Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Jeremi said:

1 Czy czarny pasek będzie pasować do tego zestawu?

Pasek powinno się dobierać kolorystycznie do butów więc raczej nie

3 hours ago, Jeremi said:

2 Myślałem nad kupnem jakiegoś kwiatu do butonierki. Czerwony goździk ? czy ma ktoś jakieś inne propozycje ?

Biały goździk sprawdzi się moim zdaniem lepiej. 

3 hours ago, Jeremi said:

3 Zastanawiałem się też nad zmianą krawatu na jakiś w kolorze bordowym ale nie jestem pewny czy nie będzie to przesadą. 

Myślę, że na studniówkę możesz założyć bordowy krawat, np. z grenadyny, np. https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-grenadyny-fina/148

Najlepszy wybór to granatowy.

3 hours ago, Jeremi said:

4 Mam koszulę z krytą flisą gdyż chciałem początkowo ubrać bordową muszkę ale potem wydało  mi to nie pasować do kamizelki obecnej w tym garniturze. Czy do takiej koszuli mogę ubrać normalnie krawat? 

Możesz. Bardziej w drugą stroną przy formalnych strojach będzie to błąd.

 

Co do garnituru to lepiej granatowy by pasował tutaj.

 

Co do samych butów to osobiście bym wymienił i zakupił czarne oksfordy lub czarne lotniki. 

Jeżeli masz buty to zainwestuj w dobre obuwie, będziesz je miał na maturę, studia i jak dobrze zadbasz to pewnie i jeszcze ślub.

Jeżeli budżet jest ograniczony to warto zapoznać się z tym wątkiem, gdzie też jesteś w stanie znaleźć dobre obuwie https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2610-buty-trochę-taniej/?page=215&tab=comments#comment-295846

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego!

Po pierwsze gratulacje z powodu zbliżającego się ukończenia szkoły średniej ;) 

Jak już zostało wspomniane w innym wątku - ten garnitur jest w kratę, a studniówka to impreza oficjalna, która zobowiązuje do tkaniny gładkiej, bez żadnych wzorów (w grę wchodzi ciemnoszary/granatowy). Jeśli jeszcze masz szansę zwrotu to namawiam do wymiany garnituru na taki właśnie model, jak będzie dobrze leżał to posłuży Ci przez całe studia. Jak się bardzo uprzesz to, jak napisał Przedmówca, nie tylko weźmiesz w nim ślub, ale i ochrzcisz kilkoro dzieci (vide nazwa i zawartość tematu).

Buty - niestety te, które wstawiłeś podchodzą pod kategorię potworków i niewiele mają wspólnego z klasyczną elegancją, a cena nie była jak widzę powalająco niska. Znów proponuję zwrot i zakup czarnych, klasycznych oksfordów bez zdobień. Podsyłam link żebyś wiedział jak takie buty wyglądają. Oczywiście nie liczę, że kupisz akurat te, bo to bardzo wysoka kwota, ale o to nam stylistycznie chodzi.

https://patine.pl/yanko-272-boxcalf-negro.html

Wtedy voila! - do zestawu pasuje czarny pasek.

Kwiat do butonierki - uważałbym żeby nie przesadzić, moim zdaniem jeśli goździk to jednak biały.

Krawat jest w porządku, ale moim zdaniem opcja bordowego, gładkiego krawata będzie nawet lepsza. I nie, nie musi być z Embassy of Elegance, choć jeśli masz na tyle pieniędzy to zachęcam.

Kwestia koszuli z krytą plisą (flisa kojarzy mi się ze spływem po Dunajcu) jest uzależniona od tego jaki ta koszula ma kołnierzyk. Jeśli jest to kołnierzyk łamany, to i koszulę trzeba wymienić, choć dla mnie w ogóle krawat i kryta plisa to pewien estetyczny zgrzyt (mimo że teoretycznie krawat powinien zasłonić plisę).

P.S. Ubiór Partnerki nie ma nic do rzeczy. Życie uczy asertywności na różnych etapach, więc jeśli to bordowe akcenty Jej stylizacji wymusiły kupno butów Nico w zgodnym kolorze to proponuję zawrócenie z tej ścieżki w przyszłości.

