Skocz do zawartości
PrzemoC

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady

Rekomendowane odpowiedzi

Grafa    38

@Pawel1433Koledzy dobrze doradzają: biała koszula, czarne skarpety, biała poszetka, wiązana mucha. W butonierkę tylko żywy kwiat. Żółty goździk będzie wyglądał doskonale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawel1433    0
21 godzin temu, MichałBrit napisał:

Nie czarna mucha...

Dlaczego? To jaka?

Ogólnie to dziękuję panowie, trochę wywróciliście moje kilkutygodniowe poszukiwania, ale to chyba dobrze ;-)

Etapy wyboru profesjonalnego ubioru mogę podzielić na:
- pojadę i kupię garnitur jaki będzie
- obejrzałem kilka filmików o modzie, przebiorę się za choinkę
- może klasyka nie gryzie
- trochę się wgłębiłem i klasyczna elegancja ma swój pazur
- teraz najchętniej poszedłbym w smokingu 
;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MichałBrit    73
11 minut temu, Pawel1433 napisał:

Dlaczego? To jaka?

[...]

- teraz najchętniej poszedłbym w smokingu 
;-)

No właśnie dlatego, że czarna mucha tylko do smokingu, a biała tylko do fraka, bez wyjątków (no dobra, wyjątki to rekonstrukcja historyczna początków istnienia smokingów, kiedy używano białej muchy, albo jako element liberii czy innych mundurków)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wuzet    0

Krótkie ślubne pytanie.

Garnitur granatowy, gładki. Krawat klasyczny PoW. W związku z powyższym jakie szelki dobrać (poniższa kolejność nieprzypadkowa - od propozycji, które najbardziej mi się podobają):

1.
https://www.poszetka.com/product-pol-4316-SZELKI-welniano-kaszmirowe-klasyczna-pepita.html

2.
https://www.poszetka.com/product-pol-4057-SZELKI-Z-satyny-jedwabnej-granatowe-2-w-1.html

3.
https://www.poszetka.com/product-pol-3669-SZELKI-Z-tweedu-2-w-1-donegal.html

4.
https://www.poszetka.com/product-pol-4315-SZELKI-welniano-kaszmirowe-mikrowzor-w-melanzu.html

Chyba, że macie inne propozycje, np. też PoW - jestem otwarty :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nynu    58

Według mnie, z tych podlinkowanych najodpowiedniejsze będą te drugie, tj. z granatowego jedwabiu. Pozostałe, ze względu na użyty materiał pasują raczej do cięższych jesiennych tkanin. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartosz_U    28

Jw., spośród tych brałbym granatowe. Zastanawiałeś się nad szelkami tylko na guziki, czy chcesz koniecznie 2w1? Sprawdziłbym ofertę Doleath. Są np. jedwabne białe za 84 PLN, ew. spora możliwość wyboru spośród innych ofert. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wuzet    0

Hm, nie zastanawialem sie nad tym (pewnie przes niewiedze), ale starczylyby szelki tylko na guziki. Czy te 2w1 wowczas jakos mniej estetyczne sa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mosze    1435
2 godziny temu, Krzysztof G napisał:

Jaką poszetke dobrać do takiego zestawu jako gość weselny/znajomy? Tylko biała wchodzi w grę?

Biała jest najbardziej elegancka, na takie okazje (ślub, opera) zakładam wyłącznie białą.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartosz_U    28
4 godziny temu, wuzet napisał:

Hm, nie zastanawialem sie nad tym (pewnie przes niewiedze), ale starczylyby szelki tylko na guziki. Czy te 2w1 wowczas jakos mniej estetyczne sa?

Kto co lubi, jeśli zamierzasz nosić je jeszcze w ten sposób, że żabki się przydadzą to kup 2w1, jeśli tylko do spodni z przyszytymi guzikami, to warto rozważyć szelki tylko na guziki. Ogólnie mówiąc, celuj albo w granatowe albo białe taśmy. w kwestii elementów skórzanych białe są bardziej uniwersalne i nie będą "gryzły" się np. z brązowymi butami, jeśli takie zamierzasz też nosić zakładając szelki. Choć zazwyczaj ich nie widać wg mnie warto mieć białe/granatowe szelki z białymi wykończeniami, ew. przy granatowych taśmach takie same skórzane elementy są fajne :-) Ogólnie rzecz biorąc, kwestia gustu. Mi np. podobają się białe szelki i takie właśnie zawsze polecam do ślubnych i formalnych stylizacji.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4inHand    3080

Napisałem właśnie bardzo rozległe opracowanie o stroju ślubnym. Myślę, że może ono zainteresować niektórych forumowiczów ponieważ oparte jest na wiedzy praktycznej, którą zdobyłem szyjąc własne ubrania ślubne (żakiet + smoking) i doradzając setkom panów młodych (głównie garnitury, ale także żakiety, smokingi, stressemany a nawet frak!). Zachęcam do lektury :D:D:D

http://milerszyje.pl/jak-sie-ubrac-na-slub-2.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta