Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Panowie - zdarzyło mi się niedawno mierzyć oxfordy Vassa na kopycie F - i obłożyna nie chciała się zejść, zostało z centymetr, może półtorej rozejścia. Czy ktoś być może miał podobną sytuację z dopasowaniem? Skóra na tyle się rozciągnie żeby to się w miarę zeszło czy trzeba się liczyć z V w oxfordach? Vass ma trochę skór, myślałem o museum gold calf z włoskiej Ilcei. Pani w sklepie twierdziła że to się na tyle rozejdzie, no ale aż centymetr czy nawet lekko ponad?

Druga sprawa - czy ktoś posiadający Vassy i Yanki mógłby proszę napisać słowo czy dwa o tym jak skóra pracuje w trakcie używania? Czy są zauważalne różnice między Vassem, a Yankami? Najbardziej byłbym zainteresowany porównaniem museum calf vs. Testa de Moro i zwykły box calf vs. zwykły box calf Yanków. Jak skóra pracuje, jak się załamuje, jak się starzeje.


Generalnie zastanawiam się czy raczej interesować się Vassami czy dwiema parami Yanków - koszta chyba podobne, w czym chodzić mam, więc dwie dodatkowe pary do rotowania wielkim ratunkiem nie jest. Natomiast dopłacać jakieś drugie tyle za bajer gładkiej pięty i od razu obecne żabki na noskach - no ciężko. Wykonanie i szeroko rozumiana przewaga jakościowa by mnie przekonała - tylko czy ona tak naprawdę jest? :D Przymierzane Vassy leżały całkiem komfortowo na nodze, świetnie trzymały piętę, mocno podbicie, natomiast było V (więc pewnie kopyto U musiałbym sobie odpuścić, bo ono jest chyba niższe w podbiciu?), aczkolwiek noga nie bolała - a na długie mierzenie paru modeli nie było ani czasu, ani butów na stanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Museum Calf z Ilcei, co prawda nie w Vassach a w Meerminach Linea Maestro, no ale to ta sama skóra. Świetnie się łamie, IMO ładniej niż skóra w Yanko (mam dwie pary, obie w kolorze Cuero). Przewaga jakościowa zdecydowanie jest, buty są wykonane staranniej i ładniejsze, ale skoro miałeś okazję mierzyć buty i je oglądać i nie widziałeś dużych różnic w wykonaniu pomiędzy Vassem a Yanko (tak wnioskuję skoro pytasz się o to na forum) to wg. mnie nie ma co dopłacać. Nie ma sensu płacić za niuanse, które i tak nie robią Ci różnicy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem buty Vassa na London Super Trunk Show. Niestety w moim rozmiarze mieli tylko kopyto U i wystąpił ten sam problem. Przyszwa się nie schodziła idealnie i były dość ciasne w podbiciu i przy małym palcu prawej stopy. Trzymały idealnie pięty ale były dość ciasne. Od brata wiem ze rozbijanie butów Vassa trochę zajmuje czasu ale jak już się rozchodzą to są niesamowicie wygodne. Trochę mnie to zmartwiło bo planowałem kilka par MTO Vassów w tym roku. Chyba czas wybrać się do Budapesztu i zmierzyć wszystkie dostępne kopyta na miejscu bo chciałbym trafić z idealnym dopasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beny23 A próbowałeś pół rozmiaru większe? Ja kopyto U mam o pół rozmiaru większe i usuwa to problem z uciskaniem małych palców (IMO jeżeli tam cisną, to nie ma co w ogóle brać takich butów i czekać aż się rozbiją, szkoda stóp). No ale ja nie muszę mieć idealnie dopasowanego buta, wręcz lubię odrobinkę luzu - komu innemu mogłoby to przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
24 minuty temu, Aron napisał:

Dotarły do mnie buty z ostatniego zamówienia grupowego. To właściwie druga para. Pierwotnie wybrałem buty na kopycie U, w moim standardowym rozmiarze 41. Okazały się niestety za wąskie w palcach. Vass zgodził się wymienić je na taki sam model, ale na kopycie F. Tym razem nie ma już problemów.
Kopyto F oferuje więcej miejsca w palcach niż kopyto U. W podbiciu również jest sporo miejsca. Tak jak pisali już poprzednicy, pięta siedzi dość głęboko, w porównaniu z innymi butami, które mam, ale w moim przypadku jest komfortowo. Generalnie, już od pierwszego założenia buty wydają się bardzo wygodne i dobrze dopasowane. Nie dopatrzyłem się również niedociągnięć w wykonaniu.