P.P.S. Strasznie się mądrzę, ale podejrzewam, że w tym co wymieniłeś i tak będziesz wyglądał lepiej niż ja na swojej studniówce. Najważniejsze jest to, żebyś się dobrze czuł w tym, co masz na sobie i nie myślał o tym nadmiernie podczas zabawy. Z doświadczenia jednak wiem, że na początku drogi z męską elegancją sprawdzone rozwiązania w gwarantują największy spokój umysłu, dlatego zaproponowałem powyższe zmiany w zestawie :) Powodzenia!

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, me.spoke napisał:

P.S. Ubiór Partnerki nie ma nic do rzeczy. Życie uczy asertywności na różnych etapach, więc jeśli to bordowe akcenty Jej stylizacji wymusiły kupno butów Nico w zgodnym kolorze to proponuję zawrócenie z tej ścieżki w przyszłości.

Cytując klasyka: "[...] nie idźcie tą drogą!" :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmichal@me.spoke

Dziękuję Panom za porady, posiadam już granatowy garnitur gdyż tak jak zresztą wspominaliście jest bardzo uniwersalny. Ten kupiłem gdyż bardzo mi się spodobał, a kamizelka dodatkowo mnie urzekła i zaciekawiła, bo jestem wysoki i szczupły więc dodatkowo podkreślała moje aparycje. Nie wiedziałem że kraciasty wzór jest aż takim odejściem od formalności/oficjalności. Co do butów wydawały mi się ciekawym odejściem od klasycznych opcji( między innymi tych które panowie przedstawili), i wydawały się pasować do garnituru. Jak się okazało przekombinowałem ale cóż jakoś jeszcze spróbuję wyprostować moje błędy wynikające z  brak odpowiedniej wiedzy i obycia z światem elegancji( jak i światem bogactwa językowego :) ). Ubiór partnerki podałem bo nie byłem pewny czy ma znaczenie, więc dziękuję również tę radę.

Ostatecznie nasuwa mi się jedno pytanie: W takim razie jaki jest stopień formalności tego garnituru i przykładowe sytuacje w których w przyszłości będę go nosić nie łamiąc kanonu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeremi napisał:

@pmichal@me.spoke

Dziękuję Panom za porady.

Nie ma za co, choć to przykre, że moja studniówka była aż tak dawno żeby mi Panować... 😌

To jest całkiem fajny garnitur biznesowy. Jeśli będziesz pracował w korporacjach/kancelarii, zaprosisz Partnerkę (tę ze studniówki albo inną, wedle preferencji :)) na lunch czy niezbyt oficjalną kolację albo po prostu będziesz się dość oficjalnie ubierał, bo tak lubisz, to w roli garnituru dziennego będzie jak znalazł. Naturalnie w wersji trzyczęściowej będzie bardziej 'formal'.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich

Poszukuję garnituru na własny ślub/wesele, wybór padł na kolor szaro-brązowy (?), coś takiego jak na poniższym zdjęciu:

1400947235_GARNITUR_LUBNY.thumb.jpg.9a4845863447b1ff52449508aeb825bf.jpg

Przejrzałem różne strony podawane tutaj przez Was i właściwie znalazłem tylko coś takiego z SuSu:

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-jasnobrązowy-garnitur/P5402.html?cgid=Suits&fbclid=IwAR2WnXjgDTyBHyE8z4sR-O1uFD-yGjxwp-oJtxfXC8q1dd0ZA_cid0d3s7k&prefn1=colorID&prefv1=brown&pdp=true

Mam pytanie do Was,  jako zdecydowanie bardziej doświadczonych, czy ten konkretny model wykonany z lnu nada się dla Pana Młodego ? Czy jest wystarczająco elegancki ? Czy ewentualnie jesteście w stanie polecić coś w zbliżonych kolorach jak ze zdjęcia ?

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam, Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Solrac napisał:

Mam pytanie do Was,  jako zdecydowanie bardziej doświadczonych, czy ten konkretny model wykonany z lnu nada się dla Pana Młodego ? Czy jest wystarczająco elegancki ? Czy ewentualnie jesteście w stanie polecić coś w zbliżonych kolorach jak ze zdjęcia 

Nie nada się. Kompletnie chybiony pomysł.

Garnitur na szczególne okazje powinien być 1. Ciemny (granat, szarość) 2. Gładki (Bez wzorów ani widocznej faktury) 3. Z wełny.

