Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Co do poszetki to wszystko zależy. Koszula biała, teraz kwestia krawata. Jeśli krawat "nudny" - w standardowy i sztampowy wzór to ożywiamy zestaw poszetką, tak jak piszesz, krawat czerwony [w jakimś odcieniu], jeśli będzie jednolity spróbuj może poeksperymentować z inną kolorystycznie poszetką. Jeśli krawat we wzór może poszetka w podobny wzorek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mucha-muszka-meska-wiazana-bordowa-vianelli-i1405815395.html

Co powiecie o tym? Od razu mam w zestawie białą poszetkę, i ładną, bordową muchę.

Krawaty oprócz tego i tak kupię.

Gdzie kupię dobre jakościowo kolorowe skarpetki? Allegro? Jakie kolory najlepiej (poza winem, które już mi kolega poradził?) :)

Mucha do garnituru - tak, ale tylko wzorzysta, nigdy jednokolorowa. W jednobarwnej, a zwłaszcza czarnej czy białej, zbyt wygląda się na gościa, który chce udawać, że jest w smokingu.

Zakup skarpetek polecam w sieci Calzedonia, gdzie dziewczyny chętnie kupują pończochy (wierzę w istnienie forum.bespoke dla kobiet, gdzie rajstopy są tym, czym tutaj spodnie do obcasa :) ). Mają podkolanówki w kolorach: czarnym, szarym, granatowym, brązowym i bordo. Kupiłem wszystkie. Gdybym decyzję zakupową podejmował teraz, poszedłbym w cztery pary bordowych, bo są - z uszanowaniem uszu - fuckin' awesome. Gdybym znalazł butelkową zieleń, też bym kupił z 10 par. Podkolanówki gwarantują, że nie będziesz świecił mankietem łydki, zimą są cieplejsze i są naprawdę wygodne. Dostępne są wersje z domieszką jakiejś sztuczności i bez. Te drugie są oczywiście bardziej lansowe, mniej elastyczne i polecane wszystkim snobom i/lub koneserom. Mając wybór, celuj raczej w nieco za małe, niż nieco za duże - ja przynajmniej tak zrobiłem: kupuję buty 41,5 lub 42, a te skarpetki kupiłem 39-41 i są w sam raz. 42-44 miałem na swoim weselu i całą noc uwierał mnie nadmiar materiału upchnięty w czubek buta. Calzedonia ma też promocję: 5 par w cenie 4. Nie kupuj czarnych - odwidzą ci się bardzo szybko i i tak będziesz narzekał, że masz ich za dużo. Tyle referatu na temat skarpetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

http://allegro.pl/mucha-muszka-meska-wiazana-bordowa-vianelli-i1405815395.html

Co powiecie o tym? Od razu mam w zestawie białą poszetkę, i ładną, bordową muchę.

Krawaty oprócz tego i tak kupię.

Gdzie kupię dobre jakościowo kolorowe skarpetki? Allegro? Jakie kolory najlepiej (poza winem, które już mi kolega poradził?) :)

Mucha do garnituru - tak, ale tylko wzorzysta, nigdy jednokolorowa. W jednobarwnej, a zwłaszcza czarnej czy białej, zbyt wygląda się na gościa, który chce udawać, że jest w smokingu.

Zakup skarpetek polecam w sieci Calzedonia, gdzie dziewczyny chętnie kupują pończochy (wierzę w istnienie forum.bespoke dla kobiet, gdzie rajstopy są tym, czym tutaj spodnie do obcasa :) ). Mają podkolanówki w kolorach: czarnym, szarym, granatowym, brązowym i bordo. Kupiłem wszystkie. Gdybym decyzję zakupową podejmował teraz, poszedłbym w cztery pary bordowych, bo są - z uszanowaniem uszu - fuckin' awesome. Gdybym znalazł butelkową zieleń, też bym kupił z 10 par. Podkolanówki gwarantują, że nie będziesz świecił mankietem łydki, zimą są cieplejsze i są naprawdę wygodne. Dostępne są wersje z domieszką jakiejś sztuczności i bez. Te drugie są oczywiście bardziej lansowe, mniej elastyczne i polecane wszystkim snobom i/lub koneserom. Mając wybór, celuj raczej w nieco za małe, niż nieco za duże - ja przynajmniej tak zrobiłem: kupuję buty 41,5 lub 42, a te skarpetki kupiłem 39-41 i są w sam raz. 42-44 miałem na swoim weselu i całą noc uwierał mnie nadmiar materiału upchnięty w czubek buta. Calzedonia ma też promocję: 5 par w cenie 4. Nie kupuj czarnych - odwidzą ci się bardzo szybko i i tak będziesz narzekał, że masz ich za dużo. Tyle referatu na temat skarpetek.

