Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wuzet napisał:

Hm, nie zastanawialem sie nad tym (pewnie przes niewiedze), ale starczylyby szelki tylko na guziki. Czy te 2w1 wowczas jakos mniej estetyczne sa?

 Kto co lubi, jeśli zamierzasz nosić je jeszcze w ten sposób, że żabki się przydadzą to kup 2w1, jeśli tylko do spodni z przyszytymi guzikami, to warto rozważyć szelki tylko na guziki. Ogólnie mówiąc, celuj albo w granatowe albo białe taśmy. w kwestii elementów skórzanych białe są bardziej uniwersalne i nie będą "gryzły" się np. z brązowymi butami, jeśli takie zamierzasz też nosić zakładając szelki. Choć zazwyczaj ich nie widać wg mnie warto mieć białe/granatowe szelki z białymi wykończeniami, ew. przy granatowych taśmach takie same skórzane elementy są fajne :-) Ogólnie rzecz biorąc, kwestia gustu. Mi np. podobają się białe szelki i takie właśnie zawsze polecam do ślubnych i formalnych stylizacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem właśnie bardzo rozległe opracowanie o stroju ślubnym. Myślę, że może ono zainteresować niektórych forumowiczów ponieważ oparte jest na wiedzy praktycznej, którą zdobyłem szyjąc własne ubrania ślubne (żakiet + smoking) i doradzając setkom panów młodych (głównie garnitury, ale także żakiety, smokingi, stressemany a nawet frak!). Zachęcam do lektury :D:D:D

http://milerszyje.pl/jak-sie-ubrac-na-slub-2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

W przyszłym miesiącu mam komunię, znaczy nie tyle mam, co zostałem zaproszony w charakterze gościa (niezbyt ważnego w dodatku). Zastanawiam się jak się ubrać. Granatowy garnitur raczej nigdy nie będzie złym wyborem, tak samo biała koszula, więc tu nie mam wiele wątpliwości. Jest to okazja dzienna, raczej chyba tego typu okazjom nie towarzyszą nocne hulanki, więc zastanawiam się czy czarnych butów, pasków nie zastąpić brązowymi. Co do krawatu/poszetki to już zupełnie nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!
Moja córka niestety wychodzi za mąż :-)
I potrzebuję jakiś garnitur - taki na tą jedną okazję.
A że w temacie byłem jakieś 20 lat temu, to mam problem.
Myślałem o czymś z Suit Supply. A dokładnie zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-niebieski-gładki/P5470.html?cgid=Suits&prefn1=closureID&prefv1=threepiece
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-ciemnoszary-gładki/P5225M.html?cgid=Suits&prefn1=collectionID&prefv1=Spring%2fSummer&prefn2=colorID&prefv2=grey&prefn3=fit&prefv3=Napoli

Jeden jest szary, a drugi to dość ciemny niebieski z jakimś dodatkiem czerni (ale ciągle niebieski).

Czy to dobry wybór na wesele córki? Da się przeżyć?
Który kolor lepszy?
Ten szary jest dwuczęściowy. Czy kamizelkę brać w tym samym kolorze czy w jakimś innym - jakim?

Jakie krawaty będą do nich pasować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 5.05.2018 o 17:55, Puma71 napisał:

Pomocy!
Moja córka niestety wychodzi za mąż :-)

Czy to dobry wybór na wesele córki? Da się przeżyć?
Który kolor lepszy?
Ten szary jest dwuczęściowy. Czy kamizelkę brać w tym samym kolorze czy w jakimś innym - jakim?

Jakie krawaty będą do nich pasować?

 

Gratulacje :)

To dobry wybór.

Oba kolory są odpowiednie.

Kamizelka nie jest obowiązkowa, ale jeśli brać to raczej w tym samym kolorze, ten sam materiał.

