Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, mosze napisał:

Bardzo ładne buty, jednak zastanawiam się, czy nie zbyt płaskie w palcach (chodzi głównie o wygodę - ja lubię luz w trzewikach).

Takie było założenie- wysmuklić optycznie kopyto przez dodanie gładkich skrzydeł, choć to mniej typowe dla balmorali, aby wyglądały maksymalnie dynamicznie. To kopyto P2 (New Peter)- bardo komfortowe i pojemne ze sporym miejscem w palcach i podbiciu. Trzewiki Oslo mam na tym samym. Ja się w tych kopytach Vassa zakochałem na tyle, że wybaczam im różne drobne "babole" wykonawcze, które się owszem przytrafiają. Kopyto P2 dla moich stóp  (umiarkowanie szerokie, ale z wysokim podbiciem) jest idealne i nie znalazłem dotąd lepszego. Moim zdaniem najfajniejsze przy trzewikach. Buty są ściśle dopasowane, tak że mieszczę się komfortowo w swój najmniejszy teoretycznie rozmiar, czyli 42 (w Hiro Meermina musiałem np. brać 9 UK i nie jest idealnie- długawe, ciasnawe i średnio zgrabne ;-)), ale jest to dopasowanie, które określam właśnie jako komfortowe. Buty są wygodne i świetnie/dynamicznie się prezentują. Dla mnie ten kształt to majstersztyk :). W krokietach, które również lubię, nie jest tak różowo z dopasowaniem (przynajmniej w moim wypadku) i buty potrafią mnie zmęczyć po wcale niedługim czasie (mówimy tu o tych szerszych kopytach :)). Np. w świetnych skądinąd trzewikach "islay" ciśnie lekko podbicie (po dłuższym czasie staje się to uciążliwe) i brakuje odrobiny miejsca w palcach. W Yanko 960 jest luz w palcach, ale moim zdaniem jest go zbyt wiele itd.  Może na to nie wyglądają, ale od razu po wyjęciu z kartonu przymierzałem te balmorale (w odpowiednim dziale zamieszczę jeszcze w tym tygodniu, jak pogoda dopisze ;-)) i spokojnie związuję na styk. Nie byłem tego pewien składając zamówienie, bo to jednak zamknięta przyszwa (jeszcze takiej konstrukcji u Vassa nie zamawiałem) i mogło być różnie, ale jest świetnie :).  

Aha- nie, nie naganiam do zapisywania się na listę kolejnego GMTO, które pewnie się pojawi. Tak chwalę, bezinteresownie :)  

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aron napisał:

@Tanatos70, czy mógłbyś napisać jakie są różnice pomiędzy kopytem F, a P2? Oglądałem różne zdjęcia, ale jakoś nie mogę dostrzec różnic. 

Kopyto F (Florenz) to kopyto w typie "włoskim" jak je nazywają u Vassa, choć stworzył je chyba Japończyk (?)- bardziej smukłe i ogólnie "ciaśniejsze" w palcach choć z całkiem sporym  miejscem w podbiciu. P2 ma więcej miejsca w palcach i nie jest tak mocno wytaliowane choć nadal zgrabne. Tutaj porównanie podeszew moich egzemplarzy co w miarę dobrze obrazuje "problem":

591a0b58b8e40_vassleisten.thumb.jpg.de3dbf52803ce3f66bcbce6beb95d40a.jpg

Godzinę temu, bodzixon napisał:

Rozwiń, proszę.

Np. wadliwe mocowanie haczyków rysujące "język", "drgnięcie ręki" przy prowadzeniu szwów i takie tam pierdoły:

