Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy nie byłoby lepiej napisać posta w temacie "Gdzie można kupić - szukam, poszukuję"  choć napisanie go tutaj myślę że nie będzie błędem. Za rok w lipcu biorę ślub i na tą uroczystość chcę być ubrany w granatowy garnitur dwurzędowy. Przeczytałem dość sporo rzeczowych artykułów w internecie jak i trochę tematów na forum więc znam podstawy jeśli chodzi o buty, koszulę, krawat i inne dodatki. O ile z nimi nie ma problemu (dostępność) to pojawia się on w przypadku garnituru, ponieważ wydaje mi się że znalezienie granatowego dwurzędowca RTW w polskich sklepach jest bardzo ciężkie. Zdaję sobie sprawę że ta kwestia była poruszana wiele razy ale nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie. Na garnitur chcę przeznaczyć do 2000 zł ale nie jest to sztywna granica.

Żeby nie było że jestem ignorantem i nic nie szukałem - w polskich sieciówkach w poprzednim sezonie gładki granatowy dwurzędowiec był chyba tylko w próchniku (kolekcja baron o ile dobrze pamiętam), na przestrzeni lat nie wiem jak to wyglądało. Można znaleźć dwurzędowce ale albo są szare/czarne/inny kolor lub w krate/jakiś wzór. Suit supply miało w poprzedniej kolekcji granatowego dwurzędowca tylko że miał marynarkę z nakładanymi kieszeniami i być może więcej cech, które wskazywałoby na jego niższą formalność których akurat ja nie wychwyciłem. Z opcji które pozostają to chyba MTM lub tani bespoke. Koszta MTM zaczynają się od  2000zł w większości sieciówkach jak vistula, bytom, lancerto (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić) i pójdę w to jeśli nie będzie innej opcji, a szczerze wolałbym RTW jako że będzie to mój pierwszy garnitur który kupię "samodzielnie" mając już jakieś podstawy podstaw klasycznej męskiej elegancji. Po prostu pójście w MTM czy tym bardziej bespoke mogłoby się okazać zmarnowaniem potencjału, ponieważ lepiej mieć już wtedy jakąś wiedzę, kilka garniturów w garderobie i świadomość czego się chce i co najważniejsze przekazać to w odpowiedni sposób krawcowi czy osobie która będzie pobierać pomiary. A szansa że zrobiłbym to odpowiednio jest raczej niska ;) Choć MTM dałoby lepszy efekt jeśli modele z wieszaka danej marki dobrze by na mnie leżały (nie miałem okazji przymierzać dwurzędówek do tej pory). Wracając do bespoke to jako że mieszkam w krakowie przeglądałem na forum jak wygląda sytuacja z krawcami. W moim zakresie kosztów jest to p. Tadeusz Górka, p. Andrzej Kucia i zakład krawiecki "lord". Przeglądając wątki na forum dowiedziałem się że koszt igły w przypadku dwuczęściowego jednorzędowca to ok 1500-1800 zł ale to ceny z przed kilku lat, z materiałami zamknęłoby się to w 2500zł. Byłbym w stanie dołożyć te 500zł ale czy dałoby to pożądany efekt?

Czy znacie jakieś miejsca gdzie można dostać taki garnitur z wieszaka? Nie ma dla mnie problemu żeby pojechać do warszawy czy okolic w podobnej odległości od krakowa. Czy  lepiej zaryzykować i pójść w MTM/bespoke? Zaznaczam że kupno na zalando czy innych sklepach internetowych też wchodzi w grę. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ominąłem go (https://zackroman.com/pl/p/GARNITUR-DWURZEDOWY-GRANATOWY/120 w moich poszukiwaniach i gdyby tylko mój budżet sięgał 3k to bym się nie zastanawiał bo jest bardzo ciekawą opcją i czytałem artykuł Szarmanta o tym garniturze. Jeśli będę miał taką kwotę to wybór pewnie padnie właśnie na niego ale na razie szukam do 2 k. Jest opcja aby przeznaczyć mniej na buty i inne dodatki i dołożyć do garnituru ale nie wiem czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też możliwość zamówienia marynarki dwurzędowej SOHO i oddzielnie spodni, jeśli ktoś chciałby mieć spodnie z wyższym stanem (krój WASHINGTON) i bocznymi regulatorami :) Cena wychodzi taka sama, a można mieć całkiem fajny zestaw, mi osobiście bardzo to do gustu przypadło i planuje sam kiedyś skorzystać z tych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mosze napisał:

SS miał model Soho (kieszenie smokingowe) w opcji na zamówienie, z możliwością doboru marynarki i spodni w oddzielnym rozmiarze. Takie proste MTO, tzn. wybierało się tkaninę, fit (Soho), rozmiar marynarki i spodni. Nie wiem, czy to jeszcze jest.

Tak, wciąż jest taka opcja. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale widziałem Twój post w wątku suitsupply gdzie kupiłeś właśnie garnitur Soho i wyraziłeś swoją opinię. Nie chcę przekopywać tematu o ok. 180 str (próbowałem) więc zapytam jak go oceniasz. Rozumiem że bez porównania do polskich sieciówek?

 

15 godzin temu, secondhand_man napisał:

@R_B Zack Roman to dziecko Szarmanta ;-)

Tak, wiedziałem o tym. Jeśli z mojego posta wynikało że jest odwrotnie to przepraszam :) 

 

15 godzin temu, Bartosz_U napisał:

Jest też możliwość zamówienia marynarki dwurzędowej SOHO i oddzielnie spodni, jeśli ktoś chciałby mieć spodnie z wyższym stanem (krój WASHINGTON) i bocznymi regulatorami :) Cena wychodzi taka sama, a można mieć całkiem fajny zestaw, mi osobiście bardzo to do gustu przypadło i planuje sam kiedyś skorzystać z tych usług.

