Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglądają świetnie! No i chyba mój rozmiar ;) Czy kopyto jest standardowe czy były jakieś modyfikacje względem wymiarów stopy?

 

Przed chwilą sam o to pytałem bo aż zaskakują dopasowaniem. Z tego co usłyszałem, jest to standardowe kopyto.

Zwróć uwagę, że sam but nie jest bardzo szeroki. To gruba i wystająca poza obrys buta podeszwa sprawia takie wrażenie.

Są za to świetnie wyprofilowane pod wysokie podbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sam o to pytałem bo aż zaskakują dopasowaniem. Z tego co usłyszałem, jest to standardowe kopyto.

Zwróć uwagę, że sam but nie jest bardzo szeroki. To gruba i wystająca poza obrys buta podeszwa sprawia takie wrażenie.

Są za to świetnie wyprofilowane pod wysokie podbicie.

 

Widzę, iż kolega Whitesnake mnie uprzedził;).

 

Potwierdzam, że jest to standardowe kopyto i nie było żadnych dodatkowych zmian.

Dodatkowo mogę napisać, iż są to buty MTO, których w standardzie nie ma.

 

Jeśli chodzi o wystający rant podeszwy, to musiał być on większy, ze względu na goyser stitching.

 

P.S.

Właśnie otrzymałem informację, ze buty zostały wysłane z Budapesztu i powinienem otrzymać przesyłkę w piątek - jeśli nic się po drodze nie wydarzy:).

 

Następnie czeka mnie intensywny weekend i mam nadzieję, że od poniedziałku w końcu ruszymy oficjalnie.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MTO to o ile wiecej i co mozna zmieniac w MTO?

 

Regularna cena rozpoczyna się od 2549 zł.

 

W ramach zamówienia MTO można wybrać:

- dowolne kopyto,

- rodzaj skóry (cielęca, cordovan, egzotyczna, itp.),

- dodatkowo rodzaj podeszwy (skóra, dainite, vibram),

- grubość podeszwy: pojedyncza, podwójna, podwójna taperowana do pojedynczej (dotyczy skórzanych podeszw),

- kolor skóry,

- łączenia różnych skór (zarówno rodzajów, jak i kolorów),

- podkucia,

- zdobienia według własnego pomysłu,

 

Chyba o niczym nie zapomniałem:).

 

Pozdrawiam,

Paweł

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zakochałem sie w tym kopycie!

Napiszę coś wiecej jak będę miał okazję je założyć. Kolejny powód żeby czekać na wigilię w tym roku :)

ten model jest przepiękny. Gdyby nie obecne wydatki niezwiązane z modą i ubiorem to już bym je miał.

Zastanawiam się na d nimi jako nad butami do ślubu, który biorę w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się im przyjrzeć i napisać kilka słów. Jakiś aspekt szczególnie cię interesuje?

Przede wszystkim o moim potencjalnym wyborze zadecyduje: a) kształt kopyta (stopę mam w moim przekonaniu "średnio" ale chociażby po niektórych Brexley-ach wiem że może być naprawdę przyzwoicie bez zaniżania komfortu. W Vass-ach podoba mi się bardzo kopyto U), b)komfort noszenia, c) jakość materiałów. Zdjęcia porównawcze bardzo mile widziane B)  . Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pierwszych spostrzeżeń na temat kopyta U.

 

Buty wykonane na tym kopycie wyglądają przepięknie. Mają proporcje, ktrórych nie spotkałem u żadnego innego producenta RTW. Nadają butom bardzo dynamiczny wygląd, ale i tworzą pewne wyzwanie w kwestii dopasowania. Nie są to buty na każdą stopę.

