Skocz do zawartości
PrzemoC

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Włóczykij2 napisał:

Zdecydowalem sie na zamowienie smokingu bespoke w pracowni Konaszewki w Gdansku.

Myślę, że na forum powinieneś znaleźć wypowiedzi, które powinny Ci dać do myślenia co do tej pracowni.

13 godzin temu, Włóczykij2 napisał:

Male pytanie o butonierke, gdzie ja dac w klapie szalowej?

O tym detalu w wykonaniu Konaszewskiego też powinieneś tu znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 hours ago, Boruta said:

Myślę, że na forum powinieneś znaleźć wypowiedzi, które powinny Ci dać do myślenia co do tej pracowni.

O tym detalu w wykonaniu Konaszewskiego też powinieneś tu znaleźć.

Czytalem tych kilka postow, ale to za malo troche, aby calkowicie skreslic te pracownie. Zdecydowalem sie tez na niego, bo bardziej cenieni krawcy z Trojmiasta nie maja terminow. Tutaj po prostu bede musial byc bardziej wyczulony, zeby wszystko bylo dobrze. Nie mam niestety takiego doswiadczenia, dlatego tez zwracam sie tutaj o pomoc. Jesli moglbys odpowiedziec takze na inne pytania bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własny ślub. Końcówka sierpnia.

Mam ciemno granatowy garnitur i chcę do tego dobrać kamizelkę. Zależy mi na kamizelce dwurzędowej. Podczas wesela będę zdejmował marynarkę w którymś momencie na pewno. I teraz 2 pytania:

1. Czy kamizelkę powinienem mieć tylko ze 100% wełny? Co sądzicie o kamizelkach robionych z bawełny lub lnu? Czy to będzie duże faux pas?

2. Czy kamizelka pod garniturem powinna mieć plecy z podszewki? Czy może być kamizelka pełna (tył z tego samego materiału co reszta)? Z jednej strony będzie to końcówka sierpnia, więc może być ciepło, a z drugiej będę później w samej kamizelce.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+1 do punktu 2 - małżeństwo wiąże się z dużo większymi wyrzeczeniami niż konieczność pozostania w marynarce w trakcie wesela:-)

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postaram się :) a jeśli nie dam rady, to lepiej kamizelka z plecami pełnymi czy podszewka? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pełnymi. Będzie bardziej uniwersalna już po ślubie, a ta warstwa wełny to na prawdę nie jest koc, różnica jest minimalna. Przynajmniej tak mówi moje doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sesja ślubna plenerowa we Włoszech / Hiszpanii - włożylibyście brązowe monki i nieco odważniejszy krawat (np. ten lub ten) do granatowego garnituru? 

Mam wątpliwości, a jednocześnie czuję, że mogłoby to "wypalić" w ciepłym klimacie, co uważacie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, KIERMAN napisał:

Sesja ślubna plenerowa we Włoszech / Hiszpanii - włożylibyście brązowe monki i nieco odważniejszy krawat (np. ten lub ten) do granatowego garnituru? 

A panna młoda w żółtej sukience w grochy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, mosze napisał:

A panna młoda w żółtej sukience w grochy?

Po co te złośliwości? 

Mam wrażenie, że w tym momencie obrażasz moją przyszłą żonę, zupełnie niestosownie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie chciałem być złośliwy - po prostu albo na elegancko, albo na luzie.

Jeśli panna młoda będzie w białej sukni i odpowiednim obuwiu, to nie rozumiem kombinowania z monkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi