Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

SS jest na forum słusznie polecany, bo firma ma dobre kroje i proporcje. Na wielu osobach ich garnitury leżą dobrze, na niektórych jak szyte na miarę (vide nasz cmdns). Na wielu jednak nie znaczy na wszystkich. Ja swoją havanę, która ogólnie leżała dobrze, ale ramiona były słabe, przerabiałem u krawcowej dwa razy - po wszyciu delikatnych poduszek i korekcie wszycia (kuli) rękawa leży ładnie. Tak więc trzeba mierzyć, a w razie wątpliwości skonsultować się z zaufanym krawcem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zgadzam się w 100%. Jedyne, co chciałem podkreślić, to że nie ma sensu koncentrowanie się na kilku modelach i jednej firmie, tylko niestety w przypadku chęci zakupu garnituru z  wieszaka na ślub, nie mając wcześniej doświadczeń z SuSu, trzeba zamówić przynajmniej kilka modeli, kilka przymierzyć i porównać, czasami uwzględniając bardzo nieoczywiste wybory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając garnituru dla siebie zastanawiam się z kolei nad czymś takim: https://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-navy-suit/P5470.html?cgid=Suits&prefn1=collectionID&prefn2=colorID&prefv3=Lazio&prefv4=wool&prefv1=Spring%2Fsummer&prefv2=blue&prefn3=fit&prefn4=materialID&pdp=true

Zastanawiam się jednak nad fakturą tkaniny - chciałem coś z letniej oferty - bo śłub w końcówce czerwca i może być gorąco, a chciałem mieć kamizelkę. Potrzebuje drugiej (3,4,5...)  opinii :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheMisterA napisał:

Szukając garnituru dla siebie zastanawiam się z kolei nad czymś takim: https://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-navy-suit/P5470.html?cgid=Suits&prefn1=collectionID&prefn2=colorID&prefv3=Lazio&prefv4=wool&prefv1=Spring%2Fsummer&prefv2=blue&prefn3=fit&prefn4=materialID&pdp=true

Zastanawiam się jednak nad fakturą tkaniny - chciałem coś z letniej oferty - bo śłub w końcówce czerwca i może być gorąco, a chciałem mieć kamizelkę. Potrzebuje drugiej (3,4,5...)  opinii :).

 

 

Jak dla mnie ten garnitur jest na taką okazję minimalnie za jasny, do tego splot a la hopsack też chyba nie pasuje. Ale to tylko ta druga opinia, o którą prosiłeś, zobaczmy jakie będą opinie 3-5 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tak mi się też wydawało. Oferta SuSu momentami jest irytująca - za dużo jest kombinacji. Zamówiłem Siennę, to świeciłem się jak w garniturze z lat 90 :P

 

Prawdopodobnie zostanę więc z którymś z tych: 

Niebieski Lazio 1 - chociaż ten też chyba ma niejednolitą tkaninę albo z tym Niebieski Lazio 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie mam niby typowe dla tematu, z drugiej strony może nietypowe w jakimś stopniu.

Jak się ubrać na ślub, jako gość?

Wesele organizowane przez Francuzów. W Maroku (wrzesień).

Wstepnie celuje w klasykę, tj. granatowy garnitur. Bardzo cienka wełna, przeswitująca. Zastanawiam się w co innego brać pod uwagę, szczególnie w kontekscie materiałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie mam niby typowe dla tematu, z drugiej strony może nietypowe w jakimś stopniu.
Jak się ubrać na ślub, jako gość?
Wesele organizowane przez Francuzów. W Maroku (wrzesień).
Wstepnie celuje w klasykę, tj. granatowy garnitur. Bardzo cienka wełna, przeswitująca. Zastanawiam się w co innego brać pod uwagę, szczególnie w kontekscie materiałów. 

Fresco albo Fresco lite z próbnika Hardy Minnis.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Na moje przejdzie, o ile nie będzie to fresco z tych na tyle cienkich, żeby się odznaczały szelki czy inne takie. Poza materiałem wtedy dochodzi też kwestia podszewki, zgaduję że skoro zwracasz uwagę na temperaturę, to celujesz w brak/szczątkową, ale leciutka podszewka, nawet częściowa, zamaskuje lekkość/nieformalność tkaniny samym tym, jak się ułoży i ile się odznaczy, a wciąż da zadowalającą przewiewność - ale tu już wróżę trochę z fusów, bo sam lepiej wiesz, jakich temperatur się spodziewać, i jak osobiście temperatury znosisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, blekit napisał:

Granatowy, gładki garnitur z fresco na swój ślub (środek lata, planuję się bawić bez zdejmowania marynarki) - przejdzie czy tkanina zbyt mało formalna?

Na ostatnim weselu, na którym się bawiłem, klima pracowała tak intensywnie, że było wręcz zimno (a ja lubię, jak jest zimno). Zatem nie jestem pewien, czy takie kombinowanie ma sens. Wystarczy letni garnitur, w którym nie ugotujesz się w kościele (czy usc), bo w pojeździe będzie klima.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim weselu, na którym się bawiłem, klima pracowała tak intensywnie, że było wręcz zimno (a ja lubię, jak jest zimno). Zatem nie jestem pewien, czy takie kombinowanie ma sens. Wystarczy letni garnitur, w którym nie ugotujesz się w kościele (czy usc), bo w pojeździe będzie klima.

Właśnie o taki garnitur mi chodzi. Zastanawiam się po prostu, czy ten konkretny rodzaj tkaniny jest wystarczająco formalny na taką okazję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowy, gładki garnitur z fresco na swój ślub (środek lata, planuję się bawić bez zdejmowania marynarki) - przejdzie czy tkanina zbyt mało formalna?
Przede wszystkim gratuluję!

A apropos garnituru z fresco to w dziale bespoke jeden z kolegów zamieścił relacje z realizacji takiego garnituru na taką samą okazję. Warto zobaczyć imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.