Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli możesz wydać 4-4,5 tys. pln (a tak zrozumiałem z powyższego posta) i mozesz poczekać kilka miesięcy to zapytaj się Dawida @Ernestson czy by Ci nie uszył smokingu bespoke. Myślę że masz szansę zmieścić się w okolicach zakładanego budżetu i mieć nieporównywalnie lepszą jakość (full canvas, mnóstwo starannej ręcznej roboty) oraz dopasowanie niż w MTM Vistuli.

edycja: według cennika ze strony cena smokingu od 5 tys. 

http://www.dawidkuklinski.pl/

Jeżeli możesz dołożyć to nawet się nie zastanawiaj nad Vistulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za rade, ale czytaj od poczatku. Potrzebuje go na slub w sierpniu. 

Do tego za 5k dostane smoking z najbardziej podstawowych materialow. Ja rozumiem, ze sieciowki sa tu niemile widzane, ale trzeba byc realista. Chce wydac ok. 4k, moze troche wiecej, ale to juz wyjdzie w trakcie.

 

Widze, ze nie dostane tutaj odpowiedzi jakie materialy uzyc, a jakich sie wystrzegac, wiec trudno. Musze sie zdac na fachowosc i rzetelnosc sprzedawcy.

Dziekuje za posty i uwage.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Włóczykij2

Drogi kolego. Odpowiadając po kolei:

1. Do sierpnia z tego co liczę nadal zostało kilka miesięcy.

2. Podstawowe materiały u krawca to niekoniecznie to samo co podstawowe materiały w Vistuli. Dodatkowo o wiele ważniejsze w odbiorze garnituru/smokingu od materiału (zakładając, że materiał to nie jest najtańszy poliester) są dopasowanie, krój i konstrukcja. Posiadam ubrania z materiałów mało znanych i tanich producentów, a także ubrania  z materiałów drogich (czy bardzo drogich).. i różnica oczywiście jest, ale o wiele mniejsza niż by się wydawało patrząc na różnice w cenach za metr.

3. Dobry krawiec na 99% da Ci lepsze dopasowanie niż MTM Vistuli. Jeżeli chodzi o konstrukcję, to ich MTM to jest to samo co linia Lantier, czyli half-canvas (chyba nawet "niepełne" half-canvas), podczas gdy u krawca będzie to full-canvas i o wiele większa (właściwie dowolna) możliwość ingerencji w wykrój, podczas gdy w MTM Vistuli będzie to wykrój Lantiera, który w pewnym niewielkim zakresie będziesz mógł zmodyfikować. Jedyną różnicą między garniturem/smokingiem Vistuli za 2,5 tys. PLN a 4, czy 5 i więcej tysięcy złotych będzie rodzaj użytego materiału. Nie dostaniesz nic ekstra jeżeli chodzi o dopasowanie, ilość ręcznie wykonanych detali czy konstrukcję. Przynajmniej tak było jakiś czas temu, może coś się zmieniło.

Według mnie, o ile wydanie 2,5 tysiąca na MTM Vistuli nie jest złym pomysłem, o ile pasują Ci ich kroje to wydawanie u nich 4 tysięcy złotych jest kompletnie nieopłacalne i jakość jest zupełnie nieadekwatna do ceny (bo to będzie taki sam garnitur jak za 2,5 tysiąca, tylko z innego materiału).

4. Jeżeli chodzi o  to jakiego materiału użyć, to smokingi robi się najczęściej z typu materiału o nazwie "barathea". Ponieważ ślub odbywa się w sierpniu, kiedy najprawdopodobniej będzie dosyć gorąco - warto wybrać materiał o możliwie niskiej gramaturze. Każdy uznany producent materiałów ma tego typu tkaniny w ofercie i od pewnego poziomu cenowego każdy (np. Dormeuil, Hardy Minnis, Holland & Sherry, Loro Piana) raczej będzie dobrym wyborem.  