 

Przy mojej, o dość standardowych rozmiarach (105mm szerokości przy rozmiarze 44), lotniki są odczuwalnie wąskie i mocno dopasowane. O ile w butach MTO mam sporo miejsca na palce, to standardowa konstrukcja będzie wymagała lekkiego rozchodzenia. Kilka, doświadczonych osób ze styleforum (a wątek o Vass ma tam prawie 900 stron) pisze, że szycie goyser poszerza but w palcach o jakieś 2 mm. Niby tylko 2 mm, a różnicę czuć.

 

Nie jest to jednak ciasność w standardowym ujęciu. Patrząc na wymiary czuć najlepiej niepowtarzalność proporcji. But jest wąski, ale wysoki. Mam wysokie podbicie a w lotnikach Vass'a, pomimo mocnego dopasowania, nie mam żadnych problemów żeby zawiązać je bez V'ki. Wrażenie trochę przypomina użytkowanie butów na miarę, szczególnie robionych przez TJ'a. W momencie pierwszego wkładania, masz wrażenie, że chyba coś się nie udało. Ja przynajmniej, zawsze odnoszę wrażenie, że te buty chyba są za małe. Mocno opinają, podpierają nawet od spodu wewnętrzną część stopy stanowiąc prawie drugą skórę. Dopiero po godzinie odczuwasz, że nic ci nie przeszkadza. Tutaj jest podobnie. Vass'y są ciasne, ale przemyślane i bardzo wygodne, nawet jeśli czuć to dopiero po godzinie.

 

Ogólnie, cały but jest wyprofilowany bardzo "fizjologicznie". Dla mnie cechą charakterystyczną dobrych i mocno pasowanych butów bespoke jest ich asymetria. Jeśli weźmiemy np. oksfordy z Massimo to, mniej więcej ich obwód będzie stanowił owal z osią symetrii przebiegającą przez sródek czubka, przez sznurowadła aż do pięty. Spójrzcie teraz na zdjęcie lotników Vass'a od frontu. Widać tam wyraźnie kształt stopy. Pytanie tylko, czy każdej? Nie znam się na szyciu butów, nie wiem czy istnieje coś takiego jak standardowa stopa. Moja na szczęście mieści się w nich idealnie :)

 

Kilka szybkich wskazówek dot. potencjału dopasowania. Buty U 44 Vass'a, są:

- na szerokość w palcach zbliżone do Meermina na kopycie Hiro, ale z wyższym podbiciem.

- ciaśniejsze od Loake na kopycie Capitol

- ciaśniejsze w palcach od Crockett & Jones na 348, choć z wyższym podbiciem.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie bylo, a tu takie nowosci na forum i rynku butow RTW. Brawa za sklep z oferta Vass'a - to moja ulubiona marka. Jestem ich wilekim fanem i przyznaje ze polski sklep oferuje je w dobrych cenach.

Gdyby ktos mial pytania odnosnie porownania/rozmiarowki kopyt U i F to chetnie odpowiem. Moim zdaniem dla kogos komu dobrze pasuje konkretny rozmiar na kopycie U powinien wybrac 0.5 rozmiaru mniejsze F. Jest wyraznie mniej miejsca w okolicy palcow. Pieta nie wydaje sie szczegolnie rozna. Ostatnio robilem troche zdjec swoich loafersow na kopycie F i napisalem tez nie dlugi post na ich temat. Link tutaj: http://blueloafers.com/shoes-2/blue-loafers-laszlo-vass/

 

O czarnych oksfordach na kopycie U pisalem troche tutaj: http://blueloafers.com/tailoring-2/cad-dandy-jacket-2-pl/

 

Gratuluje koledze (powyzej) zamowienia tych brazowych butow z skory licowej i 'scotch grain'. Zdecydowanie sa na mojej liscie ;)

 

Edit: Zdj dodaje tutaj, zeby nie trzeba bylo 'klikac' w linki

post-5525-0-24356400-1420415992_thumb.jp

post-5525-0-68774300-1420415997_thumb.jp

post-5525-0-59212100-1420416002_thumb.jp

post-5525-0-60447100-1420416008_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.