Jump to content

Producenci butów: Vass

Recommended Posts

W dniu 8.12.2020 o 22:26, Tanatos70 napisał:

Czołgi na kopycie BP. Wcześniej nie miałem z nim do czynienia. Dość obszerne, choć nie takie, jak wydawałoby się patrząc na zdjęcia. Więcej miejsca w palcach i nad palcami niż w F, czy P2 (wystarczy popatrzeć na profil) choć kopyto wyraźnie krótsze. Jeżeli ktoś ma jakiś zapas przy F czy P2 to wejdzie w swój rozmiar w BP. Jeżeli jest tak na styk, to należy jednak rozważyć 0,5 rozm. większe. Podobnie jak w przypadku kopyta Peter, choć nie tak po prostu (wszystko zależy od parametrów stopy) 🙂.

Czy możesz zamieścić zdjęcia porównujące BP do P2 i F? A jak w Twoim wypadku, są dobre czy jednak brałbyś 0,5 rozm. większe niż F czy P2? Cały czas się waham a pamiętam, że masz podobne długości jak ja, wyżej @Wodzu pisał, że w jego przypadku akurat te +0,5 było konieczne. Jak z trzymaniem pięty? P2 jak wiemy jest dość luźne w pięcie a jak BP? Rozumiem, że są w palcach jeszcze szersze niż P2?

• Replies 757
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bałem się trochę o dopasowanie bo zamawianie na odległość, jedynie na podstawie wymiarów stopy, różnie się kończy. Na szczęście, wszystko się udało. But jest dopasowany niemal jak szyty na miarę zdej

Dziś dzięki fachowej obsłudze zamówienia grupowego @R50 stałem się szczęśliwym posiadaczem pierwszej pary Vassów. Są to tzw. adelaide oxfords, antic cognac, kopyto F w tęgości G, podeszwa podwójn

Aż żal, że kolejne GMTO zapewne nie dojdzie do skutku. Vass robi naprawdę piękne buty. Tak przy okazji sezonowego przeorganizowania podręcznej szafki  łza mi się w oku zakręciła:  

Posted Images

23 minuty temu, Solecalupo napisał:

Czy możesz zamieścić zdjęcia porównujące BP do P2 i F? A jak w Twoim wypadku, są dobre czy jednak brałbyś 0,5 rozm. większe niż F czy P2? Cały czas się waham a pamiętam, że masz podobne długości jak ja, wyżej @Wodzu pisał, że w jego przypadku akurat te +0,5 było konieczne. Jak z trzymaniem pięty? P2 jak wiemy jest dość luźne w pięcie a jak BP? Rozumiem, że są w palcach jeszcze szersze niż P2?

BP jest wygodniejszym kopytem od F i P2 (w palcach najszersze z tej trójki), ale tak jak @Tanatos70trafnie zauważył, miejsca nie ma tak dużo jak mogłoby się wydawać. Słabe trzymanie pięty w P2 potwierdzam, w BP jest moim zdaniem wyraźnie lepsze - pięty prawie w ogóle się nie przemieszczają.

• Upvote 1

@DeanM Kiedyś to było 30 Euro. Zazwyczaj jednak dostajesz je "gratis" do butów. Jednak nawet w cenie sklepowej to najlepszy stosunek ceny do jakości jaki znam 🙂. Prawidła Vassa są dedykowane do konkretnego kopyta, wykonane  prawdopodobnie z drewna olchowego (info z opracowania Laszlo i Magdy Vass- "Herrenschuhe- handgearbeitet") i impregnowane woskiem pszczelim .

v8.thumb.jpg.f5780533856b41c3cc7ce1d954450735.jpg

edit: zazwyczaj dostajesz te dwuczęściowe. Trzyczęściowe (idealne do trzewików- komfortowo się wtedy nimi manipuluje) są jak Yeti 😉

• Upvote 2

Z dopasowaniem prawideł do kopyta mam trochę inne doświadczenia - w przypadku standardowych tęgości są nieźle dopasowane, jednak w większych tęgościach już nie. Pytałem o to swego czasu u źródła i otrzymałem odpowiedź, że Vass nie oferuje prawideł dopasowanych do różnych tęgości. Czasem kompensują to w taki sposób, że dobierają prawidła do większego rozmiaru butów.

• 1 month later...
  • 1 month later...

Bardzo podoba mi się wersja Norwegerow dla amerykańskiego sklepu No Man Walks Alon.

https://nomanwalksalone.com/footwear/shoes/cognac-scotch-grain-norweger-997.html

Czy taki model można spotkać w jakimś europejskim sklepie? Jeśli tak, to w jakim?
Jaka - na podstawie Waszego doświadczenia - mogłaby być cena MTO w Vassie?

Dzięki!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• 2 weeks later...

Ma ktoś buty zarówno na kopycie P2 jak i U? Jaka jest różnica między nimi? Mam raczej szeroką stopę z wyższym podbiciem i derby na P2 to jedne z lepiej pasujących na mnie butów RTW

@whsnto jeden z bardziej znanych i ładniejszych modeli Vassa. Tradycyjnie wykonywany na kopycie Peter. Ten z zalinkowanego sklepu to model na kopycie F. Raczej niedostępny na tym kopycie w regularnej sprzedaży. W MTO możesz mieć w zasadzie wszelkie kombinacje. Z tym, że komunikacja z supportem kuleje. Cena z prawidłami w tej skórze (scochgrain) nie powinna przekroczyć 550-600 Euro.

• Like 1
  • 2 weeks later...