Odpowiednie będą krawaty stonowane, granatowe, szare, ewentualnie w klasyczne wzory ślubne, np. kratę księcia Walii / kratkę shepherd / drobno rozproszone kropki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzien dobry,

Pozwole sobie odswiezyc temat. Wielkimi krokami zbliza sie moj slub i pora na znalezienie odpowiedniego stroju. Moj wybor to czarny smoking. Uprzedzam, ze na sam slub zakladam mundur oficerski, a przebiore sie okolo godziny 18, wiec wszystko zgodnnnie ze sztuka :D

 Zastanawiam sie nad MTM od vistuli, bo na prawdziwy bespoke nie pozwala budzet. Chcialbym Was prosic o rade jakie materialy do tego wybrac, jedyna moja uwaga to by byly w miare cienkie, bo zawsze mi cieplo ;) Podobaja mi sie takie waskie klapy szalowe, ale nie wiem jaki material wybrac. Jako buty chce zalozyc lakierowane na wysoki polysk lotniki, chociaz przy moich szerokich stopach moze byc ciezko. Jesli chodzi o koszule to mysle o takiej w luznym splocie, choc nie wiem dokladnie jak ona sie nazywa.

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie z morza polnocnego!

Ponizej przykladowe fotki.

690e6df45c3631f894c2b8a6c26ec3d8.jpgkoszula-pika.jpg

d8c5900540e1a958835dc733b574d2ea.jpgbig_201-Boxcalf-Negro-4-of-4-.jpg?lm=149

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście spróbowałbym Zack Roman albo jeżeli bardzo zależy Ci na bardziej przewiewnym materiale to SuSu ma smoking z domieszką lnu. Za zaoszczędzone pieniądze koszula MTM, mucha, pas, szelki np. AT. i ew. można pokusić się o buty półkę wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli, ich gotowe produkty? Dlaczego lepiej koszule MTM niz sam smoking?

Na akcesoria mam oddzielny budzet. Muche mam jedwabna, wiec juz jest. Do pasa na razie podchodze sceptycznie, jakos mi nie pasuje, ale wiem, ze to niekoszerne :)

Buty to od yanko chyba, wiec tu sporo wyjdzie, ale porzadne sa to i kosztuja, a szelki wlasnie AT chyba od Szarmanta wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też wolał pójść w RTW od Zack Roman albo od SuSu. U tego pierwszego niestety nie ma smokingu z wąskimi klapami szalowymi jakiego szukasz. W SuSu jest jeden ale tylko niebieski. Dobrze dobrany i dopasowany u krawca smoking z tych dwóch marek będzie, z dużą dozą prawdopodobieństwa, lepiej wyglądał od Vistuli MTM. O samym MTM z Vistuli nie ma zbyt wiele na forum, dlatego ciężko Ci będzie pewnie uzyskać opinie od kogoś kto korzystał z tej usługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Włóczykij2 napisał:

Co masz na mysli, ich gotowe produkty? Dlaczego lepiej koszule MTM niz sam smoking?

Na akcesoria mam oddzielny budzet. Muche mam jedwabna, wiec juz jest. Do pasa na razie podchodze sceptycznie, jakos mi nie pasuje, ale wiem, ze to niekoszerne :)

Buty to od yanko chyba, wiec tu sporo wyjdzie, ale porzadne sa to i kosztuja, a szelki wlasnie AT chyba od Szarmanta wlasnie.

Dlatego ze IMO budżet jest zbyt niski na dobry smoking MTM. A tym systemem w Vistuli jesteś skazany (jeśli się nie mylę) na klejonkę, słaby wykrój, niską pachę etc. A smoking bez pasa/kamizelki to również nie jest dobry pomysł. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac szczerze to powoli przekonuje sie do pasa :D

Natomiast jesli chodzi o budzet to podstawowy MTM  zaczyna sie u nich od 2500, wiec jak wydam dodatkowe 1500-2000 to chyba dostane cos lepszego.

Myslalem, ze klejonka i slaby kroj jak niska pacha sa domena raczej ich budzetowych garnitorow, bo inaczej cala idea MTM jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.