Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

Te derby to jedna z par z naszego grupowego zamówienia, której nie widziałem na żywo... po jednym zdjęciu od Vassa nie za bardzo chciało mi się wierzyć w to co napisał @R50, że przypominają dzieło jakiegoś Japończyka... ale po zobaczeniu Twoich zdjęć @Tanatos70 zmieniam zdanie! Nie przepadam za emotikonami, ale...

:-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock::-o:shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję- przyjmuję  ;-):-D. Tak mi się nagle objawił ten model w trakcie dyskusji z Grześkiem @R50 o szczegółach zamówienia (nagle coś mi w głowie powiedziało abym dołączył do Was) bo wcześniej (też nagle,) zapragnąłem zupełnie innych :twisted:. No i w sumie fajnie wyszło- prosta/nieskomplikowana forma o pięknych liniach bez zbędnych ozdobników. Następne będą za to przekombinowane ;-).

Edit: I tak Twoje wyszły najbardziej spektakularnie (ale ja to trzewikowy dewiant jestem ;-)), a w komplecie z tymi pięknymi prawidłami to już w ogóle będzie ciężko je pobić czymkolwiek :D 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taperowanie podwójnej podeszwy bardzo podnosi dynamikę butów. Kolor red koniak fantastyczny- zakochałem się 😘. Już wiem jaki kolor będą miały moje Vassy.

Koledzy, dużo już zostało napisane ale opisujcie/porównujcie wybrane kopyta z popularnymi na forum innymi modelami kopyt. Pozwoli to niezdecydowanym podjąć właściwą decyzję 😈.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tanatos70 napisał:

Edit: I tak Twoje wyszły najbardziej spektakularnie (ale ja to trzewikowy dewiant jestem ;-)), a w komplecie z tymi pięknymi prawidłami to już w ogóle będzie ciężko je pobić czymkolwiek :D 

Do tych trzewików zainspirował mnie serial Peaky Blinders, bardzo mi się tam spodobało połączenie czarnych trzewików z militarnymi akcentami i szarych flanel. Fajnie wyszło, Tommy Shelby chyba nie wstydziłby się w takich wyjść na ulicę :D 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka Vass'a i kopyta mogą być trochę "tricky". Najlepiej byłoby przymierzyć, ale z drugiej strony takie kopyto "F" zostało na styleforum przerobione chyba pod kątem każdej możliwej stopy i w porównaniu do praktycznie każdego producenta, także można się tym spokojnie zasugerować.

Moja żona, która ma buty na kopycie "Budapest" (foto poniżej) twierdzi, że to są jej najlepiej dopasowane buty (w sensie - "ścisłe"). A patrząc na zdjęcia to się raczej taki wniosek nie nasuwa.

W mojej ocenie to kopyto jest "sleek" - to jest w ogóle inna bajka, niż typowe angielskie kopyta "country" w Trickersach czy Loakach.

Budapester-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, musa19 napisał:

Nie wiem, czy napis Atylla wewnątrz butów jest oznaczeniem modelu w ichniejszej nomenklaturze czy może imieniem rzemieślnika odpowiedzialnego za produkcję, ale z całą pewnością nie chodzi o wodza Hunów;-)

Raczej imieniem rzemieślnika, moje tez robił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attila w takim razie tłucze wszystko (moje tegoroczne trzy pary też wyszły spod jego ręki). Norwegi kilka lat temu robił niejaki Albi (jeżeli dobrze kombinujemy, co te imona (?) oznaczają :). Chociaż (za wikipedią- wiem są lepsze źródła :twisted:)::

Attila – imię męskie pochodzenia tureckiego, szczególnie popularne w Turcji i na Węgrzech, gdzie używa się także formy Etele. Żeński odpowiednik – Etelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Avallach napisał:

To jeszcze chwilę pomęczę bułę. Pisałeś do Vassa z wymiarami stóp/stopy i prosiłeś o radę czy po prostu przy okazji wizytu w Budapeszcie pomierzyłeś sobie różne kopyta, w tym F, i stwierdziłeś, że i jedno i drugie jest okej?