Jest to model 1065, w kolorze dark cognac.Kolor jest dość ciemny i właściwie można go określić jako mahoniowy (krem w tym kolorze pasuje idealnie). Standardowo kolor zmienia się w zależności od oświetlenia.

20170615_144547.jpg.5d4397841f7168e7e59d5b070bea6491.jpg

20170615_144658.jpg.f6fc81cb8685ae4521f99cf9156ea8d3.jpg

20170615_145113.jpg.56f59d6c5ed4f7e7cbfb3dcaeab21f00.jpg

20170615_144848.jpg.a99534782837797928fbc3e5f9b4f2f6.jpg

20170615_144503.thumb.jpg.f66f088a229ea2d44fb85542862d8815.jpg

Jakbyś mógł porównać kopyto f z kopytem 915 yanko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt tych kopyt jest zupełnie inny. 915 ma ścięty nosek i jest bardziej dynamiczne. F jest obłe, ale nie ciężkie, czego się obawiałem.

Na długość obydwa kopyta są właściwie identyczne. F oferuje więcej miejsca w palcach i trochę wyższe podbicie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ja napisałem do ascotshoes. Odpowiedzieli, że cała oferta ze sklepu Ebay jest przeceniona: kopyta "okrągłe" (P, 2P itd) od 295 funtów, kopyta dynamiczne i trzewiki - 400. Można negocjować. Za ten model najpierw chcieli 470 plus przesyłka, stanęło na kwocie o 100 funtów niższej.

s-l1600.jpg

 @Whitesnake: a taki model? Miałem brać, ale odpuszczam...

http://www.ebay.co.uk/itm/VT817-Vass-Budapester-High-Boots-Black-Combo-EU-44-5-UK-10-5-3636-Last-/172154951483?hash=item28153c173b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Wuj napisał:

Dziękuje za informację. Rzucę okiem na ofertę Ascot i napiszę do nich.

Podlinkowane buty mogą byc dla mnie zbyt obszerne. Nie znam tego kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2017 o 20:01, Whitesnake napisał:

Panowie, czy to nie odpowiednia pora na kolejne GMTO?

Chodzą mi po głowie te trzewiki, a sezon tuż, tuż.

Ja pasuję, ale trzewiki polecam. Wczoraj wyjąłem swoje z szafy i wypastowałem przed zbliżającymi się chłodniejszymi dniami. Przy okazji mogłem je sobie obejrzeć po długiej przerwie i zachwycić się nimi na nowo ... zapomniałem już jakie to świetne buty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejna edycja GMTO może nie wypalić, bo Vass trwa wciąż w okresie przejściowym po odejściu Rezso - z jego stanowiska powstały dwa, jednak z informacji wyczytanych na SF wynika, że osoby je zajmujące dopiero się uczą, a kontakty z klientami wspomaga Eva Vass. Dużo zamówień ma spore opóźnienia, do tego dochodzi jeszcze fakt, że właściciel podobno nie chce zwiększać mocy przerobowych (obecnie rocznie wytwarzanych jest do 4500 par butów).

Rezso natomiast przeszedł do... Dinkelacker. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodzu napisał:

Rezso  natomiast przeszedł do... Dinkelacker. :)

Za to w H.Dinkelacker minął okres przejściowy i pojawiła się witryna internetowa. Stylowo się nic nie zmieniło i teraz wasz meister od Vassa robi buty nie do zdarcia na potrójnych podeszwach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.