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Sporo rozjasnila, wracam z morza pod koniec przyszlego tygodnia i wtedy zostanie juz mniej niz 2 miesiace, to jednak nie ma znaczenia.

Wazniejsze, ze chyba jednak faktycznie namowiles mnie Ty jak i inni do bespoke. Cafardini widze maja fajne ceny, jednak z Gdyni musze 2 razy dojechac, bo niestety w Gdansku juz zamkneli oddzial. Jak rozmawialem z krawcami u siebie to nie bylo rozmowy o smokingu ponizej 5k, dlatego sklanialem sie ku MTM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Włóczykij2 Krawiec którego Ci poleciłem mieszka w Trójmieście. Nie mam pojęcia jak u niego z terminami i ile weźmie za uszycie smokingu o jakim myślisz, ale za jakość mogę ręczyć. Wydaje mi się, że warto się do niego odezwać, w najgorszym razie stracisz 5 minut na rozmowę telefoniczną. Dane kontaktowe masz podane na stronie: http://www.dawidkuklinski.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie dalej nie wybralem, ale szukam. Myslalem, ze w trojmiescie cos znajde, bo na wyjazd 3 razy do Warszawy nie znajde czasu.

Kontaktowalem sie z ponizszymi krawcami z Trojmiasta:
- Kulinski niestety terminow nie ma, cena od 4200,
- Tarasenko terminy ma, cena od 7500,
- Konaszewski terminy ma, cena od 2800.

Szukam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuję pomocy w wyborze zestawu na sesję egzaminacyjną. Głównym problemem jest to, że teraz robię dużą redukcję wagi i nie ma sensu w tym przypadku kupowanie dobrych i droższych kreacji. Chce więc postawić na zestaw skoordynowany z którego rzeczy mogą mi służyć przez dłuższy czas. Potrzebuję więc:

 

  • Spodni
  • Marynarki
  • Koszuli
  • Krawatu

 

Co do butów to dowolne z oferty https://patine.pl/

 

Na cały zestaw prócz butów mam ok 1500-1800 PLN. Jak już mówiłem, będzie to raczej zestaw ''na raz''.

 

 

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nieco droższy niż zakładałeś:
Marynarka: https://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-gładki/C847.html?cgid=Jackets
Spodnie: https://eu.suitsupply.com/pl/trousers/szary-spodnie/B402SF.html?cgid=Trousers https://zackroman.com/spodnie-szare-city https://zackroman.com/spodnie-szare-bluefeel
Koszula: biała, kołnierzyk wedle uznania. Cokolwiek z oferty marek takich jak: Osovski, ZR, MT, Poszetka, Miler, Lamberty z metkami producenta tkanin itd.
Krawat: tu już samemu musisz wybrać co odpowiada Twojemu poczuciu estetyki, cokolwiek z oferty np. Poszetki, EoE, Dignito itd.

Taki zestaw powinien się zamknąć w 2k czyli nieco przekracza Twój budżet.
Zmniejszyć koszt można biorąc jako marynarkę Turina od Milera ale jakościowo odstaje od SuSu klejoną konstrukcją. Spodnie też dałoby się wyrwać taniej w Benevento np. ale jak potrzebujesz zestawu na już (sesja) to raczej nie jest to dobry trop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

poszukuję porady w sprawie garnituru ślubnego. Garnitur będzie szyty na miarę, materiały zostały już zamówione. Byłem na zdjęciu miar, a później zapoznając się z nowymi treściami na forum zacząłem się zastanawiać czy dobrze zrobiłem.
Jest to mój pierwszy garnitur szyty na miarę, jak i pierwszy garnitur, który staram się świadomie zakupić zgodnie z kanonami mody męskiej formalnej.
Czytając jeden z artykułów o materiałach rekomendowanych na pierwszy garnitur miarowy wybrałem tkaninę angielską (o wysokiej gramaturze, matowym wyglądzie i szorstkim chwycie) marki Dugdale Bros o numerze 9443 (Light Navy Twill) i gramaturze 400g oraz podszewkę The Flash! O numerze katalogowym 360033 o składzie 58% wiskoza i 42% cupro (gramatura 75g).