Pomierzyłem praktycznie wszystkie, choć byłem tak dziki i  rozemocjonowany (ile się musiałem naprosić, by mi rodzina dała czas wolny "na szewców") jak do sklepów wpadałem, że dokładnie nie pamiętam, które były które ;-). Te monki na powyższych zdjęciach, które kupiłem na miejscu w sierpniu są na kopycie F, więc miałem jako takie pojęcie. Bez przymiarki byłoby trudno podjąć tak trafną decyzję, bo są dla mnie bardzo dopasowane, a o pół rozmiaru większe już by nie dały takiego efektu estetycznego na stopach. Trzewiki również zamawiałem w sklepie, więc przymierzyłem jakieś półbuty wzorcowe na tym kopycie i zadecydowałem, żeby brać taki sam rozmiar jak dla kopyta F (zdalnie na mur- beton wziąłbym 0,5 rozmiaru większe). Nic jednak nie jest oczywiste, bo np. "norwegi" na kopycie Peter (teoretycznie obszerne) muszę mieć w rozmiarze o połowę większym niż dla kopyta F (teoretycznie smuklejsze). Niby sklep poleca ten sam, jaki się nosi na kopycie F czy P2, jednak w praktyce okazuje się, że jest parę mm różnicy, co przy dość ścisłym dopasowaniu robi różnicę (w moim przypadku fundamentalną :)). Swoje "norwegi" odkupiłem od kogoś komu właśnie nie przypasował rozmiar (były odrobinę za krótkie), a brał swój standardowy u Vassa- 42,5. Ja z kolei nie do końca byłem przekonany, czy nie powinienem mieć tego modelu w o połowę mniejszym rozmiarze. Korzystając z okazji przymierzyłem więc identyczne w sklepie i okazało się, że jednak pół rozmiaru mniejsze byłyby minimalnie (pewnie ze 2-3 mm) za krótkie dla jednej ze stóp. Doszedłem więc w swej trudnej butofilskiej drodze do niezwykle odkrywczej prawdy- warto znać swój rozmiar dla konkretnych kopyt :twisted:. Wiedza, którą się zdobywa w dość kosztowny sposób albo... pyta kolegów. Co kto woli ;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, R50 napisał:

Trzyoczkowe gładkie derby (model 1067) to moim zdaniem jeden z bardziej udanych modeli "nowej szkoły" Vassa.

Zobaczcie, jak wygląda na kopycie "U" i w cordovanie:

Mam te buty na kopycie U i potwierdzam efekt Wow :). Niewątpliwie inspirowane szkołą Japońską. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tanatos70 napisał:

Ja swoją dzisiaj już pożarłem przy poobiedniej kawie :D

Ja się odchudzam - słodycze tylko raz w tygodniu więc czekolada zostanie pożarta w sobotę;-)

17 godzin temu, mosze napisał:

@musa19 Bardzo ładne buty, choć dość niestandardowe połączenie - adelaides są z reguły z nakładanym noskiem, jak w half/quarter brogues.

Dziękuję. Z tym połączeniem to właśnie o to chodziło - chciałem, żeby żona zauważyła jakąś różnicę w porównaniu do par, które już posiadam;-)

Ale i tak bezcenny był jej komentarz, kiedy stwierdziła, że buty ładne ale miejsce styku obcasa z cholewką jakieś takie krzywe:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2016 o 08:57, R50 napisał:

Gładka pięta w butach daje +20 do elegancji i +50 do efektu "wow". Trzyoczkowe gładkie derby (model 1067) to moim zdaniem jeden z bardziej udanych modeli "nowej szkoły" Vassa.

Zobaczcie, jak wygląda na kopycie "U" i w cordovanie:

tumblr_mjtdt8iwro1rf1jvro1_1280.jpg

Ja już jestem chory na te "austerity brogue". MUSZĘ JE MIEĆ :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.