Taka opcja faktycznie wydaje się bardzo dobra.

Zakup planuję na przyszły rok w okolicach wiosny. W polskich sieciówkach pewnie wiele się nie zmieni i nie będę uzależniał tego od czasu wejścia/wyprzedaży kolekcji letniej. Na razie najlepszą opcją wydaje mi się SuSu i Zack Roman. Dziękuje wszystkim za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, R_B napisał:

Tak, wciąż jest taka opcja. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale widziałem Twój post w wątku suitsupply gdzie kupiłeś właśnie garnitur Soho i wyraziłeś swoją opinię. Nie chcę przekopywać tematu o ok. 180 str (próbowałem) więc zapytam jak go oceniasz. Rozumiem że bez porównania do polskich sieciówek?

Bez porównania, bo nie posiadam garniturów (ani marynarek) z polskich sieciówek. Nie oczekuj nie wiadomo czego - zwaszcza w linii podstawowej. Grunt, aby dobrze leżał i był wykonany z ładnego i trwałego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich ostatnich wpisach i przeczytaniu Waszych cennych rad wziąłem się za kupowanie kolejnych elementów i ostatecznie mam:

Koszulę CT białą extra slim z najdłuższym możliwym rękawem
buty Berwicki 2428 czarne
kamizelkę Bytom, kupiona tu na forum 
białą lnianą poszetkę z poszetka.com
krawat Hemley granatowy w białe delikatne kropki z Elegancki Pan

generalnie cały zestaw kupiony przez internet ( jestem w lekkim szoku ;) )

Garnitur, w którym pokazałem się parę postów wyżej okazał się dobry w barkach (po założeniu koszuli i kamizelki, a nie samego podkoszulka, barki się wypełniły ),ale niestety ma odrobinę za krótkie rękawy. Z kolei po wydłużeniu rękawów  wydaje mi się, że guziki zaczynają się za daleko od nadgarstka i wygląda jakby było ich za mało. Prośba o opinie, czy lepiej zostawić krótszy rękaw, z lepiej wyglądającymi guzikami czy na odwrót? Poniżej zdjęcia obu wersji:

Rękaw marynarki, troszkę za krótki:
20170908_191920.thumb.jpg.a8e29945d032205ceead03d6884332f2.jpg

 

rękaw marynarki raczej OK, ale guziki zaczynające się za daleko:


20170908_191555.thumb.jpg.70658b1a6928ad2aaf4f45c850be35b4.jpg

I ostatnie pytania ;) jak wg Was pasuje zestaw krawat, kamizelka, marynarka i co sądzicie o  samym węźle krawata? 

20170908_193930.thumb.jpg.22a4410276d25c3e14a9b9f97a24e63e.jpg

Postaram się zrobić i wrzucić zdjęcia całości w dobrej jakości po tym jak zdecyduję co zrobić z tym nieszczęsnym rękawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu rękaw wychodzi około 3,5-4 cm spod koszuli i wydaje mi się, że to jednak trochę dużo, na drugim po wydłużeniu i przypięciu szpilkami wystaje około 2-2,5cm Faktycznie rękawy na zdjęciach wyglądają na bardzo wypchane, w rzeczywistości wydaje mi się, że aż tak bardzo nie są, sprawdzę to przy kolejnej przymiarce. A co sądzisz o oddaleniu guzików od końcówki rękawa bardzo źle to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fastryga stosowana przez producentów w celu zabezpieczenia marynarek w trakcie transportu i ekspozycji w sklepie, przed zagniataniem materiału (np. na klapach). Kontrastowe nitki sptkać można również na ramionach (marynarki Vistula), lub rękawach (jak na zdjęciu). Tu raczej chodzi o podkreślenie, że marynarka nie była używana. Wszelkie kontrastowe nitki i metki należy przed użyciem usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maceqq Możesz poprosić o przyszycie dodatkowego, piątego guzika. Czasem spotkać można takie marynarki, nie wygląda to  źle, a znacznie zredukuje odległość do krawędzi rękawa. Sam mam w planach taki zabieg na moim garniturze z SuSu. Jeden guzik powinieneś mieć w zapasie, a drugi przy zapięciu wewnętrznej kieszeni na piersi.Jeśli będziesz chcieć, to krawiec powinien nawet wyciąć dziurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manolete wielkie dzięki za podpowiedź z guzikami, nie wpadłem na to, żeby odpruć ten od wewnętrznej strony marynarki przy kieszeni. Zastanawiałem się z krawcową nad opcją wszycia 5 guzika, ale nie wiedziałem wtedy, że mam dwa zapasowe ;) Poza tym ciężko będzie zrobić takie samo obszycie nowych dziurek, ale stwierdziłem że wolę mieć dodatkowy guzik z różniącym się obszyciem, niż w ogóle go nie mieć. Po całek "akcji" pozwolę sobie wstawić zdjęcia całego stroju do oceny. 

Oczywiście fastrygi zostaną usunięte ( znajdują się nie tylko przy rękawach, ale też przy rozcięciach z tyłu marynarki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Poszetka powinna ledwo-ledwo wystawać, taki "cienki listek" - nieco szerzej z jednej strony, prawie na równo z drugiej, ale ogólnie - bardzo wąsko. Nie mam zdjęcia pod ręką, wydaje mi się, że Craig (Bond) miał ją w ten sposób włożoną.

Edit: jak z tej szerszej strony opuścisz ok. 1 cm, to będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.