Ps. Kiedyś na Allegro gość sprzedawał swój ślubny garnitur... w kolorze ostrej czerwieni. Nie pamiętam, z jakiego materiału.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zgadzam się z przedmówcami, zastanawiam się jednak - czysto teoretycznie - czy od tej zasady są wyjątki. Np. ślub odbywający się w środku lipca na plaży na Majorce, bez wesela albo z przebraniem na wieczór. Czy wtedy taki garnitur byłby dopuszczalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wyjątki, na przykład ślub pod wodą w skafandrze nurkowym. Coś mi jednak mówi, że kolega @Solrac nie pyta ani o to, ani o ślub na Majorce.

Nadrzędna zasada brzmi: twój ślub, twoja żona, twoja teściowa, twoi goście, twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 dziękuję za wsparcie a wszystkim dziękuję za rady.

Ja już zdecydowałem się na kolor jak ze zdjęcia i zdania nie zmienię. Zarejestrowałem się tutaj aby poprosić  Was jako doświadczonych użytkowników o polecenie stron lub konkretnych modeli spełniających moje oczekiwania. Sam znalazłem ten jeden z lnu, ale dzięki Wam już wiem że się nie nadaje. Pomożecie znaleźć mi elegancki garnitur w moim wymarzonym kolorze ?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał Kwiatkowski napisał:

Ja również mam pytanie co do własnego wesela ;) A mianowicie jaka mucha będzie bardziej pasowała, czyt. Bedzie bardziej formalna/elegancka do ciemno granatowego garnituru: granatowa czy grafitowa?

Bez znaczenia, ale ciemnogranatowa na pewno się nada. Ja jednak sugeruję rozważyć krawat, bo muchę uważam za dobry dodatek jedynie do fraka lub smokingu, ewentualnie ciekawie wymyślonego garnituru wizytowego (np. zapinanego na jeden guzik, z klapami w szpic, bez patek itd). 

2 godziny temu, Solrac napisał:

Ja już zdecydowałem się na kolor jak ze zdjęcia i zdania nie zmienię. Zarejestrowałem się tutaj aby poprosić  Was jako doświadczonych użytkowników o polecenie stron lub konkretnych modeli spełniających moje oczekiwania.:)

Nie oczekuj, że ktoś Ci szybko pomoże; w przypadku takich uroczystości jak ślub w PL opinia forumowiczów jest raczej sprzeczna z #instalook #instawedding #beachwedding. Przechylam się do opinii kolegów i odradzam, jednocześnie nie potrafię polecić stron lub konkretnych modeli, bo mnie sumienie gryzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Michał Kwiatkowski napisał:

Ja również mam pytanie co do własnego wesela ;) A mianowicie jaka mucha będzie bardziej pasowała, czyt. Bedzie bardziej formalna/elegancka do ciemno granatowego garnituru: granatowa czy grafitowa?

Tradycyjnie najklasyczniejsze formalne muchy do stroju dziennego były w granacie w kropki białe lub żółte, vide zdjęcia Churchilla w strollerze, czy innych, którzy się wbrew trendom ku muszce skłaniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, KIERMAN.pl napisał:

Nie oczekuj, że ktoś Ci szybko pomoże; w przypadku takich uroczystości jak ślub w PL opinia forumowiczów jest raczej sprzeczna z #instalook #instawedding #beachwedding. Przechylam się do opinii kolegów i odradzam, jednocześnie nie potrafię polecić stron lub konkretnych modeli, bo mnie sumienie gryzie. 

Dzięki za odpowiedź. Właśnie o to mi chodzi, żeby nie gryzło Was sumienie, że ten kolor garnituru na ślub nie zgadza się z kanonami męskiej elegancji prezentowanymi na tym forum więc nie możecie mi pomóc ... Na moim weselu  nie będzie reporterów z VOGUE ani uczestników targów Pitti  Uomo więc wujek Wiesiek nie zarzuci mi modowego faux pas ... Chcę po prostu formalny garnitur w tym kolorze a jak go wykorzystam to moja sprawa ... Nie znam się kompletnie na firmach szyjących porządne garnitury, dlatego zwróciłem się do Was z pomocą. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie "formalny garnitur", bo jasny garnitur z lnu należy uznać za najmniej elegancki typ garnituru. To jest dobry wybór dla kierownika/dyrektora firmy w słoneczny, upalny dzień.