Dzięki!

Znacie może miejsca gdzie w Internecie kupię męskie podkolanówki do garnituru?

Oraz możecie pokazać kilka ładnych muszek, ze wzorami, które będa pasowały do mojego garnituru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz możecie pokazać kilka ładnych muszek, ze wzorami, które będa pasowały do mojego garnituru?

Na początek nie rzucające się w oczy desenie, a za to ładne kolory. Całość wydaje mi się formalna.

http://www.tmlewin.co.uk/Navy-White-Cla ... 0BOW%20TIE

http://www.tmlewin.co.uk/Red-White-Clas ... 0BOW%20TIE

http://www.tmlewin.co.uk/Navy-Pink-Spot ... 0BOW%20TIE

Ja mam tę ostatnią i jest bardzo fajna. Ale kup jedną i wypróbuj, jak się w nich czujesz - jeśli w domu przed lustrem masz "pewne lekkie wątpliwości", to wśród ludzi w sytuacji "formalnej" te wątpliwości mogą się spotęgować do prawdziwego zaburzenia pewności siebie - lepiej wtopić się w tłum i wyróżnianie prowadzić małymi kroczkami, do których jesteśmy naprawdę przekonani. Ja innowacje w noszeniu ciuchów wprowadzam w domu - jak tam się sprawdzi, to przenoszę do cioci na imieniny, gdzie nie przeszkadza mi, że rodzina mnie wyśmieje. Jeśli element zda egzamin (nie mówię o ocenie innych, ale o tym, jak sam się czuję i co uważam po kilku testach) - dopiero wtedy wcielam w życie przy wychodzeniu do ludzi. Dlatego muchy nie używam jeszcze zbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Oraz możecie pokazać kilka ładnych muszek, ze wzorami, które będa pasowały do mojego garnituru?

Na początek nie rzucające się w oczy desenie, a za to ładne kolory. Całość wydaje mi się formalna.

http://www.tmlewin.co.uk/Navy-White-Cla ... 0BOW%20TIE

http://www.tmlewin.co.uk/Red-White-Clas ... 0BOW%20TIE

http://www.tmlewin.co.uk/Navy-Pink-Spot ... 0BOW%20TIE

Ja mam tę ostatnią i jest bardzo fajna. Ale kup jedną i wypróbuj, jak się w nich czujesz - jeśli w domu przed lustrem masz "pewne lekkie wątpliwości", to wśród ludzi w sytuacji "formalnej" te wątpliwości mogą się spotęgować do prawdziwego zaburzenia pewności siebie - lepiej wtopić się w tłum i wyróżnianie prowadzić małymi kroczkami, do których jesteśmy naprawdę przekonani. Ja innowacje w noszeniu ciuchów wprowadzam w domu - jak tam się sprawdzi, to przenoszę do cioci na imieniny, gdzie nie przeszkadza mi, że rodzina mnie wyśmieje. Jeśli element zda egzamin (nie mówię o ocenie innych, ale o tym, jak sam się czuję i co uważam po kilku testach) - dopiero wtedy wcielam w życie przy wychodzeniu do ludzi. Dlatego muchy nie używam jeszcze zbyt często.

Navy mucha do navy garnituru będzie ok? (to samo pytanie co do krawata, bo nad takim też się zastnawiam).

Muchy bardzo fajne, zamiawiałeś je z tej strony?

Ponawiam pytanie o sklepy internetowe z podkolanówkami ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navy mucha do navy garnituru będzie ok? (to samo pytanie co do krawata, bo nad takim też się zastnawiam).

Muchy bardzo fajne, zamiawiałeś je z tej strony?

