Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Czy ktoś z was widział może tył plain oxford od Vass'a? Chciałbym bardzo się dowiedzieć czy na pięcie jest przeszycie, czy jest to gładka kula. Vass robi piękną kulę pięty i gdyby w tych butach była gładka to jest to "must have". Rzućcie proszę okiem na zdjęcia z wakacji ;) bo w internetach nic nie znajduję.

s-l1600.jpg

(zdjęcie: Ascot Shoes - ebay)

 

Gdyby ktoś miał wątpliwość o co chodzi, to piękna, gładka, kula pięty Vass'a wygląda tak ;) 

Vass3eyes-2.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blondaas napisał:

@Whitesnake Mógłbyś napisać jak Twoim zdaniem wypada jakoś Vass w stosunku do C&J? Widziałem, że chwaliłeś kiedyś kopytu U, a także Tetbury jako bardzo wygodne. To ta sama półka, czy Vass jest wyżej?

Bardzo podobna półka. Vass ma piękne kopyta i szczegóły wykończenia swoich butów, choć potrafi je całkiem zepsuć słabym wykonaniem. C&J ma lepsze skóry (bardziej mięsiste) i zawsze jest perfekcyjny, ale ma standardowe kopyta i brak fajerwerków w stylu, czysta kula pięty. Trudno mi je porównać, bo lubię i jedne i drugie, tylko za co innego :)

W kwestiach technicznych: kopyto U Vass'a jest węższe i trochę krótsze od 348 C&J. Jeśli ktoś ma przeciętnie szeroką stopę, buty na kopycie U proponuje brać +0.5. Jeśli ktoś ma problemy z szerokością np. w Yanko 915, stanowczo odradzam buty na kopycie U - nie wejdzie w nie, nawet jeśli weźmie numer większe.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 Jeśli mogę zapytać - czy posiadasz jakieś buty Yanko, Berwick czy Loake? Jeśli tak to w jakie kopyta celujesz? Byłem w tym roku w Budapeszcie, nosiłem się z zamiarem sprawienia sobie butów Vassa, niestety względna kompatybilność z moją stopą zaczynała się od kopyta P2, które nie do końca pasowało mi się podobało (chorowałem na buty, na których chyba wzorowane były buty pokazywane na początku tego wątku przez Whitesnake'a, jednak na moją stopę były bardzo niekomfortowe...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Avallach napisał:

@Tanatos70 Jeśli mogę zapytać - czy posiadasz jakieś buty Yanko, Berwick czy Loake? Jeśli tak to w jakie kopyta celujesz? Byłem w tym roku w Budapeszcie, nosiłem się z zamiarem sprawienia sobie butów Vassa, niestety względna kompatybilność z moją stopą zaczynała się od kopyta P2, które nie do końca pasowało mi się podobało (chorowałem na buty, na których chyba wzorowane były buty pokazywane na początku tego wątku przez Whitesnake'a, jednak na moją stopę były bardzo niekomfortowe...).

Berwicków ani Loake nie posiadam, Yanko mam jedną parę- trzewiki na kopycie 960. Są O.K., ale jak dla mnie lepiej wyglądają na zdjęciach niż na moich nogach ;-). Przymierzałem kiedyś jakieś oksfody na kopycie 962, ale to zupełnie nie moja bajka. Powiem tak: dwa lata temu nie zdecydowałbym się może na Vassa. Miałbym obawy, czy takie, w miarę ścisłe dopasowanie się sprawdzi. Teraz jestem starszy i mądrzejszy (o wiele obuwniczych zakupów :-)) i wiem, że o to włąśnie w tej zabawie chodzi. Te luźniejsze mnie tak nie kręcą, wolę "ciaśniejsze" ;-). I nie chodzi mi tu o jakieś męczarnie przy próbach rozchodzenia tylko o dobre dopasowanie. Takie buty lepiej (proporcjonalniej) prezentują się na stopach, ładniej się łamią i... przyjemniej się patrzy na swoje obute stopy podczas np. no nie wiem- kazania w kościele (w sensie,że siedzę w ławce, wyciągam nogi i sobie z lubością kontempluję nie roniąc nic ze słów księdza) :-). Dobra rozpisałem się, a chodzi o to, że może po Loakach i Berwickach przyzwyczaiłeś się do (zbyt) obszernych kopyt ;-)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Whitesnake napisał:

Piękne buty!

Próbowałeś może kopyta U? Ciekaw jestem twoich wrażeń.

Qrcze, zabij mnie, bo nie pamiętam :-D. Wydaje mi się, że tak (na pewno nie przymierzałem niczego na kopycie K, bo nie jest zupełnie w moim stylu). Jeżeli tak, to mogło być jednak te 0,5 numeru większe i mogło mi z jakichś powodów nie leżeć. W każdym razie nie rozważaliśmy go przy wyborze butów do zakupu, więc coś musiało być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 Dzięki za odpowiedź. Z Loake'ami - zapewne masz rację. Ale z Yanko używam 960,961 i 962 i wszystkie trzy są okej, jeśli idzie o dopasowanie. U Vassa miałem wrażenie, że kopyto P2 jest ciaśniejsze niż wymienione przeze mnie kopyta Yanko, ale możliwe, że to tylko wrażenie, albo stopy były jakieś opuchnięte po 2 tygodniach w podróży... No nic, następnym razem jak będę w Budapeszcie, zrobię drugie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Friedman napisał:

Podbijam, bo mogło umknąć ;-).

U jest węższe i trochę krótsze. Jeśli ktoś odbiera Yanko 915 jako boleśnie szczupłe, to powinien zapomnieć o kopycie U. Jeśli czuje się komfortowo w 915 to do U musi dodać 0,5 na długości.  

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, musa19 napisał:

Panowie, proszę o pomoc. Alfred Sargent na 724 i 1966, C&J 341 w rozmiarze 7,5 - rozumiem, że Vass 41,5?

Zależy od kopyta. Kopyta U i K są bardzo wąskie, szczególnie w palcach. Pewności nie mam, ale dla U i K rozmiar powinien chyba być ten sam, co 1966 od AS.  Ale takie np. kopyto Budapest czy Peter są szerokie...

http://www.vass-shoes.com/en/howtoorder#text-2

Najlepiej napisać do Vassa, podać wymiary swoich stóp i oni doradzą konkretny rozmiar dla konkretnego kopyta.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.