, nawet z tej perspektywy. Zobacz dokąd sięgają ręce kolegi i gdzie odcina się pas i pośladki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.