Ponawiam pytanie o sklepy internetowe z podkolanówkami ;)

Mucha granatowa do granatu: nie wiem. Mi by się chyba podobało, ale mowię to w ciemno. Lubię monochromatyczne zestawy. A lekki rzucik kropek czy czegoś rozjaśni ją nieco, więc zlewać się nie będzie. Świetnym zestawem wydaje mi się granatowy garnitur, biała koszula i czerwona mucha w białe kropki, ale, no, jak by to powiedzieć. Nie wiem jaki charakter mają te spotkania młodych dyplomatów na szczeblu ONZ, ale gdybym był dojrzałym dyplomatą na szczeblu ONZ i zobaczył osiemnastolatka w czerwonej musze, to miałbym raczej średnie zdanie o nim. Proponuję Ci zacząć od bardziej konformistycznego ubioru. Wyróżniaj się dopasowaniem ubrań do ciała i do zasad, a potem powoli różnicuj - to moja propozycja.

Jak napisałem, mam jedną muchę właśnie z TM Lewina. Jest dość sztywna i ma fajną fakturę diagonalną. Gdyby była krawatem, chyba wydawałaby mi się zbyt sztywna, ale jest muchą. Poza tym jest przemiła w dotyku i w ogóle mam z niej dużo frajdy.

Sklep internetowy z podkolanówkami to raczej pytanie nie do mnie. Podkolanowki.pl? Myślałem, że podając namiary na popularną sieć skarpetkowo-pończoszanych butików w supermarketach ułatwię Ci zadanie, a nie utrudnię. Jeśli musisz kupować przez internet, sprawdzaj na stronach z męskimi ciuchami. TMLewin powinien coś mieć, w ogóle wszystkie angielskie sklepy tego typu mają raczej dział ze skarpetkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie, pomocy!!!

Potrzebuję zakupić garnitur do ślubu. Chę wyglądać klasycznie, czyli czarny garnitur, biała koszula, garnitur dopasowany do sylwetki, etc - no sami wiecie.

Mam dość bogatą szafę jeśli chodzi o garnitury, ale są to garnitury JOOP, BOSS, TH, Próchnik, Vistula - Lantier...

Noszę je na codzień do pracy i większość to wełna 120's i 130's (JOOPy to 100, ale cienkie i świetne na lato...)

Najlepsze z nich to Vistula - Lantier, Cerruti, wełna 150's.

Szukam teraz czegoś podobnego jak Vistula - przynajmniej tej jakości, ale większość garniturów w centrach handlowych w Wawie to garnitury z wełną 130's w cenach do około 1700 zł.

Chciałbym sobie kupić coś dobrej jakości, gdzie czarny garnitur zawsze przyda się w przyszłości do około 3 000 zł.

Czy możecie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto wiedzieć, że czarne garnitury nie są uważane za klasyczne poza pogrzebami i żałobą.

Pozdrawiam, Dr

Więc może jestem ignorantem, ale dla mnie czarny garnitur, biała koszula, i czarny krawat to jednak klasyka ;)

I zupełnie nie odczuwam tego jako strój na pogrzeb...

Choć na codzień ubieram się najcześciej w granaty, wieczorem lubię czerń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przedziale cenowym możesz pokusić się o mtm - z wybranej przez siebie tkaniny i dopasowaniem lepszym niż jakikolwiek garnitur 'z wieszaka'.

Myśałem o tym, ale troszkę zaspałem, a ślub tydzień po świętach :(

Moja Pani jest już mocno zniecierpliwiona i zaprowadziła mnie za uszy do Royal Collection - dzięki Bogu nie było nic ciekawego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto wiedzieć, że czarne garnitury nie są uważane za klasyczne poza pogrzebami i żałobą.

Pozdrawiam, Dr

Kilroy ma rację. Uważanie czarnego garnituru za "uniwersalny" to jeden z grzechów ubraniowych polskich mężczyzn. Dużo bardziej odpowiedni (i naprawdę uniwersalny) będzie garnitur granatowy lub ciemnoszary/grafitowy. Za 3000 zł można już myśleć o szyciu na miarę, a z pewnością o MTM.

w tym przedziale cenowym możesz pokusić się o mtm - z wybranej przez siebie tkaniny i dopasowaniem lepszym niż jakikolwiek garnitur 'z wieszaka'.