Materiały przedstawiłem w załącznikach:
http://www.dugdalebros.com/english-town-classics/product/9443_light_navy_twill/colour/light_navy_twill/page/4/
https://shop.hfwltd.com/collection/46
Do kompletu kamizelka uszyta z tkaniny DRAGO 130'S (jasna, szara, drobna krata) o gramaturze 250g.

Przeglądając ostatnio forum natknąłem się na nową dla mnie informację, że materiały o gramaturze >310g są proponowane raczej na zimę. Stąd moje pytanie,
czy taki zestaw na ślub (z kamizelką i wysoką gramaturą materiału na garnitur) w sierpniu nie jest za gruby? Czy kierując się wyborem materiału pod względem trwałości, żeby się nie gniótł, a także aby nie był to tylko garnitur na ślub, nie zafundowałem sobie piekła? Temperatury się chyba, aż tak nie obawiam (zaraz ucieknę do klimatyzowanej sali) jak wysiłku fizycznego związanego z tańcami.
Jestem przekonywany przez krawca, że w takim zestawieniu jeden z klientów wystąpił na ślubie latem i wytrzymał całą ceremonię w marynarce.

Mam mniej więcej tydzień na podjęcie decyzji zanim rozpoczną się prace krawieckie. Trochę panikuję jak zacząłem przeglądać bardziej forum i czytać różne wypowiedzi. Materiały są już kupione i niestety ciężko i drogo będzie wprowadzić teraz zmiany, ale jeżeli to ma być niewypał to rozważam możliwość szybkiej reorganizacji.

Bardzo proszę o opinie i porady. Czasu mam bardzo mało na podjęcie decyzji.

Chciałbym się jeszcze przy okazji zapytać, czy guziki z masy perłowej (ciemny granat, który pod słońcem zmienia kolor - mieni się na jaśniejszy, niebieski) wykorzystane w proponowanym zestawieniu (garnitur oraz kamizelka) będą odpowiednie dla formalnego garnituru na ślub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gramatury to jedno, ale chyba ważniejszy jest tu splot tkaniny. Twill jest raczej gruby i mięsisty, solidnie przykrywa ciało, a więc osobiście na garnitur ślubny (całoroczny) z tkaniny o gramaturze 400g i splocie twill bym się nie zdecydował. 

Mam ślub za 3 tyg i też mam garnitur z tkaniny o takim splocie, ale garnitur jest dosyć lekki i chyba gramatura jest niższa ok. 260g/280g, ale głowy nie dam sobie uciąć. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy faktycznie ciężkie tkaniny o mięsistych splotach mają sens, nawet na niby "całoroczne" projekty. Garnitury wizytowe obecnie są noszone głównie indoor, a w pomieszczeniach jest ciepło. Na weselach dodatkowo temperatura jeszcze rośnie podczas tańca. 

Moje doświadczenia - marynarka żakietowa z 100% wełny splot jodełka, 370/390g. Jest fajnie ciężka, słabo oddychająca. Na ślub ok, na wesele średnio się nadaje (może to i dobrze ;) w końcu to morning coat). Mam też garnitur wizytowy/nieformalny (czyli dla luzaków skrajnie formalny) dwurzędowy z fresco. 280/310 70% wełna 30% moher (dzięki moherowi wygląda bardzo szlachetnie). Ponieważ tkanina nie jest ultralekka to dalej w miarę dobrze się układa, a splot pozwala na cyrkulację powietrza. To powinien być dobry trop dla Ciebie. Nie chodzi o to, żeby "wytrzymać" w garniturze, tylko żeby było przyjemnie, szczególnie podczas tańców. Wyprzedzając - fresco się mało gniecie.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czesc, 

Zdecydowalem sie na zamowienie smokingu bespoke w pracowni Konaszewki w Gdansku.