Len ma to do siebie, że się mocno gnie. Dlatego taki garnitur szybko będzie wyglądał na "znoszony". Dlatego m.in. zalecana jest wełna, że gnie się najmniej spośród głównych tkanim używanych na ubrania (wełna, bawełna, len). Nie sugeruj się pozowanymi fotkami, tylko - najlepiej - kup lnianą marynarkę i w niej pochodź. Zobaczysz, o co chodzi.

Garnitury z lnu pojawiają się m.in. w kolekcji Suit Supply. Jednak często mają one "nieformany" krój, np. nakładane kieszenie, choć nie wiem, czy w tym wypadku ma to jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Solrac napisał:

 Na moim weselu  nie będzie reporterów z VOGUE ani uczestników targów Pitti  Uomo więc wujek Wiesiek nie zarzuci mi modowego faux pas

Właśnie dlatego, że nie ma chłopaków z Florencji lepszym wyborem będzie garnitur w klasycznym, ciemnym kolorze z wełny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mosze napisał:

To nie będzie "formalny garnitur", bo jasny garnitur z lnu należy uznać za najmniej elegancki typ garnituru. To jest dobry wybór dla kierownika/dyrektora firmy w słoneczny, upalny dzień.

Len ma to do siebie, że się mocno gnie. Dlatego taki garnitur szybko będzie wyglądał na "znoszony". Dlatego m.in. zalecana jest wełna, że gnie się najmniej spośród głównych tkanim używanych na ubrania (wełna, bawełna, len). Nie sugeruj się pozowanymi fotkami, tylko - najlepiej - kup lnianą marynarkę i w niej pochodź. Zobaczysz, o co chodzi.

Garnitury z lnu pojawiają się m.in. w kolekcji Suit Supply. Jednak często mają one "nieformany" krój, np. nakładane kieszenie, choć nie wiem, czy w tym wypadku ma to jakieś znaczenie.

Dziękuję za wyjaśnienie, wskazany przeze mnie w linku garnitur z lnu dzięki Wam został już wykluczony, jako za mało formalny. Czy mógłbyś wskazać mi jakiś wełniany garnitur w kolorze jak ze zdjęcia kilka postów wyżej, który posiada wszystkie elementy nadające garniturowi formalnego stylu ?

5 minut temu, KIERMAN.pl napisał:

Właśnie dlatego, że nie ma chłopaków z Florencji lepszym wyborem będzie garnitur w klasycznym, ciemnym kolorze z wełny. 

Dziękuję za kolejną odpowiedź. Jeśli możesz to postaraj się zapomnieć na jaką okazję potrzebuję tego garnituru i w miarę możliwości może zechcesz mi pomóc znaleźć wełniany garnitur w kolorze jak ze zdjęcia ? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solrac 

5 minutes ago, Solrac said:

wełniany garnitur w kolorze jak ze zdjęcia ?

Nie wiem jak szukałeś na suitsupply, ale mają jasnobrązowy garnitur https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-jasnobrązowy-garnitur/P5552.html?cgid=Suits&prefn1=materialID&prefv1=wool&pdp=true

 

Podzielam jednak całkowicie zdanie kolegów, że ten garnitur nie będzie odpowiedni na ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Solrac napisał:

Dziękuję za kolejną odpowiedź. Jeśli możesz to postaraj się zapomnieć na jaką okazję potrzebuję tego garnituru i w miarę możliwości może zechcesz mi pomóc znaleźć wełniany garnitur w kolorze jak ze zdjęcia ? :)

Pozdrawiam

Myślę, że powinieneś zadać to pytanie w innym wątku, bez wskazywania na jaką okazję ma być garnitur. Tytuł tego wątku jest dosyć sugestywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, pod koniec lipca biorę ślub. Idę w stronę granatowego garnituru z kontrastującą kamizelką. Będzie to moje pierwsze zetknięcie z MTM. Na targach ślubnych spotkałem się z Cafardini, D'Senis, Signor Leone i Haratykiem. Któraś z tych firm się wybija i jest najbardziej godna zaufania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.