Myśałem o tym, ale troszkę zaspałem, a ślub tydzień po świętach :(

Moja Pani jest już mocno zniecierpliwiona i zaprowadziła mnie za uszy do Royal Collection - dzięki Bogu nie było nic ciekawego :D

Jest to problem. Bo czy chcesz wydawać kilka tysięcy złotych na garnitur w najlepszym przypadku leżący na Tobie "w porządku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przedziale cenowym możesz pokusić się o mtm - z wybranej przez siebie tkaniny i dopasowaniem lepszym niż jakikolwiek garnitur 'z wieszaka'.

Myśałem o tym, ale troszkę zaspałem, a ślub tydzień po świętach :(

Moja Pani jest już mocno zniecierpliwiona i zaprowadziła mnie za uszy do Royal Collection - dzięki Bogu nie było nic ciekawego :D

no to realnie masz jeszcze 3 tygodnie. to dość czasu, żeby w trybie przyspieszonym uszyć (pod warunkiem, że wybrana tkanina jest dostępna 'od ręki').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto wiedzieć, że czarne garnitury nie są uważane za klasyczne poza pogrzebami i żałobą.

Pozdrawiam, Dr

Więc może jestem ignorantem, ale dla mnie czarny garnitur, biała koszula, i czarny krawat to jednak klasyka ;)

I zupełnie nie odczuwam tego jako strój na pogrzeb...

Choć na codzień ubieram się najcześciej w granaty, wieczorem lubię czerń...

Proponuję zapoznać z poniższymi notkami z bloga Marconiego:

http://macaronitomato.blogspot.com/search/label/mity

http://macaronitomato.blogspot.com/2011/03/slub.html

Czarny garnitur to klasyka dla fana Quentina Tarantino i Blues Brother. Reżyser i filmy dobre, ale nie są to najlepsze wzory klasycznej mody męskiej. Ciemny granat będzie o niebo lepszy.

Dodatkowo o której będzie ślub? Jeśli przez 18, to czarny zupełnie odpada, jeśli po, i koniecznie zależy Ci na czerni to pomyśl o smokingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy smoking to najlepsze wyjście, jeżeli nikt z gości go nie posiada. Co prawda pan młody powinien być drugą osobą po pannie młodej najlepiej ubranym, jednak też należy dostosowywać swój ubiór do gości.

Jeżeli ślub jest już po zachodzie słońca, nie widzę przeciwwskazań do czarnego garnituru, chociaż jeżeli już szyć to ze skąpstwa lepiej grafitowy/granatowy aby móc chodzić w nim również w dzień z czystym sumieniem ;)

3 tygodnie to czas w którym udać się może uszycie garnituru u polecanego krawca z zaznaczeniem, że będzie mieć czas na sprostanie wymogom czasowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać z poniższymi notkami z bloga Marconiego:

http://macaronitomato.blogspot.com/2011/03/slub.html

Dodatkowo o której będzie ślub? Jeśli przez 18, to czarny zupełnie odpada, jeśli po, i koniecznie zależy Ci na czerni to pomyśl o smokingu.

Przeczytałem i zmieniam zdanie, faktycznie granat będzie ok - będzie to 6 garnitur granatowy w mojej kolekcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dziękuję za powyzsze posty.

Ślub - godzina 18.

Garnitur granatowy.

Czy możecie polecić jakąś firmę / sklep?

Szukam czegoś z 2 rozporkami z tyłu, jednorzędowego, taliowanego, najlepiej z rozpinanymi mankietami.

Moja lepsza połowa zakupiła sobie sukienkę w kolorze perłowym, co oznacza, że namawia mnie nie do białej koszuli, a do czegoś w tym odcieniu...

Dalej - jaki krawat? Czy robić z siebie to co widać w katalogach ślubnych i silić się na jakieś kamizelki?

Zupełnie nie jest to w moim stylu, zdaje sobie jednak sprawę, że to ma być w końcu ceremonia :(

http://www.we-dwoje.pl/kolekcja;ceremony;-;szyk;i;blask;na;slubnym;kobiercu,artykul,18317.html

Jeśli nie to, czy możecie polecić w Warszawie jakiegoś krawca?

Myślałem, że 3 000 PLN to za mało na szyty na miarę garnitur i kosztuje taka przyjemność 2 razy więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.