Teraz jednak kolejne pytania:

1. Koszula zastanawiam sie nad ktoras z tych dwoch, Zack Roman lub Poszetka.com. Ktora Waszym zdaniem bedzie lepsza? Z tego co sie dowiedzialem u Zacka to bawelna 2ply non iron, a ta druga to nie wiem.

2. Buty, jak mowilem wczesniej chce zalozyc lotniki. Mam stope dosyc szeroka z wysokim podbiciem i obawiam sie czy kupujac takie Yanko oblozyny nie uloza sie w brzydki szeroki trojkat. Drugi typ to Meka ktora jest chyba szersza i na wyzsze podbicie.

3. Male pytanie o butonierke, gdzie ja dac w klapie szalowej?

4. Poprawiny. Jestem blondynem o jasnej karnacji i zastanawiam sie czy bedzie mi pasowac garnitur Solaro lub inny z jasnego materialu. Co myslicie?

8940be0e97ba56b9508a23202fd86c6e.jpg

Dzieki za wszelkie odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butonierka w kołnierzu szalowym jest "niekoszerna". Przypuszczam że powodem jest to, że butonierka jest pozostałością po guziku, którym można zapiąć marynarkę "pod szyję", tymczasem marynarki z kołnierzem szalowym nie dałoby się tak zapiąć, więc dziurka na guzik tam byłaby "bezcelowa". Dlatego też, przynajmniej dla mnie, wyglądałaby dziwnie. Zresztą, nie tylko dla mnie - cytując Jana Adamskiego:

Quote

Z reguły butonierki nie występują na klapach szalowych, jakie znajdują zastosowanie w jednorzędowych smokingach. Jednak ostatnio ta reguła bywa łamana i szyje się smokingi z jedwabnymi, szalowymi klapami i z butonierką. Moim zdaniem taki smoking jest akceptowalny wyłącznie z kwiatkiem. Pusta butonierka, w szalowej klapie smokingu – wygląda nienaturalnie i nieelegancko. Po prostu: fatalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Włóczykij2 napisał:

Zdecydowalem sie na zamowienie smokingu bespoke w pracowni Konaszewki w Gdansku.

Myślę, że na forum powinieneś znaleźć wypowiedzi, które powinny Ci dać do myślenia co do tej pracowni.

 

13 godzin temu, Włóczykij2 napisał:

Male pytanie o butonierke, gdzie ja dac w klapie szalowej?

O tym detalu w wykonaniu Konaszewskiego też powinieneś tu znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Boruta said:

Myślę, że na forum powinieneś znaleźć wypowiedzi, które powinny Ci dać do myślenia co do tej pracowni.

O tym detalu w wykonaniu Konaszewskiego też powinieneś tu znaleźć.

Czytalem tych kilka postow, ale to za malo troche, aby calkowicie skreslic te pracownie. Zdecydowalem sie tez na niego, bo bardziej cenieni krawcy z Trojmiasta nie maja terminow. Tutaj po prostu bede musial byc bardziej wyczulony, zeby wszystko bylo dobrze. Nie mam niestety takiego doswiadczenia, dlatego tez zwracam sie tutaj o pomoc. Jesli moglbys odpowiedziec takze na inne pytania bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własny ślub. Końcówka sierpnia.

Mam ciemno granatowy garnitur i chcę do tego dobrać kamizelkę. Zależy mi na kamizelce dwurzędowej. Podczas wesela będę zdejmował marynarkę w którymś momencie na pewno. I teraz 2 pytania:

1. Czy kamizelkę powinienem mieć tylko ze 100% wełny? Co sądzicie o kamizelkach robionych z bawełny lub lnu? Czy to będzie duże faux pas?

2. Czy kamizelka pod garniturem powinna mieć plecy z podszewki? Czy może być kamizelka pełna (tył z tego samego materiału co reszta)? Z jednej strony będzie to końcówka sierpnia, więc może być ciepło, a z drugiej będę później w samej kamizelce.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.