591a0c6cc970a_bab1.thumb.jpg.d18f254a15c46e0ceb49907f71cd0a0a.jpg591a0c74897cd_bab3.thumb.jpg.60b94e727875d6350dff81de0efa7503.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój (poza haczykami, które poleciały do poprawki, a i tak ostatecznie to mistrz Rafał @szewc24.pl będzie je finalnie "po mojemu" poprawiał, bo nie jest idealnie), bo to w sumie prawie niewidoczne drobiazgi spotęgowane na zdjęciach. Tak to jest z bezgraniczną/ślepą miłością :twisted:. Tak serio- przy każdym GMTO mamy trochę problemów (poza terminami). W tym nawet pojawiły się wymiany na inną tęgość (będą nowe buty), dosyłanie dodatkowych prawideł i takie tam. Bez dodatkowych dopłat. Nie zdarzyło się, aby Vass się z czymś nie zgodził. Z realizacją jest już różnie, ale w sumie ta współpraca pod przewodnictwem niezastąpionego @R50 sprawnie się toczy, Jakieś ofiary muszą przy tym być. Niech będę to tym razem ja, ponieważ moja ofiara jest niewielka :D.

EDIT: choć oczywiście zgadzam się, że w wypadku np. c&j (u meermina to nie wiem, bo w moich 2 parach MTO Linea Maestro z końskiej skórki też jakieś tam drobne niedoróbki znalazłem) buty ewidentnie kwalifikowałyby się na "seconds".

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tanatos70 napisał:

Dałem sobie spokój (poza haczykami, które poleciały do poprawki, a i tak ostatecznie to mistrz Rafał @szewc24.pl będzie je finalnie "po mojemu" poprawiał, bo nie jest idealnie), bo to w sumie prawie niewidoczne drobiazgi spotęgowane na zdjęciach. Tak to jest z bezgraniczną/ślepą miłością :twisted:. Tak serio- przy każdym GMTO mamy trochę problemów (poza terminami). W tym nawet pojawiły się wymiany na inną tęgość (będą nowe buty), dosyłanie dodatkowych prawideł i takie tam. Bez dodatkowych dopłat. Nie zdarzyło się, aby Vass się z czymś nie zgodził. Z realizacją jest już różnie, ale w sumie ta współpraca pod przewodnictwem niezastąpionego @R50 sprawnie się toczy, Jakieś ofiary muszą przy tym być. Niech będę to tym razem ja, ponieważ moja ofiara jest niewielka :D.

EDIT: choć oczywiście zgadzam się, że w wypadku np. c&j (u meermina to nie wiem, bo w moich 2 parach MTO Linea Maestro z końskiej skórki też jakieś tam drobne niedoróbki znalazłem) buty ewidentnie kwalifikowałyby się na "seconds".

Dziękuje za odpowiedź.

Grunt, że klient zadowolony :) No i ważne, że sprzedawca bierze na klatę poprawki. 

PS. Ale Ty to chyba taki niepoprawny optymista jesteś i żadne 2 mm krzywego szwu radości z życia (tfu - z butów) Ci nie odbierze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bodzixon napisał:

PS. Ale Ty to chyba taki niepoprawny optymista jesteś i żadne 2 mm krzywego szwu radości z życia (tfu - z butów) Ci nie odbierze :) 

"Psychoza natręctw" prześladuje mnie na co dzień, więc chociaż tutaj odpuszczam :)

3 minuty temu, Wodzu napisał:

W bespoke krzywe szwy są podobno pożądane. ;)

I tego się trzymajmy :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎14‎/‎05‎/‎2017 o 17:14, Tanatos70 napisał:

Nie ukrywam, że bardzo mi się podobają, więc po odpicowaniu lekkiego lustra zaaranżowałem im nową sesję z udziałem małego "conieco" od Darka ( @Skalpel). Dzisiaj ich nie założę, poczekam na odpowiedniejsze okoliczności przyrody ;-):

vb6.thumb.jpg.654337a542a289183be735c7cb9461b8.jpg

Jeszcze raz gratuluję!!! Muszę się zainteresować jeszcze raz kopytami Vass, gdyż nie ukrywam, że są to jedne z ładniejszych trzewików jakie widziałem na forum. Nie mam w planach kolejnych butów, jednak takiej opcji wcześniej nie widziałem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fan_dobrego_buta napisał:

 Nie mam w planach kolejnych butów,

U mnie jest tak od dawna i kończy się... jak zwykle :D. Ja takie zestawienie gdzieś tam (chyba ascot shoes MTO) przyuważyłem i trochę zmodyfikowałem pod swoje preferencje. Nie ukrywam, że jestem zadowolony z efektu :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.